Skip to main content

Topic: Dolphin 16 (Read 14791 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dolphin 16

Odlučio sam se za izradu ovog broda i ovdje ću stavljati slike kako radovi budu napredovali.
Brod će biti dužine oko 1020mm, širine oko 400mm i visine oko 300mm (dimenzije su otprilike jer mi nacrt nije sada pri ruci, sutra ću staviti točne mjere).
Materijal za gradnju će biti kombinacija šperploče i balze, pogon će bit nitro 3,5ccm.


Nažalost ne mogu postaviti nacrt, stalno mi javlja grešku

Odg: Dolphin 16

Reply #1
Odlicno!!!
Samo naprijed, velicina je jako zanimljiva, jedva cekam slike!!!


Pozzz

Odg: Dolphin 16

Reply #2
smanji velicinu slike, pa onda prolazi 8)

Odg: Dolphin 16

Reply #3
Nacrt je u PDF-u, moze li PDF ili moram prebaciti u drugi format?  ???



Odg: Dolphin 16

Reply #6
Zanimljiv projekt, pratim daljnje radove  :)

Odg: Dolphin 16

Reply #7
bas je zanimljiv brodić :)



Odg: Dolphin 16

Reply #10
Lijepo napreduje  :)

Odg: Dolphin 16

Reply #11
Odlicno!!!
Samo naprijed, velicina je jako zanimljiva, jedva cekam slike!!!


Pozzz
Odlučio sam se za izradu ovog broda i ovdje ću stavljati slike kako radovi budu napredovali.
Brod će biti dužine oko 1020mm, širine oko 400mm i visine oko 300mm (dimenzije su otprilike jer mi nacrt nije sada pri ruci, sutra ću staviti točne mjere).
Materijal za gradnju će biti kombinacija šperploče i balze, pogon će bit nitro 3,5ccm.


Nažalost ne mogu postaviti nacrt, stalno mi javlja grešku


Kolega,taj "brodić" od metra ti sa motorom od 3,5 ccm nebu išel s mjesta!Možda ako bude imao neki prijenos-getribu za veći promjer propelera.Za tu vličinu idu motori od 10-15 ccm.
Da ipak razmisliš o elektro pogonu,skuplje definitivno je ali puno komotnije.
Lp!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Dolphin 16

Reply #12
Odlicno!!!
Samo naprijed, velicina je jako zanimljiva, jedva cekam slike!!!


Pozzz
Odlučio sam se za izradu ovog broda i ovdje ću stavljati slike kako radovi budu napredovali.
Brod će biti dužine oko 1020mm, širine oko 400mm i visine oko 300mm (dimenzije su otprilike jer mi nacrt nije sada pri ruci, sutra ću staviti točne mjere).
Materijal za gradnju će biti kombinacija šperploče i balze, pogon će bit nitro 3,5ccm.


Nažalost ne mogu postaviti nacrt, stalno mi javlja grešku


Kolega,taj "brodić" od metra ti sa motorom od 3,5 ccm nebu išel s mjesta!Možda ako bude imao neki prijenos-getribu za veći promjer propelera.Za tu vličinu idu motori od 10-15 ccm.
Da ipak razmisliš o elektro pogonu,skuplje definitivno je ali puno komotnije.
Lp!


pretpostavio sam da će motor biti slab, koji elektro pogon preporučuješ?

Odg: Dolphin 16

Reply #13
i mene zanima koji elektro setup bi bio za ovakvu makinu

Odg: Dolphin 16

Reply #14
Sve ovisi koliku brzinu misliš postizati.Sve to ispadne teška nauka jer treba uskladiti težinu plovila sa veličinom propelera i brzinom okretaja istog i na kraju kut osovine s obzirom na liniju vode i čamca...
To najbolje pogledaj na stranim forumima ili pronađi na Youtube-u filmić nekog sličnog plovila pa ekipa dole napiše koji "setup" koristi.
Najbolje tako pa bolje naučiti na tuđim greškama i još nešto:kod čamaca dijelovi stvarno trebaju biti kvalitetniji,što radi korozije,što radi dosta velikih sila koje utječu na npr. propeler,osovinu i kormilo,naravno,kod većih brzina.
Sretno! ;)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian