Skip to main content

Topic: kalnik krizevci (Read 3481 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kalnik krizevci

ovdje sam  znao navratiti na putu iz bjelovara u zagreb,  ovo je slikano sa kule starog grada na kalniku, ima par ljepih livada u podnozju  na kojima se moze letiti padina se proteze od SI prema JZ , vjetar je vecinom sjeverni pa treba izbjegavati vrh kalnika  ali kako sam rekao u podnozju se moze ljepo letiti ,  samo treba paziti koji vjetar puse jer meni je jednom  model zavrsio na vrhu drveta , ugl..da se zna ako prolazite onuda

LP Zoran

Odg: kalnik krizevci

Reply #1
I da nebi bilo ups... situacija, dogovoriti se sa dečkima iz paragliding kluba fenix (u čijoj nadležnosti su poletište i sletište) kako nebi došlo do bliskih susreta u zraku. ;)
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.

Odg: kalnik krizevci

Reply #2
Naravno da nema susreta samo jednom sam bio sa modelom kada su letili a i lako su uocljivi pa nije problem...

Odg: kalnik krizevci

Reply #3
...

Blizu Paraglidera ,bez obzira na njegovu uocljivost, nije preporucljivo letjeti.
 Ipak je ispod Paraglidera ljudski zivot kojega bi model mogao vrlo lako ugroziti...


...

Odg: kalnik krizevci

Reply #4
Samo potvrđujem riječi od kolege Gige. I šleper je uočljiv pa svako malo netko podleti pod njega.
Tko umre  na jesen, za njega nema zime.

Odg: kalnik krizevci

Reply #5
 ;) ok, krivo sroceno.... da pojasnim.....
mislim da nema potrebe biti u dogovoru sa para klubom jer su lako uocljivi  i kada vidis da se nesto desava (poljetanjne ili slicno) ili da lete jednostavno sletis i kraj price..

naravno da nece nitko letiti slalom izmedu njih :)

a ugl kako sam napisao samo jednom  sam ih vidio tamo  i tada nisam letio  vec otisao sa djevojkom na kulu  i uzivao u pogledu ::)   nema brige sto se toga tice ..