Skip to main content

Topic: placanje carine na stanicu iz australije (Read 12550 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

placanje carine na stanicu iz australije

pozdrav,nasao sam covjeka iz australije koji mi moze poslati stanicu za phantoma.Cijena 30 eura plus 16 dolara postarina.Zanima me hoce li biti carine ako je fizicka osoba,mozda carine i pdva?

Odg: placanje carine na stanicu iz australije

Reply #1
Nema carine, "samo" PDV i trošak postupka.

Odg: placanje carine na stanicu iz australije

Reply #2
Imat ces ovako 46 USD (stanica i postarina), na to 11.5 USD PDV i jos nekih 10 USD (trosak carinjenja i slanje obavijesti na kucnu adresu)
sve ce te ispasti 67.5 USD, otprilike 480 kn.


Odg: placanje carine na stanicu iz australije

Reply #4
Samo ti zamoli covjeka da posalje i deklarira kao poklon i ak je manji paket neces platit ni carinu ni pdv.

Odg: placanje carine na stanicu iz australije

Reply #5
Mene brine sta ako oni to odokativno procijene na vise

Odg: placanje carine na stanicu iz australije

Reply #6
Probali smo par puta predstaviti robu kao paket od fizicke osobe fizickoj osobi, ali nijednom nije proslo. Ne je.u, traze ispis s ebaya ili najpovoljniju cijenu na netu.
Druga opcija je da oni odrede cijenu sto se nikako nebi isplatilo. U svakom slucaju javi koliko su te ispala davanja (nadamo se 0 kn)

Odg: placanje carine na stanicu iz australije

Reply #7
Upravo me toga strah,ako gledaju najnizu cijenu doci ce do 1000 kn i ispast ce me porez 250 kn . Najradije uzmem onda turnigy 9x modanu sa svime i bok . Cak sam pitao da li ide itko u australiju pa da mi donese al nis od toga

Odg: placanje carine na stanicu iz australije

Reply #8
Ide mi susjed iduči tjedan, ali se vraća za 6 mjeseci u ZG, pa sad ak ti se isplati čekati.....

Kad kupiš turnigy za par dana če ti netko prodavati stanicu za phantača, tak to nekako ide..
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: placanje carine na stanicu iz australije

Reply #9
Ovo sve bolje od boljeg :) :) ma najbolje da otkazem ovom liku i da trazim po EU ,nebum se igrao sa carinom

Odg: placanje carine na stanicu iz australije

Reply #10
Imam update,naruciti cu najvjerojatnije stanicu iz velike britanije ,zanima me ona nema carine ali pdv bi me lako mogao docekati ? Ispasti ce me cca 300 funti

Odg: placanje carine na stanicu iz australije

Reply #11
Nema PDV niti carine iz EU,kakva je to stanica za 300 funti(2800 kuna)? :P

Odg: placanje carine na stanicu iz australije

Reply #12
De vec kupi bilo sto i leti covjece :-)

Odg: placanje carine na stanicu iz australije

Reply #13
Ups 30 funti .a trudim se al nedam soma za novu.jos i bateriju moram rijesiti

Odg: placanje carine na stanicu iz australije

Reply #14
Na momente mi se cini kao da malo trolas.