Skip to main content

Topic: Alien 5" (225) (Read 10949 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Alien 5" (225)

Reply #15
Bio do kuma danas odradit prvo letanje i ispalo je da ima stvarno velki travnjak al ipak nedovoljno velik;-) Uz blaze padove na travnjak bilo je i dva jaca na tvrdo- nazalost stradala mi nova ultra grafen baterija tj jedan clanak otiso u kratki i napuhao se. Raskopo sam bateriju, izbacio mrtvi clanak i prelemio ju na 3S. Pomoto ju ducktape-om i prebacio naljepnice da joj se ne izgube korjeni i rodovnik. Jbatga
...idemo dalje

Odg: Alien 5" (225)

Reply #16
Dnevno potrošim bateriju dvije po lokalnim livadicama (Cmrok, uz nasip i sl..) bez FPV-a i navikavam se na upravljanje i kontrole. FPV preko 7" monitora mi zasad ne daje osjećaj i sigurnost pa izbjegavam:-/ Ugradio sam i beeper jer sam vidio da ga je i u pokošenoj travi uz nasip ponekad teško naći ako si >6m od njega. Za sada sam shvatio da vreba opasnost koju ne spomenuste- upao mi dron jednim krakom u friski pasji proljev i razbaco ga po ESC-u i zadnjem djelu frame-a. Smrdilo je da se spališ :-X  Obriso papirnatom maramicom i isčačkao kolko se dalo da ne umrem u autu. Doma sam sve inficirano raskužio brake-cleaner sprejem i kistom ;D

Odg: Alien 5" (225)

Reply #17
LOOOOOOOOOL
Ja jos nisam imao te srece  ???
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: Alien 5" (225)

Reply #18
Osto duzan fotke s tim da sam dve elise stuko pa su sad gore Gemfan i baterija je "skracena" na 3S silom neprilika. Za kameru sam kao odstojnike koristio gumice za pipu tako da je meko ovješena. VTX i antena su privremeno smještene- moram naručiti muško-ženski kablić antene pa ću to malo pouzdanije razmjestiti. Antene prijemnika sam uvuko u jednu silikonsku cjevčicu dobijenu uz neku plafonjeru i cjevčicu mine kemijske olovke. Sad preturam po garaži jer sam imao još tih silikonskih ali je velki nered...
Jučer sam počeo pimplati po PID-ovima nakon pregledanih tutorijala sa neta poput ovoga https://myfirstdrone.com/tutorials/how-to-tune-a-quadcopter/  i Youtube pojašnjenja al nedostatak vremena i kiša opstruiraju učenje;-/
Pošto sam vidio da se ESC-i ne griju omotati ću krakove sa izolirkom ako ne radi propova onda radi olakšanog čišćenja ( >:( ) i zaštite od rosne trave.
Nisam još uspio postaviti da na stanici vidim telemetriju a kako ne koristim FPV beeper mi je trenutno jedina povratna info o statusu baterije.
Uz Acro sam postavio i Horizon i Angle modove s kojima se poslužim kad mi ode predaleko pa se lakše polovim kada se sam izravnava;-)
Beeper također postavljen na jedan kanal.

















Odg: Alien 5" (225)

Reply #19

Edit://
Palo mi na pamet možda raditi svoj frame jednog dana od nule. Ideja je da bude stretchX unibody 5mm u kojem bi u sredini bila rupa za smještaj FC-a. Sa donje strane frame-a bi išla karbonska pločica 1.5~2mm debljine na koju bi se šerafio FC. Na taj način bi gornji kraj FC-a stršao cca 1mm iznad osnove tijela. Iznad FC-a bi se na odstojnike od cca 2~3mm montirao karbonski nosač baterije- na taj način bi baterija bila u stabilnom centru mase sa donjim krajem samo ~5mm od osnove tijela. Na odstojnike bi se montirala gornja ploča koja bi bila štitnik baterije, nosač antene i na nju bi se pričvrstili sa donje strane prijemnik, kamera sa malim nosačem i VTX.
 Poanta bi bila napraviti kompaktan, robustan i lagan stretchX FPV racing frame sa centralnim zaštićenim spremištem baterije namjenjen za FC tipa KakuteF4 aio/KakuteF7 aio i slične koji imaju sve integrirano na sebi. Low profile bi doprinio okretnosti u svim osima, poboljšanoj aerodinamici, sposobnosti preživljavanja i % padova u kojima završi na trbuhu pa će se i na pješačenju uštediti;-)
Kada subjektivan i neiskusan kroz prizmu inovatora gledam trenutni nivo konstrukcije FPV racing modela onda je baterija i kod freestyle i racing frejmova smještena kao tumor i vrlo izložena havarijama na trbuhu ili leđima drona. Iz pogleda fizike baterija je značajne mase i kao takva smještena je zasad ili previsoko ili prenisko po mom mišljenju.
Zasad je ideja u glavi, par škrabarija na papiru i frend sa CNC glodalicom u blizini;-)

Odg: Alien 5" (225)

Reply #20
Pa cuj, baterija ispod i nije bas izlozena previse (bar sa racing pogleda, sa freestyle je vec druga prica). Definitivno bolje nego gore na dijelu sa kojim udaras u apsolutno svakom padu :)


Sve ok ideja ti je dobra ali zaboravi unibody, jednostavno nema smisla - zamjenjive ruke su must!

Odg: Alien 5" (225)

Reply #21
Znači bez obzira na 5mm i 15mm širine bi pucale? Za konstrukciju sa izmjenjivim bi se držao ipak klasike od 4mm debljine.
Cjela ideja me kopka jer sam noob i jer sam na prvom letenju ubio novu bateriju pa tražim spas u sigurnijoj konstrukciji, ali od tada sam broj oprezniji pa mi ni propovi ne stradavaju nakon prve izmjene;-)

Odg: Alien 5" (225)

Reply #22
Znači bez obzira na 5mm i 15mm širine bi pucale? Za konstrukciju sa izmjenjivim bi se držao ipak klasike od 4mm debljine.
Cjela ideja me kopka jer sam noob i jer sam na prvom letenju ubio novu bateriju pa tražim spas u sigurnijoj konstrukciji, ali od tada sam broj oprezniji pa mi ni propovi ne stradavaju nakon prve izmjene;-)
Kako je meni rekao jedan iskusan letac, nemoj se vezat za drona :) pucat ce sve i sve ces mijenjat kad tad. Samo rokaj i to je to. Ja imam bateriju ispod i malu karbonsku plocicu ispod nje kao zastitu, samo jednu bateriju sam sje... u padu, ali taj je bio zestok i drito na batku

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: Alien 5" (225)

Reply #23
15mm širine je previše da bi pričali o ikakvoj aerodinamici :)


Odg: Alien 5" (225)

Reply #25
Ma nije uopce losa ideja, ali kad si vec spomenuo aerodinamiku morao sam je i ja spomenuti :D

Odg: Alien 5" (225)

Reply #26
Vidio sam da na trkama furaju/te te full uske ruke. Moglo bi teoretski bit i raspoloživo dve vrste krakova- 15mm širine za freestyle i uže za čisti race;-)
U ovoj dosad zamišljenoj kombinaciji nema mjesta za 4u1 ESC, a ako ESC-i idu na ruke opet je 15mm širina normalnog 30A ESC-a :-/
Za 4u1 bi se mogao ostaviti zeru dulji spacer i sve za tolko povisiti teoretski.
(Kakute F4/F7 aio kombiniram jer netreba soft mount pa je maximalna niskogradnja)


Ovako nekako je osnovna ideja uz varijacije na temu:

Odg: Alien 5" (225)

Reply #27
X7 stanica je dobila lipo. 3 baterije od LG G4 mobitela (3000mAh svaka) su udruzene u 3S verziju. Konektore tro i cetvero pinske uzo u Elmatisu. Napravio i mali kablic za punjenje. Jedino jos nisam naso izvor za silikonske zice u ZG pa su posluzili okrajci od ESC-a.
Uskoro ce i nabavka naocala doci na red i prvi izbor su zasad Dominator V3 sa Realacc RX5808 Pro diversity VRX-om, a drugi manje vjerojatan izbor bi bile Skyzone SKY02S V+ 3D.





Odg: Alien 5" (225)

Reply #29
Komentar suvisan ;D