Skip to main content

Topic: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR (Read 39123 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #30
Pozdravljam ekipu

Što se mene tiče programi su odlični i manje više poznate su  večina  figura nema puno filozofije samo treba dobro provježbat i naravno doči na tekmu  :)
Što se tiče freestyle može se letit a i nemora tu opciju  treba ostavit organizatoru tekme
neki bi i htjeli  doči samo na freestyle pošto neznaju letit ravno barem 10 m pa evo imaju mogučnost na taj način pokazat svoje zračne  majstorije .

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #31
Darko vidim nastavljate po svom tuć'...
Na koga to mislite da ne zna ravno letit od vas, da i mi znamo?


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #32
Ja bi se isto pridružio s smješnim modelom
pulu 3d/acro. Barem bi pokušao.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #34
hahahah zed, ljepo bi metnuo motor od 350-400w na metar raspona 820 ili 920kv  i da viš kak bu ravno išo. A na dinamica ću stavit tak nekej jako da bu se raspo u zraku.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #35
Ma mozes i s Dynamicom nastupit!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #36
E pa to te ja pitam, povećat otklone i nek ide.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #37
Pozdravljam ekipu

Što se mene tiče programi su odlični i manje više poznate su  večina  figura nema puno filozofije samo treba dobro provježbat i naravno doči na tekmu  :)
Što se tiče freestyle može se letit a i nemora tu opciju  treba ostavit organizatoru tekme
neki bi i htjeli  doči samo na freestyle pošto neznaju letit ravno barem 10 m pa evo imaju mogučnost na taj način pokazat svoje zračne  majstorije .
 

Mogao bih ja doci da vas posramim s bixlerom! Inace sam letio ravno dok sam bio pocrtnik!

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #38
I inace bolji avion vas ne cini boljim pilotom!

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #39
Morgen!

Neka se napravi popis pilota po klasama.
1. Neka se svaki izjasni u kojoj klasi želi letjeti (F3M ili osnovni).
2. Kad se svi izjasne, svaki neka iznese svoj stav o predloženom poznatom programu.
3. Kad odlučimo poznate programe, predlažem zajednički trening gdje ćemo zajedno dogovoriti sve pojedinosti: broj turnusa, nepoznati, broj sudaca, koji su suci....

Natezanje preko foruma nema smisla jer se mogu javiti neki koji uopće ne misle letjeti, ali im je zabavno pisati na forumu.


Pa počnimo:
Davor Balažić, F3M - slažem se s programom koji je odabrao Marko Meić.


Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #40
Ne inzistiram na frestilu, niti muzici niti nepoznatom programu, ali me to ne smeta, jer bi me to natjeralo da vjezbam i to.
Mislim da je najbolje da si sami sudimo, jer cemo u protivnom imati problema sa sucima, ali naravno bilo bi najbolje kada bi nasli ljude koji su zainteresirani za sudenje.
Ako pogledam od sebe ne bi imao volje putovati okolo samo radi sudeja, prije ili kasnije bi proletio ili odustao.
Ako zelimo suce, moramo te ljude platiti, za vrijeme odvratnog komunizma to je bilo rijeseno na taj nacin. :)
Problem je sto ce to poskupiti natjecanje.

To su samo moja predvidanja sta ce se dogoditi, ali kako sam ranije reko meni je vazno da se leti....
Vazno je da imamo neka pravila letenja i sudenja, ali koliko su kategorije otvorene ili zatvorene to mi je svejedno, jer svima isto.

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #41
@Krešimir I.
Još sam uvijek za nepoznati program u F3M kategoriji, kojega bi dogovorili na samom natjecanju. Kao što sam rekao, taj nepoznati program bi bio sastavljen od najosnovnijih akrobacija, tipa F3M-Sport (IMAC-Basic). Smatram da piloti koji bi letjeli težu F3M kategoriju, mogu bez problema odletjeti te osnovne akrobacije bez prethodnog treninga. Natjecanje bi bilo puno zanimljivije i dinamičnije sa nepoznatim programom.

Što se suđenja tiće, stojim iza svog prijedloga, jer mislim da druge opcije nema trenutno na našim prostorima.
Suđenje:Natjecateljima iz lakše kategorije F3M-Sport sude natjecatelji iz F3M teže kategorije. Svakom natjecatelju iz F3M teže kategorije sude svi natjecatelji iz te kategorije.


@Zed
Programi koje sam predložio su za 2014.g., još uvijek nema video snimke tih programa, jer su nedavno objavljeni. Zato bi ih demonstrirali na dogovorenom F3M mitingu još ove godine. Što se tiće orijentacije letenja, nećeš dobro shvatiti dok ne vidiš uživo. Stoga te pozivam da se pojaviš na aerodromu i vidiš što i kako funkcionira u F3M svijetu.



Ovako bi orijentacija letenja trebala u pravilu izgledati, ako se leti sa manjim modelom, može se naravno bliže letjeti, ako se leti sa većim modelom, može dalje.


@Toki
Pozivam te na demonstraciju, jer jedanput kada odletiš F3M program, 99% ćeš i dalje ići na natjecanja, a i svaki let dalje modelom će ti izgledati precizan kao da letiš neki zadani program.



Inače ovaj F3M-Sport se može odletjeti sa svakim trainerom, ali normalno lakše je sa akrobatskim modelom.

Freestyle program bi onda ostavili samim organizatorima natjecanja.

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #42
Hvala Nimbus...i slažem se s tobom za nepoznati program, malo mi je smijesno da se cijelu godinu leti isti program iz tekme u tekmu. Nisam jos bio nikad, odvozio sam Basic 2012 par puta za probu itd, ali eto samo moje misljenje.

Sto se tice suđenja se isto slažem. Vidimo se na letališću uskoro nadam se!

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #43
Ja sa slazem sto se tice sudenja.
Ostalo mi je sve jedno, ali bilo bi zanimljivije sa nepoznatim.
ALi nikako nisam za nepoznati ako to znaci manji broj natjecatelja.

Odg: Pravila letenja i ocjenivanja F3M-a u HR

Reply #44
Opet virtualno letenje. Sutra na letališću Voloder imamo razne letačke aktivnosti,pa ako neko ima volju demonstrirat letenje dobit će šaku kestena. Ja sam i dalje protiv nepoznatog programa jer i ovak imam problem sa šaptačem,a kamoli u nepoznatom programu (znaš da mi imamo sladoled figuru. špic gore-dolje itd). To je nama preteško :-[
Ajmo F3M 3 turnusa + F3M sport 1 turnus umjesto nepoznatog.