Skip to main content

Topic: Messershmit Bf-109 G-14 ZNDH (Read 49028 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Messershmit Bf-109 G-14 ZNDH

Već je prilicno dovršen, no da podijelim s pučanstvom ljubitelja modela:

Model je Rodelmodellov u mjerilu 1:4,8 s kraja ˇ90 sto iziskuje prilicno scracha od svih bulkheada do izmišljanja poprecnih ojačanja sto krila sto samom trupa.

Trup je kompozitni stakleni te je dosao s prilicno gresaka, sto od stanjanja i bivseg vlasnika, sto od samog kalupa stoga je potroseno cca 100h da bi ga se dovelo u stanje scale zrakoplova.

Krilo je sendvich te je apsolutno slozeno da vam daje glavobolju oko izrezivanja s obzirom da je kompaktno bez ikakvih "pojedinosti" o polozaju stajnog trapa te sustavima koje bi ste mogli ugraditi, cisti scratch izuzevši sami sytro izrez profila Naca 2418

Stajni trap koji je djelomicno igrađen je robartov, te su sve komponente njegove. Sreća da Robart nije mijenjao konstrukciju iz tog vremena tako da je suppport itekako dobar sta se tice zamjenskih djelova(elementi su dosli s modelom u DM cijenama).

Do sad je utroseno cca 350h rada na modelu, a jos očekujem 70tak sati.

Raspon modela iznosi u ovoj varijanti 2200mm
Duzina trupa  1900mm
motor:  MvvS 45 s pitts mufflerom
Servoi: hitec digitalci od 10-25 kg ovisno o svrsi













Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #1







Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #2
Živio Krkane , izazvao si veliku pozitivnu  ''zavist'' kod nekoliko mojih kolega i kod mene.Ovaj model zaslužuje svu pažnju i najbolji tretman.Želim Ti zabavu ,strpljenje a gušti dolaze sami. 8) 8) 8) LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #3
Hvala na pozitivnim mislima. Dokle se ne leti toliko radi se na modelu no sumnjam da ce poletjeti prije sezone.

Da nastavim s fotkama, zrakoplov će biti u bojama ZNDH s Borongajskog aerodroma "crni 10".

Boje su analizirane iz vise izvora od knjiga do maketarskog foruma i izvedena je maketa bf 109G u 1:32 ne bi li vjernije iskopirao elemente i potrebne scrach stvari za scale look.
U Att su slike skinute s maketarskog foruma. te model će imati takav livery.















Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #4
bit ce to jako zanimljiva ptica, samo naprijed. ;D

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #5
Svaka čast legendo,ja sanjan o ovom modelu...sa ovim znakovljem...
mislin da je jedinstven na forumu.Samo naprid jedva čekan da vidin snimku leta.
(možda bi šahovnica na repu tribala bit malo malo veća)ali to je samo moje mišljenje ;)
samo naprid :)

 

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #6
Ne znam sta da kazem...
Nisam ljubitelj aviona , al ovaj me samo tako privlači. Svaka čast na trudu. Savršen je :)))))))))


Ich seh den Wald vor lauter Bäumen nicht.
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #7
Bravo, bravo, cestitke za projekt i sa nestrpljenjem ocekujem nastavak teme, jer je pored mustanga jedan od mojih najomiljenijih aviona ali ga nazalost nisam nikada imao prilike letjeti  :-*

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #8
Bravo, super model i izvrstan odabir verzije. Čekam fotke gotovog modela i video pvog leta. Sretno!  ;)
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #9
hvala na pozitivnim reakcijama, i da sama šahovnica će biti veća nego na maketi, gotovo prekriva repne površine.

Treba mi sugestija oko napajanja same elektronike. Dvoumim se s obzirom da imam 8 standard size servoa i dva mini size dali da krenem s Powerboxom za napajanje? Vaša iskustva?


Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #10
Dnašnji iskorak:
Nakon vise dana intenzivnog povijesnog istrazivanja ovo je shema koja mi se cini najprikladnija.
Tek sam zagrebao povrsinu no stvari se lagano slažu i stvaraju mi veselje


Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #11
Odlično,jedva čekan sljedeći korak...

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #12
Ja bi reka "AS TI GA cili je ka bombončić"
Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #13
Update, dekali se slazu, ispusni sistem je slozen te weathering.
Sve su svemu 80% napravljeno-80% to go  ;)






Odg: Messershmit Bf-109 G-14 Crni 10

Reply #14
Update, krila su slozena i obojana, sad je na redu weathering te finalno matt lakiranje, instalacija Robartovog uvlaceceg trapa, te finalno programiranje.
Model ima za sad 7,6 kg, te u finalu ne bi trebao prebaciti 9 kg.
Instaliran je powerbox te dvije lipo batke od emcoteca, te novi sustav kontrole tlaka od robarta s podesavajucim ventilom brzine izvlacenja trapa.