Skip to main content

Topic: Remorker (Read 52986 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Remorker

Reply #105
Pozdrav svima :) Danas još jedan korak naprijed.Spojen i isproban digiSOUND5m zvučni modul od firme "Mtronics" i jako sam zadovoljan kako radi i kako se čuje (čuti će se još bolje kad zvučnik bude ugrađen u trupu remorkera).U privitku par slika i link videa na Youtube -
http://www.youtube.com/watch?v=Xclj3b2gY7w&feature=youtu.be

Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #106
Pozdrav svima :) Napravljena kutija za zvučnik zvučnog modula.Biti će smještena i pričvršćena u trupu ispod dimnjaka.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #107
Još jedna slika :)

Odg: Remorker

Reply #108
Neće uploadi sliku   ::) , probam još jednom

Odg: Remorker

Reply #109
Pozdrav svima :) Dok čekam gotovost izrade dijelova za upravljanje, lagano nastavljam s radom.Pozdrav iz Rijeke :)

 

Odg: Remorker

Reply #110
Pozdrav svima :) Razrađuje se tehnologija izrade i provjera sa šablonama od kartona prije rezanja materijala za izradu nadgrađa ( mene su učili - tri put mjeri jedanput reži  :) )Pozdrav iz kišne Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #111
Pozdrav svima :) .Nastavak radova - riješen raspored eloktronike u modelu.U kutiji na desnoj strani biti će smješten prijemnik SANWA RX-700  od 7 kanala na koji će biti spojene funkcije kako slijedi:CH 1 - Motor (ESC)CH 2 - Protupožarni top (okretanje L/D)CH 3 - Sirena i pumpa vodeCH 4 - Sapnica (kormilo)CH 5 - Zvučni modulCH 6 - RasvjetaCH 7 - Generator dimaU kutiji na lijevoj strani biti će smješten ESC i Zvučni modul.Na ploči iznad baterija (biti će dvije baterije paralelno spojene) su smješteni servoi za aktiviranje tastera za pojedine funkcije,Iznad te ploče biti će kutija sa zvučnikom.Pozdrav iz Rijeke :)


Odg: Remorker

Reply #113
KarloDelPontiac - odlučio sam se za ovu "klasiku" jer doma imam sva potrebna serva i tipkala .Pozdrav iz Rijeke :) .

Odg: Remorker

Reply #114
Pozdrav svima :) .Danas riješeno pozicioniranje kutije zvučnika sound modula - kutija se jednostavno skida kad se za to ukaže potreba.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #115
Pozdrav svima :) Izrađen i montiran nosač osovine kuke za tegalj.Pozdrav iz kišne rijeke - po ovom vremenu najviše paše ona Vitasovićeva - NIŠ MI SE NEDA,NIŠ MI SE NE DA SAMO BIN LEŽA  :)

Odg: Remorker

Reply #116
Pozdrav svima :) . Nastavak radova - strojarnica - izrezano, složeno i polijepljeno,Malo sam se igrao bravara i krenuo u izradu kuke za tegalj.Pozdrav iz kišne Rijeke  :( , kažu da će kiša prestati a onda počinju pljuskovi :D .

Odg: Remorker

Reply #117
Fino to napreduje...


Hoce li kuka imati mehanizam za otpustanje u nuzdi?


Odg: Remorker

Reply #118
Pozdrav svima :) crash - bacio si mi "bubu u uho" za mehanizam za otpuštanje u nuždi , ali mislim da ne bih išao tako u detalje.Svakako da se napraviti ali onda mora biti u funkciji - tko zna možda kad sve bude gotovo i to napravim (za sada nije u planu).Nastavljeni radovi - rezanje i savijanje donjeg dijela nadgrađa.Nadgrađe radim od "protex light" materijala -tvrda pjena, reže se skalpelom , dobro savija i obrađuje , kupio sam ga u Bauhausu - ploča 1250x500x3 mm košta malo manje od 100 kn.Pozdrav iz kišne Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #119
Pozdrav svima :) . Mali "update" sa par sličica , nisam baš puno napravio , što zbog nekih drugih obveza , što zbog ove južine koja ubija radni elan.Pozdrav iz Rijeke :)