Skip to main content

Topic: Jazavac Quadcopter (Read 28588 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #30
super, sa ovim nogarima izgleda kao prontosaurus leptir :D

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #31
vidim da je jazavac otišao letit negdje, ili je došla policija na poziv susjeda  :D  ;D  :P  :D,
pa evo i filmića sa gopro, dovoljno mirno za prvi let, malo bi još prčkao po gainovima pa vidio razliku...
 
on sad bar može iz prve ruke usporediti letenje s helićem i quadom,
te mirnoću snimke (tu nema nikakve stabilizacije kamere, a na heliću su 2kile utega i sajle za amortizaciju).

GOPR0099 enhanced

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #32
Dobro se ponaša ovaj jazokopter  :D
Ja malo prije isao probat FPV po mraku, smrzlo mi se ljevo jaje i mogu reci da GoPro uopce nije user friedly po mraku, slika je užas, ne vidi se gotovo nista dok OSC480 na koju vozim u noćnom modu rada ima slikicu sasvim solidnu, jest da je crno bijelo ali se vidi skoro sve, dovoljno da se mozes orjentirat


Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #34
Ja malo prije isao probat FPV po mraku, smrzlo mi se ljevo jaje i mogu reci da GoPro uopce nije user friedly po mraku, slika je užas, ne vidi se gotovo nista dok OSC480 na koju vozim u noćnom modu rada ima slikicu sasvim solidnu, jest da je crno bijelo ali se vidi skoro sve, dovoljno da se mozes orjentirat


Stavi u opcijama GO Pro kamere svjetlomjer na "spot meter" (SPt) puno bolje se ponasa po mraku nego kad je "center weighted average meter" (CNt)
Cak i kad je oblacno spot meter je puno bolja opcija.
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #35
evo ovako:
 
razmak između rotora je 800mm
Frame je izrađen od G11 1,5 mm
Krakovi aluminij 10x10mm
regler 4x 30A
Motori 700kv-a
Elektronika KK
težina bez batke 1100 g
Slike sutra stavim iz bliza već mi je pao mrak pa nisam stigo sve.


Frame = G11  ??? kaj je to... i di ga kupit  ??? ???

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #36
To ti je tehnički laminat imaš ga kupit u morloku.
 
http://www.morlak.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=2
 
Samo računaj da oni to prodaju samo na veliko i minimalno moraš uzeti 1 m2.
 
Ja sam 2 puta tamo uzimao.
 
Cijena ti ovisi o kvaliteti od 80 do skoro 200 kn kila.
 
MOj je koštao ovaj G11 oko 120 kn kila kvadratni metar me izašao oko 500 ili malo više kuna.
 
Imaš i FR4 on je malo jeftiniji mislim oko 100 kn kila.
 
Imaš i još jeftiniji za oko 80 kn kila ali taj nims nikada kupovao.
Cijene koje sam naveo su okvirne i nisu u lipu točne ali su tu negdije.
 
 

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #37
Ja malo prije isao probat FPV po mraku, smrzlo mi se ljevo jaje i mogu reci da GoPro uopce nije user friedly po mraku, slika je užas, ne vidi se gotovo nista dok OSC480 na koju vozim u noćnom modu rada ima slikicu sasvim solidnu, jest da je crno bijelo ali se vidi skoro sve, dovoljno da se mozes orjentirat


Stavi u opcijama GO Pro kamere svjetlomjer na "spot meter" (SPt) puno bolje se ponasa po mraku nego kad je "center weighted average meter" (CNt)
Cak i kad je oblacno spot meter je puno bolja opcija.


jesam ali badava, malo je bolje ali opet nije za FPV
mislio sam danas probat ali je magla neka, a vlage na izvoz, sa 50-60m visine skoro ne vidis dolje

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #38

Pa dobro slika je ok s obzirom na vremenske uvjete sumnjam da bi ti na bilo cemu bila puno bolja...

Problem je po snjegu sto je sve bjelo pa to malo buni svjetlomjer i onda on mjenja postavke rada kamere... steta sto na gopro nema postavki za mjenjanje ekponiranosti slike. Trebalo bi staviti u plus za 1/3 ili 2/3 pa bi slika bila svjetlija no i ovo bi se dalo malo u fotošopu posvjetliti i izvrsiti male korekcije.
Evo ja sam se malo poigrao na iPhoneu uz kavu  :D  pa se vec tamo da napraviti svasta od ovih slika a na kompu bi to vec bila neka druga pjesma.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #39
dali ja moram taj quad stalno trimati ili jednom natrima i to je to.
Dali moram čekat da se žiroskopi sinkroniziraju ili odma ga mogu nosit.
Imam filing da ga stalno moram trimati svaki let iznova naravno minimalno al ono

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #40
istrimaš ga jednom i to  je to,
naravno ako ne puše vjetar i ako si batku zaljepio na isto mjesto kao i prošli puta.
u biti s batkom si možeš i eliminirati trim, nakon par letova kada skužiš di eventualno zanosi.

ako ga svaki puta moraš trimati, malo pojačaj gainove na pločici, čisto da vidiš stanje. možda se smiri :)

sinkronizacija žiroskopa... misliš kalibracija?

to je kada spojiš batku i gas je na nuli, neka te to ne zamara. jer ionako dok se ti ustaneš od quada i otključaš komandom dole desno, već prođe to vrijeme :)

Quote
Added delay to the calibration of the gyros. In V4.1 it calibrates as soon the throttle reaches zero.
 In this one it calibrates after a few seconds of continous zero throttle. It eliminates the risk of in-flight calibration in a event of radio glitch or lowering the throttle too much during flight.
In-flight calibration may cause severe out-of-trim condition.

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #41
niska temperatura je jako loša za KK kontroler.....

tak da i ja prije svakog FPV leta natrimam model na "čistu nulu" preko očiju..... i tek onda idem u zrak.....

dok je bilo toplije nije bilo tih problema.... sad dok je malkice zima, taj problem zna biti užasno dosadan

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #42
još bu se grijači i toplinska izolacija morali stavljati kao u nadzorne kamere(s bimetalom da održava stalnu temp) ;D

Odg: Jazavac Quadcopter

Reply #43
evo danas sam ga prvi puta poletio i sletio u ruku.
 
I sada ga puštam sa terase isto iz ruke.
Vidim ja da ga ja u sobi natrumam ljepo za hover da je ko bubica odo van na 2 stupnja vidim treba ponovo trimati.
 
To je do žiroskopa znam tako je i na heliču ako imaš jeftiniji žiroskop.
 
Ali dobro i nije neki bed.