Skip to main content

Topic: i jos jedan discovery clone (Read 3996 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: i jos jedan discovery clone

Reply #15
Jucer smo ja I Elnino testirali ove antenice na Boscam 5.8GHz 200mW I radi vise nego dobro. Odlicna kombinacija skewplanar I cloverleaf. Test je bio ono kamera I transmitter na krovu auta, a ja sa monitorom odsetao ful daleko , odem iza opticke vidljivosti iza zgrada I tek tu male smetnje. Znaci kad ce model biti u zraku to ce raditi perfektno.

Odg: i jos jedan discovery clone

Reply #16
To su dobre vijesti za početak, no trebate to jos malo istestirati jer ponasanje u uvjetima koje ste vi napravili i u pravim letnim uvjetima moze biti dosta drugacije. Probajte zato videolink staviti na model i jedan neka ga leti na oci i lagano odsece leteci model, a drugi neka gleda na ekranu za eventualne smetnje. Takodjer provjerite do koje udaljenosti imate vezu videa i vezu stanice, jer u nekim situacijama (npr. sa Turnigy 9x) stanici puca veza na puno manjoj udaljenosti nego kada se ne koristi videolink (iako tu Naza moze spasiti stvar, ali bolje znati koji su limiti).

Cekamo daljnje informacije, a onda naravno i snimke fpv letova :)

Samo polako i sigurno naprijed i puno srece zelim.

Btw, ove vase antenice se mogu nasarafiti na ovo? http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__15295__5_8g_200mw_FPV_Wireless_AV_Tx_Rx_Set.html


Odg: i jos jedan discovery clone

Reply #18
http://www.ebay.com/itm/150969821295?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

evo stavio sam gimbal s ebaya...  u nazi sam podesio kolko tolko ... kad je disarmana gimbal radi skroz ok... danas sam iso na livadu probat I vidio da cijeli model trese.... kad krenem u neku stranu zatrese ga I onda krene... a gimbal I dalje radi.. kaj bi to moglo bit? jel moguce da servaci sa gimbala vucu previse struje sa naze, ili je do postavka u nazi?


edit:   probao sam iskljucit kabl iz pitcha i isto trese....  a kad sam iskljucio gimbal u postavkama naze sve OK....   wtf?