Skip to main content

Topic: Sastavljanje prvog racing quada (Read 3633 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sastavljanje prvog racing quada

Pozdrav svima,
nakon dugo vremena šta sam letio s jeftinim dronovima, prodao sam Hubsana kojeg sam imao i krenuo sastavljat svoj prvi racing quad.


Prvo sam kupio radio stanicu Turnigy TGY-i6 6 kanalnu, vidio sam da se moze flashat na 10 kana sa drugim Rx ali mislim da ce mi za pocetak sada dok se ne naucim bit sasvim dovoljno 6 kanala sa TGY-iA6 Rx-om.
Odmah sam si kupio za 50kn usb adapter da mogu spojit radio stanicu na PC i vjezbat se u simulatoru dok mi ne stignu svi djelovi koje sam narucio sa banggooda ili ebay.


Muci me za pocetak jel trebam PDB ili ne trebam, kolko vidim FC ima na sebi pinove za zalemit ESC-ove tako da smatram da mogu bez problema jer je FC AIO pa kolko sam razumio ima i 12V regulator, pa batke mogu direkt na FC spajat koji ima onda downstep na 5V itd..


Hvala unaprijed na odgovoru a u nastavku vam pisem koje sam dijelove narucio,
P.S. obratite paznju da nigdje ne spominjem FPV :) taj dio ce morat pricekat do sljedece place :)

FRAME: Lisam LS-210 210mm Carbon Fiber Frame Kit Mini Quadcopter
MOTOR: 4X Racerstar Racing Edition 2205 BR2205 2300KV 2-4S Brushless Motor 2 CW & 2 CCW For QAV250 ZMR250
PROPS: DALPROP T5045C Cyclone 5 Inch 3 Blade Propeller Clover Prop Black Red Orange Green
ESC: Racerstar 4 in 1 ESC 20A Blheli_S Opto 2-4S Support Dshot150 Dshot300 FPV RS20A
FC: OMNIBUS Betaflight F3 AIO V1.1 Flight Controller with Integrated OSD Barometer Support SD Card
GPS: 8M Ublox M8N GPS Module for APM Pixhawk CC3D Naze32 F3 Flight Control
BAT: Infinity Rechargeable Lipo Battery 1300mah 14.8V 90C 4S1P Race Spec Lipo Battery

Odg: Sastavljanje prvog racing quada

Reply #1
pronašao sam sve šta me zanima  :)


Odg: Sastavljanje prvog racing quada

Reply #3
A koji gps majkeeee tiiii na racing dronea?!? Valjda ti treba da bi znao autom doci do mjesta gdje ces letjeti?!

Odg: Sastavljanje prvog racing quada

Reply #4
Ahahahaha :D 8)

 

Odg: Sastavljanje prvog racing quada

Reply #5
Racunaj da ti treba 5v za rx za stanicu, 5ili 12v za vtx i 5vplus za kameru. Gps odma ponisti sa kupnje ako mozes jer nema smisla na rejs kvodu. A gle za pocetak uzmi pdb jer ce ti biti lakse za kemijanje jer imas zasebnih filtriranih 5v i 12v. Kasnije se mozes u drugim buildovima igrat sa bec-ovima. I esc recimo da si uzes da ima bec od 5v izlaza bi ti bilo bolje. Fc ovaj ak se ne varam mozes napajat sa batkom drito ali po rivjuovima ekipa nije odusevljena jer im se zna spalit fet na fcu. Pregrije se. tako da i za to trebas 5v

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk