Skip to main content

Topic: ASM Cessna 182 (Read 14981 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ASM Cessna 182

Reply #30
Haha bilo bi bolje da ne moram slat power box na servis u njemacku ali eto, kolega brane je pogledao probao zamjenit neke elemente, ali bez uspjeha. Ovih dana cu morat to poslat za njemacku, samo da prodje ovaj snjeg, da odem do mibo modela pa njima prepustim ostatak posla.

Sta se tice motora mislim da bi vec sutra mogao past neki probni rad od par minuta cisto da se provjerim ako je sve ok. Sutra me ceka nadam se ugodno modelarsko popodne bez paljenja skupih stvari.

Odg: ASM Cessna 182

Reply #31
Evo jucer popodne nisu bile neke vremenske prilike za paljenje motora, pa sam odlucio uzet leimilicu u ruke i napravit stabilizator napona za pogonit ledice , napravio sam 4  koji ce se palit na jedan prekidac. Svaka boja ima svoj napon i jedan stabilizator za bljeskajuce ledice, koji pusta namjerno veci napon da bude jaci bljesak, a posto je rjec o kratkom bljesku koji simulira strob efekt nebi trebao utjecat na zivotni vijek ledice. Jos moram napravit jedan koji ce pogonit landing light u kapotazu, a one ce se palit kada spustim flapove .



Nesto drugo jucer nisam stigao napravit, ali valjda danas sljedi nastavak ... Probat cu ugradit projektore u kapotaz, i malo ozicenja provuc, koliko cu stic vidit cemo ...

Odg: ASM Cessna 182

Reply #32
Nije me bilo neko vrijeme , ne  stizem previse radit ,ali evo filmic rada motora. Nazalost softver iz moba je zvuk motora shvatio kao buku  zato ga je toliko unistio. Snimit cu jos filmova kroz koji dan sa drugom opremom tako da se to ne desi opet ;) .

Motor je relativno lako upalio nakon par sekundi rada startera iz drugog - treceg pokusaja .... Malo je i meni trebalo dok sam skuzio u kojoj je poziciji klapna karburatora i tako to , a poslje odmah pali kao sto se vidi i na filmicu. Motor ima prilicno duboki zvuk i meni se dosta svidja. Daljnje dojomove cu objavit kada malo vise istestiram sve skupa.

Mld 70 twin, electro start

Odg: ASM Cessna 182

Reply #33
Jedva čekam malo toplije vrijeme da vidimo i to čudo u zraku

 ;)

Odg: ASM Cessna 182

Reply #34
Bit ce to pravi dozivljaj, bravo Domagoj!!!!!!!!

Odg: ASM Cessna 182

Reply #35
Živio Jesus,veoma upečatljiv i otmjen start i rad..... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ASM Cessna 182

Reply #36
Cessna ti je prva liga, samo ne znam dal si to primjetio fali ti je pola :D :D :D :D :D sala mala, mali savjet, te kaplje na kolima znaju zaj...t, vecinom su predvidene za asfalt i jako finu travu, i nemozes vidjeti jasno sto se desava sa kolima, a zna se desit da se svega omota oko kola i skupi unutar kaplje, tako da ti ih ne bi bilo lose skiniti, koliko god daju lijepsi izgled modelu, a smanjenje otpora kola cemu one u biti  i sluze je kod modela zanemarivo, al ti se ravnaj po sebi, uglavnom ti je model strava
mos mislit

Odg: ASM Cessna 182

Reply #37
Slazem se za kola = )... Samo mi imamo taj luksuz da imamo asfalt , pa iako nije pista samo nasa , zadnje vrijeme se uspjevamo nekako dogovarat sa ekipom na pisti .

Hvala svim na pohvalama , nadam se da ce model opravdat zelje svih nas. Cak su mi danas javili iz power boxa da ce mi prodat novi za 100ak e , tako da eto i tu se nesto desava, to je ionako taman limit koji sam htio potrosit za popravak, a ovako cu dobit novi.

Odg: ASM Cessna 182

Reply #38
Jesus
Priključujem se pohvalama drugih kolega modelara  :) 
Već se dugo nismo vidjeli na polju i već me svrbe prsti od duzeg neletenja , nadam se da je svizac bio u pravu i da ce uskoro proljeće  :D
Pozdrav s Kantride

Odg: ASM Cessna 182

Reply #39
Znam da sam spor, jednostavno promjenile su se okolnosti u zivotu i nema se vise vremena, a kada imam vremena onda malo prifali volje pa sve tece dosta sporije...

Ali da nastavimo sa slikama i kratkim opisima ... Napravio sam kutiju za spremit svu elektroniku od ledica , kutija je ispala dosta velika, ali posto imam mjesta koliko hocu nisam se sa time previse zamarao, samu kutiju cu stavit cim vise naprjed zbog tezista, ovaj model jednostavno pati za tezinom u nosu, a ovo ce mi dobro doc za povoljniji raspored baterija.



Pa sam krenuo otvarat otvore za prednje reflektore, koje sam nabavio na dealextreme-u kao djelove diy kita za rucne lampe, unutra je ugurana 3w bijela ledica i svjetle kao lude, razmisljam cak da malo ubijem napon na njima da me ne zasljepe, iako po danu sumnjam da ce to bit toliko jako.





I tu su oba dva ugradjena , samo jos fale stakalca preko , koje sam naknadno ugradio nakon puno brusenja jer sami otvori nisu idealno okrugli nego su dosta pojedeni  sa donje stran, iako kada ih se gleda ovako nema se taj dojam



Ovako to izgleda sa strane kada su oba upaljena



I od ispred u mraku...


Odg: ASM Cessna 182

Reply #40
Živio Jesus,o čemu Ti govoriš...pa naravno da Ti ova rabota mora biti zadovoljstvo,znači bez vremenskih rokova ,žurbe i  ostalih ''divnih ''stvari'' ,koje imaš u svakodnevnom životu.Cessna super izgleda....nadam se da ćeš imati i navigation lights na krilima ,lijevo crveno i desno zeleno te na vrhu fina itd.Dobru zabavu Ti želim. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ASM Cessna 182

Reply #41
Naravno da su u planu sva svjetla  + colision lights ... Materjal je sav doma samo ga treba prilagodit nasim potrebama i ugradit. Kod ovakvih stvari treba dosta sam smisljat kako i sta, a to odnosi puno vremena ali i donosi jako puno zadovoljstva. Da mi je zelja samo slozit ARF vec bi bio odavno gotovo i u zraku, ali to mi nije to .

Odg: ASM Cessna 182

Reply #42
Jesuse,odavno sam rekao da je ARF teže solidno napraviti ,nego kit,naravno ako  želiš da bude kvalitetan...lakše je napraviti kuću iz temelja nego popravljati ili prepravljati već gotovu .... ::)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ASM Cessna 182

Reply #43
Da se malo javim, da ne mislite da sam propao u zemlju ... Vec sam prije napisao da su se neke stvari promjenile u zivotu, pa sada polako ulazim u neki ritam, jos smo otvorili sezonu (doduse nismo je nikad ni zatvorili jer letimo uvijek kada je moguce) , pa su se zaredali problemi koje sam otklanjao, dok je cessna stajala po strani.


Ali da se vratimo na Cessnu, nabavio sam neke sitnice koje su mi falile, sredio sam sve sta se tice powerboxa , dosla je elisa biele, jos neke sitnice kao sto su pokazivaci napona i sl . Elisu su provizorno namontirao i iznenadi se kako su krakovi jako masivni , pa se dvoumim da li prilagodjavat spiner njoj ili ju pustit bez spinera , pa kada ju unistim da uzmem mejzlik koja ima tanje krakove, a i po iskustvima drugih svi kazu da je ipak nesto bolja. Tu me jos i muci cijena jer je biele cca  60€ , dok mejzlik dodje oko 85€.



Jos sam jucer stigao zaljepit pante od elerona i flapova na krila ...



I pripremit ledice za krila, dvije bijele , crvenu i zelenu.



Toliko za sada, nadam se da cu sada uhvatit neki ritam gradnje, pa da cu stic barem 2-3 popodne tjedno raditna modelu.

Odg: ASM Cessna 182

Reply #44
Jesus , ova Cessna je zaslužila Mejzlik...LP
P.S. Drago mi je da si ponovno u sedlu..... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes