Skip to main content

Topic: Kineski katamaran by"Mario" (Read 37967 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #15
A da ga malo skratiš jer bi mogao preopteretiti motor i esc a onda bijeli dim....
obožavam sebe osobito kad sam grozan


Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #17
Manji kao sto ti je "tomi" napisao 29-32mm
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #18
Ako imaš  još manji pa ga testiraj, da ne dolazi do pregrijavanja. Ako se ne grije pokušaj na kratko sa večim. Mislim da bi negdje ja morao imati metalni  oko 25 trokraki, moram pogledati ako ga najdem pa probaj. 4 mm osovina.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!



Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #21
Tako je ako ne ebay ima na bangoodu ili aliexpresu jeftino
obožavam sebe osobito kad sam grozan


Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #23
Jedno pitanje za znalce ili one koji su tako nešto i napravili.Na koju stranu da montiram kormilo lijevo ili desno?Radi se o tome da mi osovina(propeler) nemogu biti in-line kormilom.Inaće propeler se vrti u lijevo gledajući sa stražnje strane.Hvala :)

Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #24
Mislim da to nije bitno,ali zdrava logika mi nalaže da bi trebao desno zbog okretnog momenta!!
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #25
propeler koji se vrti u lijevo radi izboj krme u lijevo i time zakreće čamac u desno. (Zamisli da je propeler kotač koji vozi po tlu) Ako se već otporom kormila hoće umanjiti taj efekt onda ga treba montirati na lijevu stranu kako bi zanosio krmu udesno i zakretao čamac uljevo.


Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #26
Dakle da zaključim.Montiram ga lijevu stranu?Jel tako?Bilo kakav odgovor dajte  jer meni još nije jasno.Ponekad sam "glup"  :) .Hvala


Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #28
Po ovim slikama kormilo je desno postavljeno,neznam jeli ok ,ali ako je njima bilo ok i funkcioniralo je ,nevidim razlog da i ja tako napravim :) .Hvala na slikama i savjetima dečki :) .

Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #29
Motor stigao pa se malo ugrađivalo. :)
ESC 50A+hladnjak
3000KV motor 300W vodeno hlađenje
2650mAh 3S 40C baterija