Skip to main content

Topic: Doppler Speed (Read 2278 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Doppler Speed

Možda ovo i nije baš tema za ovu rubriku, ali eto...neka admin premjesti ako treba.

Danas sam si na iPhone instalirao aplikaciju "Doppler Speed" koja bi trebala mjeriti brzinu pomoću doppler efekta.
Usmjeriš mikrofon iPhone-a prema objektu koji prolazi (prolijeće) pored tebe i stisneš tipku record. Aplikacija snimi zvuk prolazećeg objekta, analizira snimljeni zapis i izračuna brzinu.
Super stvar, ali nažalost moram reći da sam jako razočaran. Danas je kolega prolijetao pored mene više puta sa modelom, a aplikacija je svaki puta izmjerila potpuno različite brzine i to u rasponu od 19kmh do 329kmh!!! Znači ili je aplikacija totalno smeće ili ju ja ne znam pravilno koristiti...ali trebalo bi biti vrlo jednostavno i ne znam što bih trebao drugačije raditi prilikom mjerenja.
Eto, mislio sam da nije loše podijeliti i ovo iskustvo ali ako netko ima boljih iskustava sa istom ili nekom sličnom aplikacijom volio bih čuti njegova iskustva.

Odg: Doppler Speed

Reply #1
Mi koristimo tonski zapis i WAVEosSCOPE program za obradu.
 

Odg: Doppler Speed

Reply #2
na kraju od svega toga odustaneš i kupiš si gps logger za 20-30 dolara i budeš veseo (nekad možda i razočaran) jer znaš u kmh točno kolko ti model leti :)

inače savršeni prelet za doppler bi bio 1 cm preko mikrofona, u ravnoj liniji u dolasku i odlasku što naravno nikako ne preporučujem :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000