Skip to main content

Topic: Tiny7 USB problem (Read 2654 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tiny7 USB problem

Pozdraf ekipi,


Stigo mi jučer napokon nakon mjesec i pol čekanja Tiny7 sa BG i nikako ga nemogu spojiti preko USB-a. Prikazivao ga je u device manageru kao problematični CP2102 USB to UART bridge. Nakon što sam protjerao Zadig i instalirao ručno Win7 64bit STMicroelectronics USB drivere ga prikazuje kao ne problematičnog (maknuo se uskličnik u trokutu!) no i dalje ga ne vidim preko BF Configuratora i nemogu mu pristupiti. Pokušao sam i sa Bootloader tipkom pa da mu naguram novi BF ali ništa:-(
Frendu stigo također jučer i on ima isti problem...
Naišao sam negdje da je lik probavao sa brdo USB kablova i na kraju uspio sa nekim prastarim pa ću iskopat negdje kabel od staare Nokie i to mi je zadnji adut.
Jel netko imo sličan problem i zna rješenje?


(Uspio sam ga upariti takvog kakav je sa stanicom i leti samo u Level modu. Prijavio sam problem BG i nude mi 35USD pa da si kupim FC negdje drugdje jer ga oni nemaju u ponudi)

Odg: Tiny7 USB problem

Reply #1
Novopečeni vlasnik Tiny 6-a.. nikakvih problema, sve šljaka zasad. mislim da imamo isti F3 FC.
FY680, E600, Naza M-V2, miniquads

Odg: Tiny7 USB problem

Reply #2
Cestitam na prinovi;-) Isti je FC kako kažeš.
Probao sam sa starim Nokia kabelom i s njime ne pokaže niti taj Com10 što ga niže spomenuh:-(

U međuvremenu sam preko Zadig-a uspio instalirati "USB Serial (CDC)" driver i sada kada spojim kabel pojavi se u BF Configuratoru Com10 ali se ne želi konektati preko njega. Našao sam i savjet da ti F3 FC ponekad budu mušičavi i da im paše BF Configurator 3.1.1 pa sam i njega zainstalirao i isto. Instalirao sam i novi 10.1.0 i također isto:-(
Znakovito je da FC ne reagira na Boot tipku pri spajanju kabla nego crvena lampica i dalje žmirka kao i kada ga uključim bez stisnute Boot tipke :-[


link na FC "SP Racing F3" sa ebay:
https://www.ebay.com/itm/Kingkong-Integrated-Board-F3-Flight-Control-VTX-Brushed-ESC-PCB-Quadcopter/252921026402?epid=621617756&hash=item3ae3449762:g:EIQAAOSwfVpYvlnG

Odg: Tiny7 USB problem

Reply #3
Rješio;-)


Proradila USB konekcija kad sam instalirao ove drivere (imam Win7 64bit):

"CP210x USB to UART Bridge VCP Drivers"
https://www.silabs.com/products/development-tools/software/usb-to-uart-bridge-vcp-drivers



Skužio sam da mi nije radio niti ST-Link programator koji sam uzeo da si preflešam VRX od naočala. Sada se nakon ovoga i on prijavljuje uredno pa će to biti sljedeće na popisu radova. Sad je vrijeme za malo učenja letenja po boravku.


...idemo dalje ;)


Odg: Tiny7 USB problem

Reply #4
windoze bi trebale bit u stanju prepoznat koji im driveri nedostaju i sami ih instalirat.
al jbg.. bravo za popravak i sretno letenje!
moram priznat da je ovaj mali strojčić čista zabava. predobra stvar!
FY680, E600, Naza M-V2, miniquads