Skip to main content

Topic: TARANIS XQ7 (Read 9626 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: TARANIS XQ7

Reply #1
Može se kupiti i  na Banggood-u ,uskoro u prodaji ,bar tako piše na stranici :) .Za ostalo klik na link :) .
http://www.banggood.com/FrSky-ACCST-Taranis-Q-X7-2_4GHz-16CH-Transmitter-White-Black-p-1112717.html?p=RU2509087943201210XZ
COPY/PASTE sa stranice :)
 Specifications:     Model Name: Taranis Q X7  Operating Voltage Range: 6~15V (2S, 3S Lipos are acceptable)  Operating Current: 210mA maximum (both RF module and backlit are on)  Operating Temperature: -10~45℃  Backlight LCD Screen: 128*64 outdoor readable LCD  Model Memories: 60 (extendable by SD card)  Compatibility: FrSky X series, D series and V8-II series receivers (plus other receivers if an external module is used)
 
    Features:   Quad Ball Bearing Gimbals   Receiver Match  Audio Speech Outputs (values, alarms, settings, etc.)   Antenna Status Detection and adjustment  Real-time Flight Data Logging  Receiver Signal Strength Indicator (RSSI) Alerts  Super Low Latency  Smart Port Supported  Vibration Alerts  Model configuration files compatible with TARANIS X9D Plus 
 
    Including:  1 x Taranis Q X7  1 x Charger  1 x Manual  1 x Back strap  2 x Keys

Na RCGroups.com
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2788263-NEW-Radio-Frsky-Taranis-Q-X7-what-do-we-know-so-far


Odg: TARANIS XQ7

Reply #3
Isplativije je naruciti s BG-a zbog postarine






Odg: TARANIS XQ7

Reply #9
Super,daj ako ti se bude dalo neki kratki filmski(YT) opis i dojmovi  na Hrvatskom jeziku ;) a ne da samo gledamo i slušamo engleski :D .

Odg: TARANIS XQ7

Reply #10
I kad skuzis da ti vise ne treba, prodas ju meni.  ;D

Odg: TARANIS XQ7

Reply #11
Takav ja slučaj imam sa nekim stvarima,kupim ih ,koristim malo i onda shvatim da mi više netrebaju :) .



Odg: TARANIS XQ7

Reply #14
Meni ovaj review vrhunski-dotakao se točno onog što bih želio znati o stanici.
Ipak, želimo verziju na ruskom engleskom, makar titlovanu[emoji2]