Skip to main content

Topic: Kontroler KKmulticopter (Read 12841 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Kontroler KKmulticopter

Reply #15
@jazavac
dobro ti kaze Dex, nemoj uzimati HK reglere, malo su glupavi, uzmi Plush 12A ili 18A za te motore, najbolje rjesenje
@TomislavZG
se razme, video ti uploadan na FPV sekciji, jedan dio, mora kolega Tompa ostatak sredit jos...


p.s.
kod dvoslojne stampe nije potrebno lemit na oba kraja elemente, plocice koje imaju takvu veze imaju napravljen vec spoj izmedju gornjeg i donjeg djela;


Odg: Kontroler KKmulticopter

Reply #16
dobro reglere ču zamijenit sa tim puls a motore i adaptere uzimam odma.
sastaviti ču ja to brzo nadam se pa čemo vidjeti kako radi.
Za elektroniku ču isto vidjeti i to je to.
Danas naručujem motore pa čemo vidjeti dalje da mi ne bude sve u jednom paketu zbog carine pa ču odvojiti posebno motore.

Odg: Kontroler KKmulticopter

Reply #17
evo kupljeni su motori sa popisa,adapter i žiroskopi.
reglere sam izbacio njih ču zamijeniti drugima slabijima jer su ovi fakat malo previše.
 
Kupio sam i alu profil 10x10mm.
 
E sada sama ploća gdije ce biti elektronika i na koju če se vezati alu profili je 150x150mm biti če izrađena od FR4 ili G10 1,5mm debljine.
 
sami krakovi tj alu profil bit če dukaćak do 30 do 35 mm možda i 40 mm to ču vidjeti još.
 
Sada imam jedno pitanje dali razmak između krakova ima ikakve veze sa stabilnošču letjelice?

Odg: Kontroler KKmulticopter

Reply #18
Quote
sami krakovi tj alu profil bit če dukaćak do 30 do 35 mm možda i 40 mm to ču vidjeti još.
 
Sada imam jedno pitanje dali razmak između krakova ima ikakve veze sa stabilnošču letjelice?

misliš cm :)
alu profil je 50% teži(0.9g/cm vs 0.6g/cm) od drvenih letvica, no mnogo izdržljiviji jasno  ;D

glede duljine, veća duljina = veća stabilnost ali manja agilnost
a manji krakovi = živčanija letjelica ali vrlo okretna, možeš raditi loopinge i rollove do sutra  ;D

npr ako je motor udaljen 50 cm od centra, mora napraviti duplo veći put za isti nagib letjelice nego da je na 25cm, duplo više vremena za tebe i za kontroler,
ali ne može napraviti cijeli krug jer predugo traje, nema uzgona i već bi završio na tlu... tu dolaze zvrkovi u igru s malim krakovima..
i to sve bez autopilota kao na onom multirotoru, ovo je samo rad ruku i oka ;D

kk quadrocopter - gopro helmet cam
kk quadrocopter - aggressive flying onboard

Odg: Kontroler KKmulticopter

Reply #19
mene zanim isključivo za snimanje i što mirnije letenje i za FPV ne za akrobacije.
 
Znači što su krakovi duži to stabilniji.

Odg: Kontroler KKmulticopter

Reply #20
točno, krakove 40cm,
staviš si expo na -30% da imaš fini hod oko centra i bit će to milina za snimanje.

Odg: Kontroler KKmulticopter

Reply #21
tako sam i mislio.
Sada još samo da komponente stignu i super.

Odg: Kontroler KKmulticopter

Reply #22
Jucer navecer sam napravio gresku koja mi je skurila atmela, pa ljudi ne kopcajte regler na živo  :( :( :(


Odg: Kontroler KKmulticopter

Reply #24
pa zakopčal sam regler na KKkontroler kad je sve bilo upaljeno

ostal mi je jedan odkopčan, pa mi se nije motor vrtel (normalno) a ja sam bil ljen sve pogasit i zakopcal sam ga na živo  :-[
i ode atmel u 3pm

Odg: Kontroler KKmulticopter

Reply #25
pa zakopčal sam regler na KKkontroler kad je sve bilo upaljeno

ostal mi je jedan odkopčan, pa mi se nije motor vrtel (normalno) a ja sam bil ljen sve pogasit i zakopcal sam ga na živo  :-[
i ode atmel u 3pm
nema sanse da ga tako spalis, nesto si drugo zaj...

Odg: Kontroler KKmulticopter

Reply #26
da nisi ti njega krivo uštekao?  :-\
okrenuo konektor pa tako napravio kratki spoj na pločici (plus i minus iz BEC-ova se poklali bilo u čipu ili na vodovima)

jer ja najnormalnije preštekavam reglere pod naponom.

Odg: Kontroler KKmulticopter

Reply #27
aaa čujte napravil sam tak i  iz atmela se skadilo, sad je trenutno u pred menom, a u kontroleru je novi
nebudem pokušaval ponovo....
Kad sam stavil novi atmel sve dela a ovaj je mrtav...

Odg: Kontroler KKmulticopter

Reply #28
ljudi od kud nabavljate cw i ccw propove,
znam da ima trokraki iz hk-a i imam ih (8040)ali mi nisu zadovoljavajuči ( za trenutne motore su ok)
ali mi trebaju 1045
Hvala