Skip to main content

Topic: Durafly EFXtra (Read 12599 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Durafly EFXtra

Reply #1
uu, dobra pila  8)


Odg: Durafly EFXtra

Reply #3
Haha vidio sam da netko leti u prolazu sa druge strane livade. Bas sam se cudio kako zapravo polako leti model a ugodno mu je u zraku.

Odg: Durafly EFXtra

Reply #4
Tom, fakat si freak ..  :)
Svaka cast.

Odg: Durafly EFXtra

Reply #5
Koja si ti volja!!!!
Ali treba to i pogoditi pri sljetanju!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: Durafly EFXtra

Reply #7
Jedno pitanje.Jel to normalno kod niskokrilaca da kod lansiranja uvijek se malo okrene na stranu tj. želi napraviti valjak jer moj jedan DIY niskokrilac se razbio zbog tog okretanja i od onda čeka popravak?BTW:Odličan lijep model i naravno tvoje upravljanje :) .

Odg: Durafly EFXtra

Reply #8
To se u principu događa radi okretnog momenta elise i motora ako pri poljetanju daš jači gas.Niskokrilci su i onako malo nestabilniji radi višeg težišta pa dok ne dobe brzinu,sve ih ljulja.
Probaj sa manjim gasom i max 30 stupnjeva u zrak
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Durafly EFXtra

Reply #9
To sam i ja mislio.Ovo je samo potvrda sam bio u pravu.Hvala na savjetu i odgovoru.Sljedeći put tj. drugi put :D  manje gasa i kut lansiranja iz ruke prilagoditi gasu  :) .

Odg: Durafly EFXtra

Reply #10
okretni moment elise djeluje na model najviše kada dolazi do nagle promjene brzine rotacije,
obično kod dodavanja naglo gasa.
ali ako ga držiš u ruci, odvrtiš gas i baciš model, nema problema,
najgore ga je baciti pa onda tek upaliti motor.
za ove brže modele pričam, ne jedralke ili floatere tipa zagi

krasny vi imate na livadi jednu EFXtru, kao je prošao maiden? snimka?



http://www.youtube.com/watch?v=YYrxOuY-qc0
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Durafly EFXtra

Reply #11
Da,zato se meni i zarotirao kad sam  naglo dodao gas i naglo ga bacio iz ruke.Izgleda loša kombinacija?.I ode nos.Puko prop i firewall, i naravno climapor se savinuo.Čeka popravak pa onda nova škola lansiranja niskokrilca  :'( :) ;) .A ovaj vaš model je jurilica samo takva a i dizajn mu je mrak ;D .Jel može on na 3S, i ako može jel nešto sporiji ili su tu negdje 3S i 4S baterije?Koja je razlika,jer nikad još nisam letio na 4S bateriju.

Odg: Durafly EFXtra

Reply #12
može letiti na 3S ali je sporiji, koliko ne znam točno jer ga tako nisam nikada letio.


ne određuje ti samo baterija brzinu, kad veliš da nisi nikada letio na 4S, već i vrsta modela, motor, prop pa onda i baterija ;)
imaš modela na 12S koji idu jako sporo(akrobate, ali i malih i brzih na 3S...


nemoj imati straha, samo postepeno idi prema bržima, malo opreza i sve bu ok,
nitko se nije rodio da leti odmah brzo, to dođe s vremenom koje provedeš na palicama :)


uh sam se raspisao,
evo video efxtre




Error 404 (Not Found)!!1


http://www.youtube.com/watch?v=rBVzqKcjsvM
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper


Odg: Durafly EFXtra

Reply #14

Sve u svemu jako zabavan avion. Vjerojatno je manje zabavan na 3S ali to ne znam jer nisam probao  :D Ja kad sam svoj uzimao iskreno nisam znao dali će Graphenka 2200mAh 4S stati unutra, uzeo sam Bolt 1800mAh 4S 65C, lakši je i CG je dobar ali Boltica mora skroz naprijed koliko god može, ugl ima fore za težu batku a sad vidim da ti stavljaš ovu Graphenku  :)
Sa Bolticom je naizgled sve isto samo je vjerojatno let malo kraći, ja dobivam 4-4.5min motora. Najosnovniji FPV koji je većinom složen od ostataka komponenti: HS1177 kamera, Immersion 600mW, HK mini OSD (samo za napone i vrijeme). Iz nekog razloga DVR je jako osjetljiv na boostani 2,4GHz pa ubacuje dosta smetnji u snimak dok je ostatak tj. Duo5800 i monitor bez ikakvih smetnji u slici tako da budem DVR prebacio na sami avion.
https://www.youtube.com/watch?v=DdFM17RJxbg
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis