Skip to main content

Topic: Aeroklub OSA Kutina - letjeli smo... (Read 113963 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Aeroklub OSA Kutina - letjeli smo...

Evo otvaram temu za klub gdje ćemo stavljati slike i videe (ili linkove) ubuduće...

- Subota 24.11.2012. -

Ekipa aerokluba OSA potpomognuta ekipom aerokluba Popovača provela je još jedan divan dan u druženju i letenju modelima na aerodromu u Voloderu. Okupilo nas se 20-tak zaljubljenika, a uz kobase i odojka te koju pivicu i gemišt mnogo se bolje leti. Kao i na svakom dobrom aeromitingu bilo je i crasheva, naravno ništa opasno jer su piloti čvrsto nogama na zemlji, samo su glavom u zraku. Isprobavali su se neki novi zrakoplovi, a i neki stariji su došli na red da se provozaju.
Sve u svemu ovi zimski dani su ipak prekratki, stoga nastavak slijedi brzo, možda već i sutra.

... nastavak je i bio "sutra", tj. u nedjelju 25.11.2012. samo je snimatelj stigao prekasno pa nije više imao što za snimati. I u nedjelju se je dogodio jedan crash, ali ovaj puta veliki gdje je stradala Darkova Extra 300 Leki. (Sada će dobro doći komentari što ženi reći kada se vratite s modelom u komadima :) )

Eto, to je to do sljedećeg letenja :)

Slike u galeriji kluba:
http://www.osa-kutina.hr/index.php?option=com_wgpicasa&view=album&album=5814501697606256465&page=1&Itemid=48

Video:
www.youtube.com/watch?v=HrrdfaUNGAU

P.S.
Na stranici kluba (www.osa-kutina.hr) možete pogledati i druge slike i videe od prošlih okupljanja i letenja...

Odg: Aeroklub OSA Kutina - letjeli smo...

Reply #1
je bormeč je stradala!!nije ni za slikat bila.

to je tak kad se gleda i leti prema suncu , sva sreča dolaze hladni dani pa če izletit druga do nove godine, nadam se još bolja naravno i kvalitetnija (Naučilo se valjda ovo je četvrta)
Kako kaže moj klupski kolega, ako ti je žao modela onda nemoj ni letit (drži ga obješenog na plafonu)jer desit če ti se kad tad neki unfal
a onda objašnjavaj ženi  kud si gledao i šta si radio.
poz!!!



Odg: Aeroklub OSA Kutina - letjeli smo...

Reply #4
Nakon Novogodišnjih praznika i punih blagdanskih stolova, u nedjelju, 20. siječnja 2013., održali smo praktični dio modelarskog tečaja u sportskoj dvorani O.Š. Mate Lovrak.

Praktični dio tečaja održava se svake nedjelje od 9 do 11 h, na kojem mladi polaznici: Antonio Ozimec, Marko Desančić, Luka Krmpotić i Marko Stigleitner vježbaju za školsko, županijsko i državno natjecanje. Uz letove klizača, mogu se izvoditi i letovi daljinski upravljivih letjelica kao što su helikopteri, quadrotori, multirotori te depronci i ostale letjelice od 'izolacije' (stiropora).

Svi zainteresirani su dobrodošli i nadamo se što skorijem susretu.

Lijep pozdrav od aerokluba OSA!


Slike u galeriji na stranici kluba.

Video:
www.youtube.com/watch?v=Y8MRrA-L4Sc

Odg: Aeroklub OSA Kutina - letjeli smo...

Reply #5
Poštovani Ivane,ova mlada ekipa stvarno ohrabruje...moje čestitke svima  :)
p.s. Još davno držao sam nastavu mladim modelarima i znam da nije lako...sjećam se da su svi odrasli  ''prali ruke'' od te rabote, te smo morali stimulirati pojedince, nastavnike ,sa motorima i skupom opremom...isplatilo se ,većina polaznika  su postali vrhunski natjecatelji.  8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Aeroklub OSA Kutina - letjeli smo...

Reply #6
Fly,najviše me dojmila odluka o nabavi UL zrakoplova,držim da Vam je računovodstveni sektor na najvišem nivou..kapa dolje... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Aeroklub OSA Kutina - letjeli smo...

Reply #7
Par starijih slika...

Zagi brži od svjetlosti
[attach=1]

Zovem ga na pivo, al' se ne javlja
[attach=2]

Krešo nije zašarafio spinner pa nek' mu ja tražim šarafe
[attach=3]

Čovjek hobotnica
[attach=4]

Nije Krešo niti rep zašarafio, ali nema veze, sleti Extra i bez repa
[attach=5]

Uvijek sa stilom
[attach=6]

Pogledajte ovog momka desno!!! Upravo je Dubravku odšarafio kormilo dubine... Ha ha ha...
Idući let je, naravno, ROKNUO!
[attach=7]

Pčelarstvo Ozimec u borbi protiv komaraca
[attach=8] [attach=9]


Odg: Aeroklub OSA Kutina - letjeli smo...

Reply #9
I kod nas na aerodromu Voloder se desio neki svemirski fenomen  :)

Odg: Aeroklub OSA Kutina - letjeli smo...

Reply #10
Sad mi jos reci da ste bilu u nedjelju dolje, a nismo povukli jedrilicu....