Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 339811 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SD team testiranja

Kako sam u zadnje vrijeme počeo padati morao sam pojačati proizvodnju. ;D
Eto malo sam neke stvari prilagodio svojim potrebama pa čemo vidjeti kako će to letiti.. :) nadam se bolje nego hexa na APM2.5 :)
Za početak odabrao sam motore s rctimera  hp2814-810kv.
Kako ja i srepfler koristimo blue seriju 30A reglera+simon idu naravno oni.
Ruke radi brze zamjene u slučaju padova(to je moje područje  :) ) će biti od AL cijevi 15x15x1mm.
Centralne plate  biti će od g11x1.6mm, i naravno Naza ili KK2.
Sve to će pogoniti 3s ili 4s batke na 10x4.5 ili 12x4.5 propovi.

Par slija u prilogu za početak..

Odg: quad iz Slavonije

Reply #1
sve super sve 5 ali ovo s termo pastom :)

meni to nema logike,ali mozda grijesim ako da sorry na spamanju

Odg: quad iz Slavonije

Reply #2
netreba ti pasta jer i na 4s se ti motori ne zagriju na quadu od 2kg

Odg: quad iz Slavonije

Reply #3
Možda netreba ali i nesmeta :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #4
U prilogu tajni nacrti napravljeni u AUTO-CAD-u prve i druge plate te treče gornje s rasporedom  :) :)

Može i pokoji prijedlog.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #5
Jel to ACAD koji sam ja nekada instalirao sa 11 kom 1,44Mb disketama?  :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: quad iz Slavonije

Reply #6
Ovo sa pastom ima smisla ako je ruka od aluminija i dodirne površine dobro naliježu jedna na drugu, koliko se topline uspije prenjeti sa motora na ruku toliko manje na motoru, samo pasta mora biti kvalitetna, ja sam znao rashladnu glavu od nitro motora montirat tako da stavim malo paste Artic MX-4 i to sa dobrim rezultatom u korist niže temperature na bloku motora, ali tu su temperature preko 100 stupnjeva pa se vidi neka razlika.
Donji ležaj na motorima koji rade na multijima je opterečen i radijalno i aksijalno (drži dio mase letjelice pri rotaciji) tako da se u pravilu nešto malo više i grije ako s ovom metodom uspiješ postiči da se i donji i gornji jednako griju to je onda super.

Edit - možda bolje da si u tom slučaju izbjegao motor mount i direktno pričvrstio motor na alu profil s 2 vijka, a između njih provrt da ne smeta ležaju, te i s druge strane profila rupice za vijke da se mogu lagano ugurat unutra.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #7
Quote
Donji ležaj na motorima koji rade na multijima je opterečen i radijalno i aksijalno (drži dio mase letjelice pri rotaciji) tako da se u pravilu nešto malo više i grije ako s ovom metodom uspiješ postiči da se i donji i gornji jednako griju to je onda super.

To mi je cilj, iako sekile ima ove motore na svom quadu i kaže da se ne griju, mislim da ne smeta, pogotovo što ja mislim ovaj quad opteretiti batkama za duži fpv flight time.


Evo dvije slike kako bi trebala izgledati šasija :) ovoga stroja.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #8
Zanimljivo nema sta, zanima me kako ce konacno izgledati i kako ce se ponasati u zraku, samo tako nastavi

Odg: quad iz Slavonije

Reply #9
Ti svi motori se većinom ne griju na propovima 10-11", problemi nastaju ili kad je potrebno 70+ gasa za hover i to pri marginalnim naponima rada motora (npr 4S) ili kada se ide na veće propelere, većina tih standardnih motora počme gubit rapidno efikasnost kada se stave veći propeleri, ali s obzirom da je potrebno proizvodit manje mehaničke energije svejedno let traje duže i to bez obzira što je motor pretvarao malo veći udio energije u toplinu nego kad bi radio s manjim propelerom. Dosta mojih projekata sam kontrolirao sa ecalcom i nevjerovatno je koliko je bio točan po pitanju flight time-a, isto tako mi je i za ovaj moj novi RCTiger quad.

Evo recimo ovaj projekat iz austrije mi je jako zanimljiv, mislim da ću u budučnosti probat složit nešto takvo:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1880665

Here the equip used:
Props: foxtech 17x5,5
Motors: tunergy Multistar 390KV
ESC: Tunergy Plush 12A
FC: Naza with GPS
Battery: 4S4P Panasonic NCR 18650
AUW: 1480gr
Flighttime: 90min 16sec
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #10
Nakon montaze motora na ruke na red došlo povezivanje s reglerima i etc.
Kako sam već dva puta imao loše iskustvo s konektorima na motorima provjerio sam i ove.
Iako ne znači da ti lemovi nisu dobri  ja sam osobno dosta skeptičan obzirom na sam izgled istih.
Ja ću svakako sve povezati fiksno s lemeilicom  :) .

Odg: quad iz Slavonije

Reply #11
Širiš paranoju kolega.. ;)
Sada smo svi u banani da mali žuti ne rade dobro i da moramo sve ispočetka u garaži ( podrumu ) zalemiti. Habga, a ja nemam garažu  :'(
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: quad iz Slavonije

Reply #12
Ima toliko stvari koje mogu krivo krenuti pa ak je čovijek majstor bar može provjeriti sve ono što se fizički može provjeriti, osječaj kada se model skompletira na taj način je puno bolji.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #13
Ljudi, moj topli savjet je, lemite spojeve, kakvi konektori, ti spojevi izgledaju katastrofa , ja cak lemim direkt na regler ako zice sa motora su dovoljno dugacke, makar i da zalemis klasicno zice na zice je super, gore temobuzir i onda si siguran da ce to biti ok

Odg: quad iz Slavonije

Reply #14
Quote
Habga, a ja nemam garažu 

Ako imam ja imas i ti  :)
Kada ustreba naiđi pa ćemo pošvajsati sve što treba :)