Skip to main content

Topic: Outruner u uskom trupu jedrilice - kako ugraditi (Read 3908 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Outruner u uskom trupu jedrilice - kako ugraditi

Kod ugradnje outrunner motora u uski trup jedrilice uvijek je problem kako spriječiti da plašt motora ne dodiruje žice.

Jednostavna i djelotvorna ideja - po motoru vidite da je autor Andy Reisenauer.

Slike govore sve.

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Outruner u uskom trupu jedrilice - kako ugraditi

Reply #1
U 99% mojih slucajeva susrecem se sa ugradnjom motora u vrlo uske trupove jedrilica. Problem zica rijesavam tako, da preko sve 3 zice navucem dodatan buzir koji pomocu plocice od balze deb. 1-1,5 mm pritisnem na stijenku trupa i zalijepim 5min. epoksijem. Kad se osusi, izvucem plocicu od balze i na taj nacin dobijem zice sigurno fiksirane da ne struzu po motoru.

Odg: Outruner u uskom trupu jedrilice - kako ugraditi

Reply #2
nisam bas skonto kako, ali i ja sam se to pitao :D
Imam u planu nekad kasnije praviti guppy-a, vidim ugradjuju ljuti outrunner, ja sam mislio odmah kupiti inrunner?
Koja je razlika, ima li neka velika ili je to isto ?

Odg: Outruner u uskom trupu jedrilice - kako ugraditi

Reply #3
Ako nije moguće kablove od motora provesti unutar trupa, idu izvana do ESC-a. Za to se može iskoristiti, ako postoji, ona rupa za hlađenje motora naprijed na trupu. Na slici - kablovi idu izvana i da bude što manji otpor nategnuo sam preko još malo folije.
Damir