Skip to main content

Topic: Kineski katamaran by"Mario" (Read 37981 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kineski katamaran by"Mario"

Opet ja sa onim plastičnim ,70cm-skim, kineskim i ostalim imenima prozvanog :D   ovog poznatog katamarana. ;) Prvo je bilo skidanje stare crne boje pjeskarenjem koliko se moglo.Nakon toga jedan sloj bijelog prajmera i nakon toga zelena boja ;D .Moram još od ispod i neka mjesta  sa crnom  bojim obojati.Nešto i imam od setup-a,nije puno ali bolje nego ništa.Trebam još "samo"  :( motor ,regler ,jači servo i nosač osovine za fi 4mm osovinu,pa bih ovim putem zamolio nekoga ako ima za prodati nekakav dotični  fi 4 mm nosač osovine :) pogodan za ovakv tip plovila,naravno i ove dijelove koji mi nedostaju  ;) :) .
"Par" slika  8)

Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #1
čekamo nastavak!



Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #4
Skuplja se i setup pomalo.Za sada imam propeler 38mm,fleksibilnu osovinu sa mesinganom cijevi obloženu teflonom,flexibilnu spojnicu sa 4mm na 3.17mm i kormilo sa ulazom za hlađenje vodom reglera i motora.Nedostaje mi samo motor,regler i baterija.Ako ću imati novaca možda ga do ljeta i sklopim. :) .Ovim putem bi htio pitati dali netko ima nosač osovine promjera 4mm?Hvala :)

Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #5
pa kaj nisi nedavno ti prodaval takav nosač? bil je neki takav nosač čini mi se.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #6
Da prodavao sam jedan koji sam krivo naručio.Trebao mi je 4mm a kupio sam svojom greškom 4.76mm koji mi je bio prevelik ali sam ga uspio prodati,sva sreća. :)


Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #8
Hvala "ruba" na linku ali malo su mi skupi.Probat ću se malo u potragu na "netu" staviti ,možda nađem nešto polovno ili novo po meni prihvatljivoj cijeni.Nije mi hića,ako treba sklapat ću ga i par godina  ;) .Opet pitam, ako netko ima doma nešto za prodaju neka mi se javi na privatne ili broj moba:099/7013366 Mario.Hvala :)

Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #9
Motor naručen sa HobbyKinga,naručen i ESC od 50A za taj motor.Nisam naručivao ESC sa hladnjakom jer ga imam, tako da ću ga samo instalirati na taj ESC,ušteda novaca ;) .Za sada jedno pitanje,imam 38mm propeler,dali je taj ok za taj motor ili da nabavim manji ili veći,trebam hitnu preporuku zbog tog motora od 300W i 3000KV-a?Hvala
"Par" slika tog setupa :) .
MOTOR:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11875__ADS300_Water_cooled_Brushless_Outrunner_3000kv_300w.html



Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #11
Čeka se nastavak radova  ;)

Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #12
Dobro izgleda!


Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #13
Na koliko ćelija budeš ga vozio ? Ako stavljaš 3S stavi prop 29mm-32mm, na 2S možeš do 34mm. Ima puno KV-a pa pripazi, Imao sam ga u jet drive-u i radio je super dok ga regler nije skurio.

Odg: Kineski katamaran by"Mario"

Reply #14
Na koliko ćelija budeš ga vozio ? Ako stavljaš 3S stavi prop 29mm-32mm, na 2S možeš do 34mm. Ima puno KV-a pa pripazi, Imao sam ga u jet drive-u i radio je super dok ga regler nije skurio.
Na 3S 45C bateriju će ići za početak a to je makisimum jer motor radi na 2S i 3S.Imam 38mm propeler ,hoće li taj biti dobar za početak?Tako da nekupujem novi a buđet malo kratak.Hvala svima na komentima i savjetima.