Skip to main content

Topic: Tarot 450pro (Read 18034 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tarot 450pro

Evo nakon utrosenih dan i pol na pokusaj stelanja serva na helicu vec sam lagano puko. Evo slika kako sam podesio stanicu i jedan kratak video kako mi se serva ponasaju. Za li netko u cemu je problem?


Odg: Tarot 450pro

Reply #2
Jel imas neki mix ili delay negdje?

Jesu li svi servaci ispravni? (se jednako lako micu kada nisu "u struji")

Kakav ti je napon kad mices servace? Jel pada ili drzi? BEC ili RX pack?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Tarot 450pro

Reply #4
A ne kužim šta ne valja sa zadnjom snimkom?

Odg: Tarot 450pro

Reply #5
Ta drugi video je samo da pokazem da mi se cini da je s servima sve u redu. Problem je kod prvog videa kad namjestim na stanici swash 120,a ovaj drugi video je na variable pitch.

Odg: Tarot 450pro

Reply #6
Evo danas sam napravio na ZYX-S firmware update s verzije 4.01 na 4.02 i sad mi konacno serva reagiraju kako treba. Imam jedno pitanje, leti li itko od vas helic na stanici FLYSKY-FSi6...? Zanima me to jer kad stavim na stanici swash 120 nemoguce mi je podesiti serva, a kad postavim na variable pitch u tom slucaju mogu podesit serva kak treba.

Jel moguce da ova stanica ima nekakvih problema kod odabira izmedju swash 120 i variable pitch...?

Odg: Tarot 450pro

Reply #7
Ako imas flybarless onda na stanici uvijek stavljas swash na single channel.
Nikakvo miksanje se ne radi na stanici, sve ide preko FBL-a
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Tarot 450pro

Reply #8
Pozdrav

Evo sad problema sto mi se desava na helicu i neznam ga rjesit. Rep mi stalno bjezi u desno iako sam kod podesavanja centriro sablje i rate mode postavio na 75%. Evo ovdje kratak video. Ipak mi je ovo prvi helic koji podesavam :(

http://tinypic.com/r/30cb0w1/8

Odg: Tarot 450pro

Reply #9
Kažeš da si u rate modeu, rate mode je "inercijski" znaci kad helic krene u jednu stranu moras aktivno kontrirat sa rudderom da ga zaustavis, ukratko nije locked-in. Ako želiš da helic drži jedan fiksni smjer, treba biti u heading holdu (probaj na 50%) pa onda od tamo fine tuneing nadalje.

Jos jedan razlog zasto moze biti je ako na FBL unitu imas nesto tipa rudder gain ili slican potenciometar, ako ej na minimumu, radit ce probleme kao ovdje. Takodjer ako ti je ESC bez soft starta, ili soft start nije isprogramiran, akceleracija rotora ce biti pre velika i rotirati ce helic.

Dobra fora je da kopiras trenutni profil na kojem ti je setupiran helic, da imas 2 od kojih ti je drugi za setup, namjesti si na normal modeu da su ti bladeovi na fiksno 0 pitcha i da ti je throttle curve 0-35-70, na taj nacin ces bit siguran da nema pitch up / down otpora od rotora pri spool upu.

Odg: Tarot 450pro

Reply #10
Pozdrav

Ima li mozda netko za prodati 2 ili 4 vijka 2X16mm sto drze zadnji rotor? Imao sam pad s helicem i pukli su mi ti vijci, a normalno kako to vec ide od svih vijaka u rezervi bas tih vise nemam... ??? :'( :'(

Odg: Tarot 450pro

Reply #11
Sorry ali nimam tako duge:(

Odg: Tarot 450pro

Reply #12
Naj gore je sto sad sljedi 2-3 tjedna cekanja dok stignu vijci iz Kine :'( :'(

Odg: Tarot 450pro

Reply #13
Pozdrav! Kolega vijke koje tražiš imaš ovdje:http://www.imbus.hr/