Skip to main content

Topic: Krađa identiteta ili greška (Read 10359 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Krađa identiteta ili greška

Listajući po forumu uočio sam da posljednji član koji se prijavio ima ''nick'' 4tm.
To mi je bilo malo neobično jer osobno poznajem pravog 4tm-a i znam da se on ne bi igrao igre ''odjava-prijava''.
Kontaktirao sam ga tel. i u razgovoru s njim saznao sam da on nije napravio novu prijavu na forum, nego da se radi o jednoj sasvim drugoj osobi.
To bi se dakle radilo o mogućoj krađi identiteta i zloporabi.
Dakle, ekipa obratite pozornost na eventualne postove ''najnovijeg člana'', a admin ako ima mogućnost, bilo bi dobro da malo preispita stvar!!!
Hvala na pažnji!

 

Odg: Krađa identiteta ili greška

Reply #1
Ni dvije minute nakon objave ovog posta, ''novi član'' je netragom nestao sa foruma.

Odg: Krađa identiteta ili greška

Reply #2
E, pa da nisam vidio osobno - nema šanse da bih povjerovao da je i to moguće, da netko ide na ovako ljigav način stvoriti sebi account


E, svašta baš. Klasična krađa, odnosno pokušaj

Odg: Krađa identiteta ili greška

Reply #3
To ti se regala neka osoba kojoj je drago sto je otisao, mozda i bas ta zbog koje se izbrisao....
Pa da mu zauzme nick, kako bi mu otezala povratak(ono kada se i predomisli pa proba, da mu javi da je vec zauzeto...)
kladim se da ni ip adresa otkuda je izvrseno reganje
nije neka smislena vec s free wifia ili slicno...

Primjetio sam takodjer tu pojavu jutros jos,

Inace steta, neka se vrati,
nisam primjetio da se s nekim zakacio javno(kao sto je bilo korisnika prije, zakacenih s pola foruma pa se odjavili)
 mozda nesto na PM bilo... steta svejedno :(
Dobro bi nam dosao njegov entuzijazam,
jos samo da ga je nagovoriti da proba solare zaljepiti na ta krila sto radi, ufff...

Odg: Krađa identiteta ili greška

Reply #4
4tm ima točno određeno značenje;  sumnjam da bi kradljivac entiteta mogao shvatiti, Google mu nebi pomogao.

Žao mi je za 4tm, a sada i za Srepflera, Kobca...Faldomaka !  Možda bi bilo dobro da se netko do nas rega kao 4tm i Srepfler, uz "predstavite se " - da se radi o čuvanju nicka ako se momci odluče vratiti.

Ovako ispada da Forumska komunikacija polako umire; sa jedne strane otišli sposobni momci, a sa druge strane imamo par redikula koji toliko gnoje po Friku da bi slobodno mogli zatvoriti Kutinsku Petrokemiju - gnoja ima previše.

Ili ..kako se ono kaže: Svakog dana u svakom pogledu napredujem sve više u pravcu Faldomakove odluke... !

Damir

Odg: Krađa identiteta ili greška

Reply #5
Ovdje ionako već dugo vremena nema nič pametno (svega thread do dva), tako da mozemo lagano zatvorit butigu i bok


s jedne strane krivi su sami korisnici (mi), s druge strane ovaj forum koji je zapeo u 1991. lagano :D :D :D

Odg: Krađa identiteta ili greška

Reply #6
Opa jesmo u k... globalno zašto sijete negativu okolo. Zašto na sve gledati negativno. Osobno na ovo gledam kao hobi za razonodu što u prevodu znaći prirodni NORMABEL. Šteta bi bila da jedan jedini kvalitetni forum po pitanju RC-a u RH umre i onako je tehnička kultura u Hrvata na izmaku. 

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Krađa identiteta ili greška

Reply #7
Problem je puno veči i krije se duboko u našem društvu... vrtič.. škola.. društvo .. okolina.. ne postoji tehnička kultura isto tako ne postoji zanimanje za sve što iz toga proizlazi..  elektronika je uzela maha.

Jako je malo klinaca koji imaju naviku ili znaju nešto napraviti svojim rukama BILO-ŠTA..
Ništa ih na to i ne potiće i biti će ih još i manje (i klinaca opčenito  :) )

Nino oprosti hobi neče izumrijeti i ne treba gledati sve negativno ali realnost je malo drugaćija.

Kada sam išao u srednju školu redovito sam išao u čitaonicu čitati Majstor, naravno malo je ljudi znalo za to ne bi razumjeli bilo je to 99.. 


Problem foruma protozoic iz toga , opada zanimanje, nema novih modelara, ljudima je hobi postalo preživljavanje (čak i da imaš dovoljno od mj-mj za mene je to preživljavanje) znam puno jludi koji su fino počeli pa odustali nakon par god., da se zadržiš u ovome treba vremena,znanja, novaca,  i malo volje .... i na kraju kolege  koji imaju sve to





Zoran

Odg: Krađa identiteta ili greška

Reply #8
Ekipa je najbitnija, sve drugo su gluposti. Pare, vrijeme, nesto trece...NE BI TNO


Samo ekipa!

Odg: Krađa identiteta ili greška

Reply #9
Ekipa je najbitnija, sve drugo su gluposti. Pare, vrijeme, nesto trece...NE BI TNO


Samo ekipa!
Podržavam!!!!!

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Krađa identiteta ili greška

Reply #10
Dragi Zed i Nino , tu sam ako nemate ništa protiv.... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Krađa identiteta ili greška

Reply #11
Ekipa je najbitnija, sve drugo su gluposti. Pare, vrijeme, nesto trece...NE BI TNO


Samo ekipa!

Još da si dodao Forum i izjava bi bila ok.

Nego, što su ovo karmine ili?

To što netko više ne želi biti dio ovog foruma to je njegovo pravo i vlastita volja.
Modelarstvo neće izgubiti ništa jer ti ljudi ostaju modelari i vrijedno rade ali ovaj put za svoj gušt, 90% forumaša ionako nema pojma i ne shvaćaju što su ti dečki radili.

Smisao foruma se ionako već neko vrijeme gubi ( počevši od starog FF-a ) i prelazi u sfere SF-a, parapsihologije, djećjeg vrtića i inog.

Sad bih i ja najradije zatvorio račun ali zašto, čemu? Jedino to im predbacujem. Trebali su ostaviti račune i lansirati odjeb.

Za sve moje kolege modelare ma gdje bili, na kojem god forumu se družili, na poljima travu gazili i po nebu plazili .... ova pjesma govori sve  8) .

http://www.youtube.com/watch?v=R2ZbJekXqOs


 

Odg: Krađa identiteta ili greška

Reply #12
kud sad kad je najbolje :)