Skip to main content

Topic: Nova gondola (Read 13964 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nova gondola

Poz svima, evo obečavam Kristijanu već duže vrijeme da ču staviti slike svoje nove gondole koje planiram koristiti za fpv i kameru (snimanje naravno).

Izrezao sam je iz 8mm plexi-ja na cnc-u po nekom svom nacrtu a na presliku ovog OPALE modela:

http://www.reallycooltoys.com/products-para-frames-bpXS.html

RTF je teška oko 1200g. a koristim HK krilo tako da je težina za moje potrebe taman.
Napravio sam i par rupa za vješanje :) pa se težište lako seli naspram opreme.

Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Nova gondola

Reply #1
... odlicno, jednostavno i cvrsto!!

Sad samo treba lansirati u zrak


pozzzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Nova gondola

Reply #2
svidja mi se ovo...
Drug da li znas mogu li ja da od obicnog zmaja
http://www.ebay.com/itm/New-Arrivels-ALB-2-6-Power-Stunt-Kite-Dual-Lines-Kite-with-flying-lines-/181217899725?pt=Outdoor_Toys_Structures_US&hash=item2a316db4cd
Napravim to krilo gdje mogu staviti slicnu gondolu?
Ali naravno da en pravim velike modifikacije koje bi me sprijecile da koristim zmaja za normalnu upotrebu...

Sto se tice tvoga svidja mi se, koliko je rezanje gondole ? Sa materijalom  ?

Odg: Nova gondola

Reply #3
Naravno da je moguce... ali uz ozbiljne modifikacije spagica, a i tipova krila!
Mora ti biti jasno da je to napravljeno za vjetar (malo jaci), ustvari cim jaci vjetar tim bolje!
E, samim time ispada da bi za let sa tim krilom (mislim na let sa gondolom), morao puno jace opteretiti krilo - a time se i povecava sama brzina (ovdje mislim na brzinu prilikom polijetanja) - pa vjerujem da u uvjetima bez vjetra samo startanje iz ruke nebi bilo moguce!
... e, to je moje misljenje - mozda sam u krivu


LP, kristijan




LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Nova gondola

Reply #4
hvala kristian...
Ako bude potrebno puno modifikacija onda sumljam da cu se opredijeliti na taj model.. Mozda kasniej narucim sa HK-a ono pravo krilo.

 

Odg: Nova gondola

Reply #5
Eeeee... i to 'pravo krilo' iz HK treba vecinom dosta modifikacija da bi uopce letilo! :(

LP


Sent from iPhone using Tapatalk
LP,  Chris
... gravity always wins ....