Skip to main content

Topic: Big Lift (Read 27492 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.




Odg: Big Lift

Reply #94
Živio Vale ,citiram Te : ''Znam da u samogradnji svi rade savršene modele, ali eto, moj to nije. Jedna od najvećih mana su velike dimenzije i problem s transportom. Nema šanse da se poleti unutar sat vremena od stizanja na aerodrom, ako uzmemo u obzir sklapanje i sve kontrole.'' kraj citata.

Prva rečenica ne stoji ...jer si model napravio kao da radiš već dvadeset godina...a s drugom rečenicom sam suglasan ,jer je većina nas prešla na elektro ARTF i to od pjene ili elapora,baš radi prtljažnog prostora i pripreme prije i raspreme nakon letenja..   :'(   .....a ja kao Dalamtinac bi dodao i iz ''komoda''. Uostalom tu su provjerene starije kolege Vukovarci i uvjeran sam da će se i oni složiti sa ovim razmišljanjem.Tebi još jednom svaka čast, jer si uistinu napravio fantastičan model koji ima odlične preformance. Puno pozdrava from Split.
Barba
p.s. : Ovo crnilo iz motora bi se dalo izbjeći sa novom dodatnom razradom motora i upotrebom full sintetičkog ulja...te ''preštelavanjem'' i eventualno kupovinom pripadajuće tuning elektronike(paljenje) za tvoj motor...Maloprije sam na tvojim zadnjim fotkama primjetio da ti unutrašnjost motornog prostora , rezervoara i  vatrozida nije lakirana (može parket lak ili dvokomponentna brodska boja)) tako da ljepotan što duže traje. Eto Vale ne zamjeri i želim ti puno zdravlja i uspješnih letova.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Big Lift

Reply #95
Hvala !
Motor vuče zrak iz unutrašnjosti modela, a tamo ga bas i nema puno, tako da ću izbušiti još koju rupu u firewall-u . Možda se smanji crnilo.
Zaboravih dodati link za video koji je majstorski snimljen ba Phantom25 i montiran by Sparrow12


! No longer available


to je uglavnom to, a možda se javim ovdje nakon šlepanja neke jedrilice :)

Odg: Big Lift

Reply #96
Evo da uhvatim malo vremena zbog obaveza na poslu nisam stigao prije ljepo ga je vidjeti u zraku nadam se da je užitak isti bio u gradnji kao i u letenju sa njim pozdrav Ivica želim ti puno ugodnih trenutaka sa modelom!
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: Big Lift

Reply #97
Hvala Ivice, navratite opet kad ste u prolazu  :)


Nego, jel letio već meni bivši, sada vaš Corsair ?

Odg: Big Lift

Reply #98
Nažalost čeka hladnije vrijeme previše posla u firmi ove zime kreće obnova i montaža motora bit će popračeno postom na FF-u! Pozdrav navratim kad budem u vašem šoru! :D :D :D
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm