Skip to main content

Topic: Padina ? (Read 5473 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Padina ?

Reply #1
14.11.2009. sam na Japetiću prognoza sunčano s puno vjetra.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Padina ?

Reply #2
želim vam dobar vjetar i još bolji grah
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Padina ?

Reply #3
Dobar grah sam po sebi podrazumijava vjetar  >:(

Odg: Padina ?

Reply #4
14.11.2009. sam na Japetiću prognoza sunčano s puno vjetra.
Prognoza se nije ostvarila. Od sunca ništa, vjetra puno ali krivi smjer.
Bio sam na Japetiću.
Nemorate vjerovati čak sam i poletio. No puhao je zapadnjak pa sam poletao niz malu livadu zapadno od doma. Bez obzira što je livada blagog nagiba odlično je bilo dizanje a kad se nadleti šuma prema zapadu dizanja su bila vrlo velika. Malo je bacalo ali ne dugo za petnajstak sekundi model je bio u magli. A sad adrenalin, baza oblaka na pedesetak metara iznad starta (prije starta mi se činilo da su puno više) vjetar puše uz brdo kao da je nizbrdica. Očito ništa od dužeg boravka u tankom sloju vidljivosti. Počinjem pripreme za sletanje flapsove u speed i pokušavam se što više probiti kroz vjetar, jedan kratki zaokret niz vjetar a model je več paralelno sa mnom pikam ga dole ali nejde dize i dalje. Odlučio sam idem dole pa kud puklo da puklo. Flapsovi do kraja dole eleroni gore (butterfly) smanjila se brzina ali i dalje nejde dole, jiš malo palicu napred krene dole ali kad se približava livadi baca na sve strane. Mislim da me spasilo što su eleroni bili umiksani u flapsove velika bacanja na krilo sam bez večih problema mogao popraviti komandom. Još malo lijevo pa desno i još malo dole, na kraju nije neko pokazno sletanje glavno je da nije bilo nikakve štete. Da nije bilo tako niskih oblaka sigurno bi ponovio let bez obzira što je dosta neugodno sletjeti, ostao bi gore daleko duže.
Moram priznati vrhunsko iskustvo, zavidim onima koji imaju takve uvjete vjetra na padini češče.

O gastronomskim užicima negdje drugdje.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Padina ?

Reply #5
Dok sam citao tvoje redove,mi se koza jezila a mogu misliti kako je tebi bilo,ali u tim momentima nema vremena da se razmislja nego tek kada je model na zemlji,ali majstorski !

Odg: Padina ?

Reply #6
Dok sam citao tvoje redove,mi se koza jezila a mogu misliti kako je tebi bilo,ali u tim momentima nema vremena da se razmislja nego tek kada je model na zemlji,ali majstorski !

Za informaciju na Japetiću je metereološka stanica. http://www.parafreek.hr/meteojap/japetic.php
Letio sam povjetru preko 5m/s a udari su bili preko 12m/s ili
18 km/h a udari 43km/h
Udari vjetra su preko tri puta jači od stalnog vjetra a to je ono što je bacalo model.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO