Skip to main content

Topic: QUAD BY CD BOX (Read 19662 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #30
samo naprijed, vjerujem da bu bio super  :)


Kada se to napravi i žice provedu do centra dobije se jedan veliki kupus, a onda još treba pridodati žice od četiri reglera te glavne žice za bateriju na koje su spojeni regleri. Eh, da tu su i žice od ledica::)  No, sve će se to lijepo smjestiti u plastičnu zdjelu prikladnog oblika.


e, a kako je na hexi tek kupus? 6vs4= 50% više kablova (i za ledice i reglere i motore...)   :'(  ::)


Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #31

Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #32

Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #33
hvala ti Tomo  ;)

Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #34
Fantastičan gloss!! Od čega je tanjur?? Frizbi ili ? Barem mi tak izgleda. Samo naprijed, aluminij je mani bolji  izbor nego karbon. Više sam lik aluminija, mesinga, inconela, i SS nego plastike. Iakom plastika je sve više  učestalija, lakša i jednostavnija.
Ali di je kamera za špijunažu?? ;D

Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #35
Zdjela kupljena u Konzumu - zapremnina 1L - cijena 9 kn. CD box nije loše rješenje ali mi se ovako sviđa jer mogu zaštiti više komponenti a i oku je ugodnije. Dno je najravnije koje sam našao tako da mi što bolje prijanja uz bazu koja se šarafi ispod. U pitanju je sjajni RAL 9005. A kamerica će doći nešto kasnije. Prvo mora malo u zrak. Već mi fali ono lebdenje u dvorištu.   ;D
 
lp
 
Toni 

Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #36
Dobro izgleda ovaj UFO :)

Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #37
jeli to mozda moj model ili mi se cini

Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #38
Gledam te multirotore već duže vrijeme, i sad kad vidim ovu plastičnu zdjelicu.. pada mi jedna suluda ideja   ;D

Kako bi bilo kad bi na donju stranu ubacili mali teslin generator  :D

nešto slično ovome samo puno manje...  :D :D trebalo bi jedino sačuvati elektroniku... no nekako mi se čini Houston we have a project  :D


Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #39
jeli to mozda moj model ili mi se cini

čini ti se samo.

to je toni nabavio stalak za lemljenje pa te asociralo na ono što sam ti poslao na PM od gradnje tvog  ;)
motori su isti a regleri drugi, pogledaj si malo bolje slike....
osim toga, tvoj je još jučer imao probni let, imaš i video

Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #40
wora,
 
zanimljiva ideja - uzmi onda što skuplji model sa što skupljom elektronikom, digni ga visoko i to pokušaj - onda spali ostatke svoga modela i elektronike onako kako to i priliči s kolegama na livadi uz pivo i lovačke...al svakako prizor bi bio jako naelektriziran.... ;)
 
 
romane, ovo nije model za tebe, sorry....
 

Toni

Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #41
Mali update,
 
uglavnom je napravljen "donji kat" quada u kojem je smještena baterija. Za njezin smještaj sam napravio malu "ladicu" od pvc kutnika. lako se reže i lijepi tako da je vrlo zahvalno raditi s njim. Baterija je slobodna i gurne se prema nazad do kraja a pred ladicom je zaljepljena čičak traka na bazu. Tako da batku drži prednji čičak i bočne stranice što joj je sasvim dovoljno čvrsto. Neće plesati jer je ladica rađena tako da batka taman stane u nju. A i gornja baza je dovoljno blizu. Ako bi se stavljala deblja baterija onda se samo stave matice ili koja šajbica više tako da se poveća razmak između dvije baze i problem riješen.
 

Uploaded with ImageShack.us
 

Uploaded with ImageShack.us
 

Uploaded with ImageShack.us
 

Uploaded with ImageShack.us
 

Uploaded with ImageShack.us
 
Nakon toga je uslijedilo lemljenje i smještaj reglera. S obzirom na prostor smjestio sam tri reglera u dno posude i jedan na bazu u posudi. Tako je manja gužva među žicama, a time se i smanjuje vjerojatnost neke smetnje. Premda do sada nisam na 2.4 imao niti jednu kao niti na prvome quadu koji je bio isprepleten žicama na malom prostoru gotovo kao živčani sustav.
 
Bilo je malo petljancije oko lemljenja al se i to napravilo.
 

Uploaded with ImageShack.us
 

Uploaded with ImageShack.us
 

Uploaded with ImageShack.us
 

Uploaded with ImageShack.us
 

Uploaded with ImageShack.us
 
Malo nogice.
 

Uploaded with ImageShack.us
 

Uploaded with ImageShack.us
 
Sada slijedi finiš. Montaža kontrolera, prijemnika i podešavanje svega za let. Eh, da! Trebalo bi dodati i koju „kilu“ ledica.
 
lp
 
Toni 
 
 
 

Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #42
Hm...uvijek kada pokušam staviti nove slike javi mi se ova poruka.
 
  Došlo je do Greške! Your attachment has failed security checks and cannot be uploaded. Please consult the forum administrator.  
 
 
Kontaktirao sam admina ali ništa se nije promijenilo. Ima li netko kakvu ideju u čemu bi mogao biti problem. Mislim da nije u pitanju popunjena kvota. To mi se događa na nekoliko neovisnih računala s kojih sam pokušao postati slike?
 
 
    lp   Toni 

Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #43
Hm...uvijek kada pokušam staviti nove slike javi mi se ova poruka.
 
  Došlo je do Greške! Your attachment has failed security checks and cannot be uploaded. Please consult the forum administrator.  
 
 
Kontaktirao sam admina ali ništa se nije promijenilo. Ima li netko kakvu ideju u čemu bi mogao biti problem. Mislim da nije u pitanju popunjena kvota. To mi se događa na nekoliko neovisnih računala s kojih sam pokušao postati slike?
 
 
    lp   Toni

Kakvo ti je ime slike?

Odg: QUAD BY CD BOX

Reply #44
slika se zove 6.jpg ako si na to mislio ....
 
lp
 
Toni