Skip to main content

Topic: ARIES XJW 120 (Read 18793 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ARIES XJW 120

Reply #75
Nešto malo manji potisam si izmjerio, ali neznatno za onoliko koliko ti je otpor kotača u podlogu.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc


Odg: ARIES XJW 120

Reply #77
to je potisak u rangu 7,5 ccm nitro motora, a tezina mu je tri puta veca :o

gledam da ljudi po starim forumima pisu kako im 26 ccm benzinci daju 5+ kg potiska.
treba taj motor malo nabrusiti, staviti mozda neki bolji fergazer i rezonancu pa ce biti dosta potiska.
 kad sam ja kao klinac vozio apenca polirali smo kanale, skratili klip, stavili rezonancu i veci fergazer pa je motor umjesto 50 km/h isao 90. mozda i tu upali isti pristup :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ARIES XJW 120

Reply #78
sto se tice tjuniranja dvotaktnih motora, tu sam doktor ( hvalite me usta moja) sto se tice toga sve znam, ali je to sve kratkoga vjeka, cim se nesto mrda po motoru, tj turpija,to vise nije to, i iz iskustva mogu reci, da vise nece raditi pouzdano!  frga ok,  probat malo veci, i to bi bilo to!  u mom slucaju samo treba original motor za avion, 26ccm-30ccm koji imaju vise snage, i mogu vrtiti veci prop,  ovaj motor je odlican radi jako fino, cjeli dan sam ga danas testirao, ali je za model do 3kg!  moje misljenje, ali  kako je tako je maiden mora biti! 

evo jos jedan vido od danas! 2013-04-04-394

Odg: ARIES XJW 120

Reply #79
Mišo,evo i mog mišljenja....ja bi promjenio motor ili bi odustao od tako teškog modela.Nije zadovoljstvo letjeti sa  rubnim vrijednostima  :'(...ne pitaj kako znam..hvala i LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: ARIES XJW 120

Reply #81
Maiden je bio danas, uspjesniji nego sto sam mislio, mislio sam da ce biti odmah crach, ali nije, leti dosta nervozno CG moram jos odrediti tocan, ipak se bacam na pravljenje novih krila,jer ova su definitivno preteska,tako da model bude laksi, dosta se osjeti tezina modela pri letenju, i potreban mu je veliki gas kako bi mirnije letio!  Sva sreca pa imamo na nasem usranom aerodromu tako dobru pistu, da je lose sljetanje vec programirano!
26ccm rc engine

26ccm rc engine fly test!

Odg: ARIES XJW 120

Reply #82
Svaka cast i neka je sa srecom da se naletis sa njim!
A tezina mu je definitivno velika vidi se po slijetanju, pravi nova krila dok je u komadu :D


Odg: ARIES XJW 120

Reply #84
Ma kolega, model ti super leti, a slijetanje je bilo identično mome Edgeu.
Ti motori od flakserica su ipak teži od pravih RC benzinaca, i imaju puno veću kompresiju, pa se slabije i vrte. Kolega ima novi Zenoah, motor se vrti ko blesav, a ima četvrtinu kompresije moje flakserice.
Malo doradi avion pojačaj podvozje, ako treba i guštaj, ipak je najveći gušt u svemu to što je prerada tvojih ruku djelo, a još k tome i leti :-)
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: ARIES XJW 120

Reply #85
Bravo kolega bas to. Sve to stoji ljepo je kupiti original motor, ljep avioncek,itd, ali brate mili kad te neko pita pa kako, sta?  a ja kazem od nule sam ga sam slago, i to jos od trimera motor stavio na avion, pa ljudi ovdje padaju u nesvjest! stvaro je gust kada se trud isplati, malo prije sam gledao tvoju temu MOTOR OD FLEKSERICE, pa sam se prisjetio kako je sve to krenilo i kako je to sve zavrsilo!  moram jos poraditi na sitnicam, podesiti cg, i sto je tvoj kolega u video tvoga maidena rekao, hebote sad ce frajer za 5kn letiti pola sata!  Eto kolega hvala jos jednom na savjetima,  uzivaj i ti u svojim letovima!