Skip to main content

Topic: Kako početi sa helićima (Read 76354 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #45
daj ako bude neko glumil koperfilda sa tim špagicama ne heliču nek definitivno snima sa sigurne udaljenosti , jer bi moglo biti svega  ::) ::) ::)
dx9-xd8-gobac630

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #46
Potruditi cu se naci pa staviti filmic. Quad privezan na 4 boce u dnevnom boravaku.
Lp,
Alex


Odg: Kako početi sa helićima

Reply #48
pozdrav.
RC modeli su me oduvijek privlacili. Imao sam jednu motornu jedrilicu, al se pokvarila, imam i jednu formulu  ali je elektornika takoder otisla.
Helici su me oduvijek privlacili najvise kad sam znao biti na livadi u luckom.

Imam doma onaj mali helic ko šaka velik. 3 kanala. Za letit po sobi.
Ide mi dobro s njime.
Htio bih si kupiti nesto bolje, da mogu i nesto snimiti u zraku i tak to.
Sta kazete na onog "klona" Trexa 450 u Pluramaxu za 1400kn?!
Za mene kao pocetnika, dali je to dobra ideja?!
Kolika je razlika izmedu te kopije i originalnog trexa?!

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #49
pozdrav.
RC modeli su me oduvijek privlacili. Imao sam jednu motornu jedrilicu, al se pokvarila, imam i jednu formulu  ali je elektornika takoder otisla.
Helici su me oduvijek privlacili najvise kad sam znao biti na livadi u luckom.

Imam doma onaj mali helic ko šaka velik. 3 kanala. Za letit po sobi.
Ide mi dobro s njime.
Htio bih si kupiti nesto bolje, da mogu i nesto snimiti u zraku i tak to.
Sta kazete na onog "klona" Trexa 450 u Pluramaxu za 1400kn?!
Za mene kao pocetnika, dali je to dobra ideja?!
Kolika je razlika izmedu te kopije i originalnog trexa?!

Nisam u heličima, to bi ti najbolje mogli objasnit kolege helikopteraši.
Ali vidjeh tu po forumu svi koji su krenuli s helićima iz plurmaxa brzo su završili s njima.
Kreni prvo s stanicom, a tu kod nas u oglasima se puno bolje pile prodaju za istu lovu,još će te prodavać naučiti letiti za razliku od pluramaxa.
lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #50
Moj savjet - zaboraviti da Pluramaks uopće postoji (POGOTOVO kaj se helića tiče) Za početnika je to jako loša ideja :) (kupnja tog dreka kaj oni prodaju)
Za početak bi najbolje bilo kupiti dobru stanicu i pičiti sim mjesec-dva i onda tek krenuti razmišljati koji heli uzet, moja preporuka je neki 250 ili 450 tu na forumu
100 puta prožvakana tema, mi te možemo sad tu savjetovati sljedeća 2 tjedna, na kraju buš napravio po svom, skužio da si kupio sranje, pa kupio drugo, skužio da je i to sranje i tak dalje, e sad ili ćeš prihvatit savjet, spizdit 1000-2000 kn na dobru stanicu i vježbat na simu, ili kupit za 1500 kn stvar za koju nemreš dobit ni 300 kn tu u oglasu. Za heliće treba puno vježbe i najvažnije STRPLJENJA, ak forsiraš, nemreš niš napravit (osim platit školu tak da ga spizdiš ili nedajbože ozljediš nekoga)
:)
MAK Zapad

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #51
Složio bih se sa gosp. robi1kenobi. Prvo najbolje uzeti odličnu stanicu (Futaba ili Spektrum), letit na simulatoru (toplo preporučam RF G6.5, neki ljudi kažu da je Phoenix bolji ali su jako lijeni developeri, nema gotovo nikakvih novih modela, od ovih koje ima su čudni, fizika nije baš nešto u usporedbi s RF, heliči padaju dosta sporo i osječam kao da letim pero  a ne helikopter od nekoliko kila. Zadnji major updejt je bio prije više od godinu i pol. Dok na RF, milijuni modela, sve one stvari koje ne valjaju s Phoenix su tu nepostojeće. Iako, da, RF je malo skuplji ali vrijedi svake lipe) Onda kupit dobar punjač i super, visokokvalitetne alate pa tek onda helikopter. I ja bih, također preporučio 450, na njemu se najbolje nauči i slagat i letit! Ja bih čak rekao flybar jer je on dosta težak za letiti u usporedbi s FBL (nisam probao, samo FB letim ali ljudi kaži da je velika razlika iako meni ova 450tka koju imam je jako stabilna). Možda bi i FBL bio malo bolji jer bude jeftiniji za popravit i lakše bude ga složit. Onda nakon nekog vremena uzet nešto vece - 550 ili 700 (ili oboje  8))

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #52
Ma kakav flybar, to je prošlost, kao da nekome preporučaš da leti na 35 ili 40 MHz umjesto na 2.4
Manji heli svakako, zato što ga je teže letjeti pa se čovjek bolje nauči + lakši je kad padne (manje štete) + nije toliko opasan + jeftiniji je za popravke.
Provjereni recept je Futaba 8FGH + dobar sim (RealFlight ili Phoenix, ja preferiram Phoenix) - Futabu dobiješ za cca 2100 kn + porez i onda dalje polako kemijat s helijem.
Ak je to puno, pogledaj Futabu 7C koja je duplo jeftinija, ali i dalje OK stanica, iako bih u tom slučaju prije uzeo Spektrum DX7S jer malo bolje leži u ruci, ljepši je, bolji menu itd. Prednost Futabe je FASST koji je nenad*ebiv u usporedbi s DSM-om 2 i DSMX-om, Googlaj malo ak te zanima.
MAK Zapad

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #53
Iz jedinog razloga što je helikopter nestabilniji i naučit će gospodina bolju kontrolu. Meni je flybar sasvim ok. Kako kom. Iako jedva čekam FBL probat. 8FG je super stanica iako nekima malo mala za ruke. 7C ja isto, nebih uzeo, Bolje Spektrum Dx8 speko Dx7s, ima više flight moda, jedan kanal više, telemetriju, backlight i još par stvarčica a oko $100 više. Iako je i 7s jako dobra stanica.
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #54
Kad probaš FBL, shvatit ćeš da je flybar prošlost. Flybar još lete samo F3C natjecatelji.
DX7s isto ima telemetriju
MAK Zapad

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #55
Oh, ispričavam se onda. Nisam vidio da i 7s ima telemetriju. Neznam, jedva čekam da vidim što mi je gosp. Wespen našao i da probam FBL iako se meni i flybar dosta sviđa.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #56
Utječe li veličina na teškoću letenja?Znači jeli veći helić teže letjeti od manjeg helikoptera?(Ne govorim o 3d helikopterima)
Znači npr. dali bi bilo teže letjeti MJX F645 od nekog Double Horse DH 9120?
Hvala unaprijed:)

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #57
veći su lakši za letjeti no to je relativno.

Odlično opremljan mali heli leti bolje od očajno opremljenog i složenog velikog

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #58
Utječe li veličina na teškoću letenja?Znači jeli veći helić teže letjeti od manjeg helikoptera?(Ne govorim o 3d helikopterima)
Znači npr. dali bi bilo teže letjeti MJX F645 od nekog Double Horse DH 9120?
Hvala unaprijed:)

Oba tvoja navedena helija ćeš letiti jednako lagano. Oba su sa 4 kanala s fixed pitchem.
Ako se hoćeš zezati vani, onda uzmi veći, podnosi bolje vjetrić.

6ch, nakon 3 godine zezanja s 250 klasom, i svih mogućih savjeta. Veći defintivno leti lakše i stabilnije.
eto za heliće bolje poćeti s nečim većim.
S čim? imaš premlaćenih tema o tome ovdje valjda par desetaka.


Kako početi sa helićima

Reply #59
Nesto vece je relativan pojam.
Ja letim sa blade nano po vani i vjetru. 250 mi je super stabilna nakon toga :)
Nano je pao 20 puta i nikakve stete.