Skip to main content

Topic: Jazavac Quadcopter (Read 28746 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #1
je kaje, nemoj mi sutra detalje, de jos malo pičr izbliza ;D


Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #2
ajmo ajmo jazavac koliki je razmak između rotora, koliko preko svega....ja još čekam reglere  :'( :'( :'(
 
 
Toni

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #3
evo ovako:
 
razmak između rotora je 800mm
Frame je izrađen od G11 1,5 mm
Krakovi aluminij 10x10mm
regler 4x 30A
Motori 700kv-a
Elektronika KK
težina bez batke 1100 g
Slike sutra stavim iz bliza već mi je pao mrak pa nisam stigo sve.

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #4
Gesund kolega jazavac...kad idemo slalom tamo kod mosta izmedju onih stabala ;D

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #5
Kada dođeš u ZG možemo slalom između stabala na FPV probat baš me zanima kako bi to išlo sa quadom nikad nisam probo.


Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #7
izvrsno izgleda.

samo nije loše malo te reglere i hladiti :) 
nagurani su u prostor visine 1cm i nema cirkulacije zraka.
(da ih izbaciš van svakog na svoju ruku malo?
pošto ti ne ometaju aerodinamiku i uzgon kao na heliću jer su rotori mali i daleko)

ovako prazan model i 1300mAh pa još to i ide, ali ako natovariš quada sa onih 10 000 mAh...
narast će i temp reglera zbog veće struje potrebne za let i duljeg vremena leta jasno  ;D

ali da je sick, je, pa to bu ti bilo u zraku kao i heli benzinac, ne bu htio dole pola sata  :D

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #8
Nece se regleri pregrijavat sigurno, to ne trosi nista, par A po motoru....ali ima bas sexy nogice...sta ih raširio ko neka jumferica  :D :D

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #9
a šta češ moro sam jer na heliču s mi se nogice vidjele jer gopro ima veliki kut pa sve uhvati pa sam ovdije išo na sigurno.
Još smo trebam tj mount malo stabilizrat za kameru jer mi se trese malo ali to je sve.
Jedino buraz to je tromo za leti sve mi je na 100% i bez expoa ali i dalje tromo za poludit.

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #10
onda više KVa na motore i smanji krakove, nema druge

jer moj sa 45cm i 1000 KV se okrene oko sebe ako je sve na 100% i gurneš palicu do kraja.

niski KV(600-700), razmak među motorima 80cm = FPV -mirno letenje, no tromo kako ti veliš
visoki KV(1000-1200), razmak m. m. 40-50cm = akrobacije - jači odziv na komande

sada kada već imaš setup, prvo probaj približiti motore, ne bu ti smetali kameri pošto je dole,
pa vidi rezultat.  :)

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #11
potpisujem, sto je veci radijus između osovina to je mirniji sto je super za pocetnike i fpv, dok za divljanje bi bilo max 40cm razmak savrsen i motori od 1200-1400kv-a i pozeljno manje elise, 8×4 recimo


Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #12
dobro da se zna jer u budučnosti se radi hexa kopter malo večih dimenzija sa večim motorima

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #13
pa davor je već napravio veću hexu(105cm) sa jakim motorima,
tako možeš iz prve ruke saznati koliko je mirno za kameru.

http://www.flyfreak.net/multirotor/hexacopter/

Hexacopter test flight


a ovo je Robiju sigurno zanimljivo....

Shooting wedding video from hexacopter from multicopter.ru board in Kuskovo park (Moscow)

pogotovo jer dižu canon 5D, koju i on ima

http://www.youtube.com/watch?v=ZA9wni1Q_ww&feature=player_embedded#

nema ni nogare, lik lansira model s propovima tik uz karotidu, car!  ;D

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #14
hexa je trom jako, moras ga nabit nogom u dupe da se zanjise, dovoljno je 80cm promjer izmedju rotora, to stoji ko zakopano u zraku;
nista specijalno ne dobivas sa jacim motorima, prvo sta ces dignut masu jer trebas i jace reglere pa 2 paketa baterija malo vecih a vrijeme leta i snaga za podignut teret ce ti ostat skoro na istom