Skip to main content

Topic: "Svjećica" za nitro motor (Read 3652 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

"Svjećica" za nitro motor

Imam novu glow plug S 81 i po oznaci neznam koje je vrste, dali je hladna, srednja ili topla, izgorila mi je na asp61 pa dok mi dodje iz hobbykinga ako netko zna dali možda odgovara.

Odg: "Svjećica" za nitro motor

Reply #1



Nisam čuo za tu S 81 svjećicu, ali ako motor radi s njom ok (ne gasi se nakon skidanja grijača, motor radi pod punim opterećenjem), dobra je.


Svakako bi bilo najbolje krenuti od nove svjećice, i  i što novijeg goriva, jer bi moglo biti muke

Odg: "Svjećica" za nitro motor

Reply #2
i da, kad se svjećica spoji na grijač, spirala mora biti užarena odmah od početka, a ne od 2. uvojka ili polovice recimo. Eto to bi mogla biti kontrola prije uvrtanja svjećice u motor.

Odg: "Svjećica" za nitro motor

Reply #3
Riskirao bi ja da se i ugasi motor ali ovaj model još nije bio u zraku pa bih ga najvjerojatnije razbio. Valjda sam dobro odabrao svjecicu mislim da za Asp61 ide topla broj 3 Taiwan sa hobbykinga.

Odg: "Svjećica" za nitro motor

Reply #4
hot svjećice prema teoriji idu na manje motore, ali to najviše  ovisi o % nitra u gorivu.


Radio bi tvoj motor  bez problema i s tom svjećicom, pogotovo sad dok nisu vrućine i ako letiš s gorivom do recimo 15 % nitra max.


Kad budeš naručivao opet tamo jednom, za rezervu kupi neku "medium" ...ja ih koristim...nadžive model s dobro podešenim motorom


Važno je da motor radi na bogatoj smjesi. Znači ne smije dostići max broj okretaja. Na taj način ćeš imati dug životni vijek svjećice,  a pogotovo motora

Odg: "Svjećica" za nitro motor

Reply #5
Motor je 9.95 ccm
Manual

Glow Plug Recommendation
Glow plugs can make a big difference in performance of your engine.
We recommend using a long-reach, hot heat-range glow plug intended
specifically for two-stroke engines. Do not use a cold heat-range plug.
Po ovom mislim da bi mi odgovarala sa hobbykinga 3, dali je ona ok?

Odg: "Svjećica" za nitro motor

Reply #6
Eto onda, sve su rekli, mada su onda trebali i preporuku za % nitra u gorivu.


Da, to je ta.

Odg: "Svjećica" za nitro motor

Reply #7
Hvala!

Odg: "Svjećica" za nitro motor

Reply #8
uzmi os no 7 svjecicu
mos mislit

Odg: "Svjećica" za nitro motor

Reply #9
Ok,hvala.