Skip to main content

Topic: Upoznaj svoju zemlju da bi ju više volio... (Read 5711 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Upoznaj svoju zemlju da bi ju više volio...

Dakle, vođeni krilaticom iz naslova, kolega Diogen i ja smo se uputili u potragu za novim letjelištem koje je trebalo biti različito od sveg do sad korištenog/viđenog. Sjedosmo u auto oboružani Zagijem, hotlinerom i nekim Diogenovim letećim strojem neopisivim običnim rječnikom. Put nas je nanio na stari kamenolom kod Zaprešiča. Zanimljiv krajolik s lijepim pogledom i prostorom dovoljnim za sletanje. Naizgled obična zaravan, ali iznenađenjima nikad kraja! Vjetar s juga čini taj prostor idealnim za padinsko jedrenje! Tu je došao do izražaja neopisivi stroj kojeg smo držali u zraku ukupno barem sat vremena. Kao i obično, na izlet se uvijek nešto zaboravi ponijeti, pa tako ni mi nismo imali fotič uza se. Srećom, tu je Google, pa eto slike iz zraka na predmetnu lokaciju.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Upoznaj svoju zemlju da bi ju više volio...

Reply #1
Bilo je fenomenalno: bio sam skeptičan kao i obično, ali me SD nagovorio.
Kada smo stigli gore (ima cesta naokolo kroz šumu) pogled prema dole je bio zastrašujući, stisla mi se ..od straha.
No kada sam za probu pustio Zagija, to je nevjerojatno da sat vremena nisam upalio motor, a prisutan je bio samo mali povjetarac.
Najbolje od svega, konfiguracija terena je tako zavojita, tako da sve što puše sa sjevera, zapada ili juga drži padinu !
Negdje oko 19 h, zalazak sunca u onom Zaprešičkom jezeru, ma predivno za razglednicu!
Tek na povratku shvatih da mi je mobač u đepu i da sam propustio uslikati najbolju padinu u .hr !
Nema veze, idemo ponovo sutra, to je tako dobro da ne želim propustiti rundu padinarenja!
Tko želi sa nama, neka mi se javi, od 17 h pa do zalaska padinarimo do sita!
Damir

Odg: Upoznaj svoju zemlju da bi ju više volio...

Reply #2
Evo i slika sa Arkoda: crvenim točkicama označio sam kojim putem treba voziti da se dođe na najgornju etažu (X).
D.

Odg: Upoznaj svoju zemlju da bi ju više volio...

Reply #3
To je bas kod zapresica ?
Jel na bizeku isto tak jel bio tko ?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Odg: Upoznaj svoju zemlju da bi ju više volio...

Reply #4
Damire jel ovo malo april fools ili idemo danas na kamenolom :)

Odg: Upoznaj svoju zemlju da bi ju više volio...

Reply #5
auuuuuuuuu..... svakako je bliže nego japetić.... a ima li graha i kobaja tamo ?
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Upoznaj svoju zemlju da bi ju više volio...

Reply #6
Kaj,a gdje su slike??? ::)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: Upoznaj svoju zemlju da bi ju više volio...

Reply #8
sto je najgore ovo moze biti odlicna pozicija za slope :D

Odg: Upoznaj svoju zemlju da bi ju više volio...

Reply #9
Damir daj nas ne valjaj sad... jos ce netko otic gore vidjet kak je... :)
Kao sto Zed kaze nije to ni tak losa ideja.. nisam se bezveze upeco :)))

Odg: Upoznaj svoju zemlju da bi ju više volio...

Reply #10
A gle Backspin.... točno je da ovo može biti super lokacija kao što veli Zed. No , Faldomak mi je rekao da je pogled odozgora - ne gledaj !  Kamenolom nije mjesto za slijetanje, osim ako nije neki Zagi za poderati.
Kada sve zbrojiš, dok netko od nas ne isproba, nećemo znati može li se !
Damir

Odg: Upoznaj svoju zemlju da bi ju više volio...

Reply #11
Nista morat cemo slijetat u ruku


Sent from my iPhone using Tapatalk