Skip to main content

Topic: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje" (Read 99857 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #150
Zahvaljujem na dobrim željama  ;)
Nažalost u pravu si kada govoriš o kvaliteti RC uzletišta kod nas.Možda bi se isplatilo putovati u Čakovec,tamo je odgovarajuća ''pista''...
Meni je Čakovec ustvari i najbliže letjelište ali tamo je trenutno situacija na travnatoj podlozi daleko od prihvatljive, sama asfaltna pista je super za poletjeti ali za slijetanje bi travnata podloga oko nje trebala biti poravnata i pokošena a nije ni jedno ni drugo. Slijetanje sa ovakvim modelom bez kočnica je tamo kao da si na nosaču aviona a ne aerodromu  ::)
Šteta za neiskorišten potencijal, koliko znate ni modelarski aeromiting se ne održava na tom djelu letjelišta... A sasvim druga tema je sama pozicija asfaltne piste, jer za slijetanje školski krug treba raditi ili iznad hangara ili vrtova obližnjih kuća što je meni osobno (pre)opasno modelom od 10kg ali to je druga tema od PC-9...    

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #151
Krasan model. Iskrene čestitke...

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #152
Ovo me veseli,cestitam!

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #153
Low Pass na danasnjem druzenju u Prelogu..autor fotografija Franz[attachimg=1][attachimg=2][attachimg=3]

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #154
Milina ga za vidjeti, Krila oluje traze vanjskog desnog ;)

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #155
Evo Mirt je na najboljem putu da se pridruži sa svojim!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #156
Help me...ima možda netko ideju kako (i gdje) napraviti/saviti ovakve nogice za travnate podloge? 
Dakle trebao bi savijenu duplu oprugu koja je nekako upeta u alu ležište (kockica), te koja se zatim prišarafi na pin/osovinu 6mm koja izlazi iz mehanizma retrakta.
Dakle ako želim malo više letjeti nema mi druge nego da kroz zimu zamjenim podvozje bez šminke, scale nogica itd. več jednostavan i funkcionalan sistem koji bez problem može progutati neravnine na travnjacima...  :-X

[attachimg=1][attachimg=2]


 

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #159
Nema frke :)
Ove su za malo vece modele, no naslo bi se sigurno nesto.


Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #161
Živio Beli , uložio si puno truda i ljubavi u ovaj projekt.Čini se da ti je Pilatus to vratio na primjeren način.Uzletanje i sljetanje ...samo tako....Čestitam ...zaslužio si.Hvala ti što si cijeli postupak montaže i privatnih ''dovijanja''sa svim problemima,dijelio s nama na forumu.Note:Komentirao sam na YT. 8) 8) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #162
Pokušavam modificirati prednju nogicu na način, da bi veči dio opterečenja prenosila okratna vilica..još da nabavim očni vijak M5 možda i uspijem nešto skemijati  :-\

[attachimg=1]original
[attachimg=2]modifikacija

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #163
Mic po mic i eto trud se isplatio - barem u teoriji odnosno na stolu.. slijedi test u praksi

Odg: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje"

Reply #164
Živio Beli , da je lako ...svi bi se bavili modelarstvom ;) ;D Želim ti sigurna slijetanja, ali  na dvije točke.... 8) a par mili sekundi kasnije ,nasloni se i na ''nos''. ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes