Skip to main content

Topic: Pokušaj izrade Zagija :) (Read 38265 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pokušaj izrade Zagija :)

Bok,
evo i mog pokušaja izrade zagija.


naručio nekaj jeftine elektronike:



znam da su komponente dno dna ali ako zatreba uzel budem bolje.
imam i servace sa metalnom getribom, nisam poslikal.


pa nacrtal krila prema shemi sa rcwings:





na poslu izrezal na laser šablonu i danas prvi test rezanja na pili koju sam napravil na nacin da sam rastavil šogoričin fen i maznul joj žicu, jbg...







i onda shvatim da sam zaboravil kupiti kutnike u Baumaxu za ravno rezanje pa sve čeka sutra :)




za kupiti mi je preostal propeler, i stanica.


propeler je u planu 7x6, tak sam pročital negde da ljudi koriste na  zagiju,
stanica je u planu   9xr pro pa da mogu staviti kasnije neki bolji modul za veci domet, ako me ulovi fpv manija.
gledal sam i taranis, ali pošto me kvadovi ne zanimaju mislim da nema smisla trošit novce??








pozdrav iz Ludrega :)

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #1
Da li si razmišljao o stabilizaciji (FC)?
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #2
 Razmisljam ja o svemu ali mislim da je ovo za uciti ok.
Za nekakva snimanja sa gopro je ovo krilo nestabilno tak da bu sljedece ako bog da vece.
Gledal sam malo tbs capirinha i taj je dosta nestalan za snimanja a ovi zagiji su dosta nervozniji..

Poslano sa mog Commodore 64 koristeci tapatalk


Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #3
Pitam to jer bi ja rado stabilizirao svog zagija... A FC su vrlo jeftini. Samo ne znam tko ima iskustva sa tim da pomogne savjetom.
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #4
Ma kakav fc, treba se naučit letit kak spada. Imaš dosta ekipe u Ludbregu probaj se javit njima.
Fc bi ti u početku odmogao jel jednostavno bi on letio umjesto tebe.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #5
Kao što Toki kaže, fc nije dobar izbor kad se uči letit jer sve radi umjesto pilota ali bi mogao pomoći kod snimanja da bude mirnija slika. Sad ti vidi šta ti treba. 8)

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #6


Izrezan i zaljepljen :)


Ovo mi je prvi put da delam nekaj takvo,budite blagi.

Profil je tzagi12.

Molim preporuku propelera i onog adaptera na motor osovina fi 3 mm. Rado bipropeler za sporiji let ako postoji.


Hvala!

Poslano sa mog Commodore 64 koristeci tapatalk


Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #8
zavisi koji motor ide na taj model (koliko kv-a) pa o tome ovisi koji ces prop koristiti i koji esc da daje dovoljno struje koliko taj motor i prop trebaju ;D

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #9
Prva slika...

Poslano sa mog Commodore 64 koristeci tapatalk


Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #10
sorry nisam vidio da je i motor na slici ::)

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #11
8X4 propeler za taj motor  i nemaš beda ;) ;) .Sretno dalje u sklapanju :) .

Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #12
Dal ide cw il ccw? :S

Jbg glup sam...
Sad je na redu stanica. Uzel bi za pocetak 9xr pro,batku i kolko vidim trebam kabel za simulator. Dal simulator radi bez tx??

Nisam se odlucil koji tx,mozda bi u buducnosti pucal na neki fpv pa razmisljam o skupljoj opciji

Poslano sa mog Commodore 64 koristeci tapatalk



Odg: Pokušaj izrade Zagija :)

Reply #14
Dal ide cw il ccw? :S

Jbg glup sam...
Sad je na redu stanica. Uzel bi za pocetak 9xr pro,batku i kolko vidim trebam kabel za simulator. Dal simulator radi bez tx??

Nisam se odlucil koji tx,mozda bi u buducnosti pucal na neki fpv pa razmisljam o skupljoj opciji

Poslano sa mog Commodore 64 koristeci tapatalk

nisi glup... samo si malo užaren.. stani na loptu.. čitaj...Googlaj.. spoji motor bez propa na esc... i na prijemnik/servo tester....pa zavrti... ...
..... vidi kam se vrti....  eksperimentiraj.. zaključi.. nauči... istražuj...
Prop ima napadni brid ili leading edge.. deblji dio..baš kao i Tsagi profil koji si izrezivao...  e taj dio uvijek mora sječ zrak.. kao i na krilu aviona... i to je to... Propeler je u presjeku "krilo".. koje proizvodi uzgon, ali mu je vektor horizontalan - pod 90 stupnjeva na os vrtnje...
Ako zavrtiš propeler kontra..zvučat će "šuplje".... i potisak će biti značajno slabiji....