Skip to main content

Topic: pad letjelice (Read 58099 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pad letjelice

Reply #255
Pa mislim,u prvom videu,ja neznam koliko god sam iskusnih pilota video,nitko nije bio toliko bahat da 15-20 minuta pusti letjelicu da sama leti,ODLOŽI STANICU??!!mota cigaru itd...kajgot....druga stvar kako može ta kamera biti na nosačima toliko naprijed a da sve bude u ravnoteži?možda I jest na tlu ali u letu ona na principu poluge razvija veću težinu...
u drugom videu,oblačan je dan,gps sigurno slabije radi,a na koliko radi taj Quantum,jel na 2.4Ghz ko I sve ostalo na DJI?hm,pa onda wifi signali iz svih tih kuća koji se super hvata na brežuljku,a možda je na njemu I odašiljač neki....ali mislim da je tu problem žiroskop koji drži letjelicu u levelu,on sigurno kupi neke smetnje od svih tih kablova nagruvanih u sredinu..pa onda pošto letjelica nije u ravnoteži ništa je ne ispravlja...pitam se također što se dešava sa signalom od ESC kada je žica od krakova di stoje do FC tako duga I prolazi pored koječega..ja osobno rušim letjelicu nakon 30 sekundi što ne hvata komande bolje nego da nekom bude grom iz vedra neba...franky nemoj ovo shvatit ko kritiku,samo pokušavam dokučiti što je moglo biti

Ma ok, slobodno vi i kritizirajte, zato sam i stavio taj video kad sam uočio da je objavio,  :)
 i napisao odmah zaključak, evo ga još jednom: Ovo je primjer kako nikad u potpunosti ne treba vjerovati elektronici pogotovo ako je ima puno, ipak ja mislim da je bolje "keep it simple" - iako ni to nije garancija.

Trenutno nismo u poziciji da uvodimo obvezne pilotske škole za svaki model koji dolazi u opticaj iako kao klub možemo ali kako se zakonski krenuo stezati obruč sve je moguče i neka je, još uvijek se nije dogodila dovoljno velika pizdarija u HR. Nažalost broj GPS pilota je u stalnom porastu i biti će do kritične točke.
Moram malo OT jer me podsječa na ovo: Isto kao i moja DJ malenkost prije 10 godina, vinyl, techinics sl1210, djm-600, niko se nije pitao koliko ulažem u nove vinyle mjesečno, navala klinaca s laptopima na DJ scenu je bila nemilosrdna, nisu tada imali ni kontroler za mixanje a nisu ni znali što je BPM a kamoli ga uskladit na sluh, a neki od njih neznaju to ni danas a još uvijek slove kao DJ-i, srušili su cijene starijim oldschool DJ-ima, trebalo je nekoliko godina da se situacija profiltrira, kasnije su došle i licence, te se također gleda podrijetlo glazbenog materijala, trackovi mogu biti kupljeni online ali ne smiju biti piratizirani... :)

COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pad letjelice

Reply #256
haha Majk sjecam se kad si meni dao quad prvi put kod sebe na livadi... "ajde probaj malo"
Krene quad od nas... "jel ga vidis, jer ja ne vidim bas?"
A ja onak sigurno "Ma daaaa!"
-"vidis ti k*rac, daj stanicu!"
:))))


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Ha,ha ha!  :D  :D  :D
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: pad letjelice - Backspin

Reply #257
Želim da pohvalim kombinaciju Jazavac/Backspin/Sekile.
Od Backspina sam kupio Jazz FVP, Sekile malo modificirao, dodao gimbal (sad je Jazz FPV/DDG), Quad radi savršeno, i dalje na KK2 Sekile mi ne da da stavim APM (stoji u kutiji) da se naučim manual.
Jučer otpao krak propelera u letu. Crash i  zero damage. Djeluje neuništivo.
Pozdrav...
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: pad letjelice

Reply #258
Cuvaj APM za novi stroj, kak se kaze ako nesto radi savrseno, nema potrebe za upgrade-om. A na KK2 ces definitivno upgrade-at svoje letacko znanje  ;D ;D i nece ti pobjeci u nepoznatom pravcu

Odg: pad letjelice

Reply #259
Prijatelj Sekile je potpuno u pravu. Da bi vozio coptere nabrijane elektronikom, prvo treba naučiti voziti i to s najjednostavnijim kontrolerom. Za nas početnike KK2.0 je idealan. Sluša i radi kako mi upravljamo. Vozim NAZU lite s GPS ali u sve nove coptere prvo vozim s KK2.0. Hoću da on mene sluša, a ne ja njega.   8)
Što se tiče komentara ZA i PROTIV u svezi pada letilice, ne treba se prepucavati. Svaki pad je prilika da se upoznaju svi  korisnici-piloti coptera što treba poduzimati PRIJE davanja palice throtla. Koliko provjera treba obaviti na zemlji. A posebno oni koji voze FPV. Tu su dva ili tri sustava zajedno te mogu stvarati smetnje jedan drugome. Okolina je krcata EM šumom koji guši prijemnike, naročito na 2,4 tko vozi u gradu ili bizu kuća.
Zbog toga, dobro je da se prikaže svaki pad letilice i hladne glave, bez prepucavanja tko je kriv, napravi raščlamba pada, što je neprocijenjivo iskustvo a i novčan dobitak ostalima da se isto ne dogodi i njima.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: pad letjelice

Reply #260
Najbolja hexa koju sam imao prilike letjeti je bila Jazavčeva hexa, i da...upravo ona mi je odletjela u nepovrat.
A zašto...upravo ono što znalci objašnjavaju zašto...bio sam zelen, nisam znao neke stvari i bila je moja i samo moja krivica.
Nisam pustio dovoljno vremena da se gps locka i to je bilo kobno kad sam izgubio video signal i kad ju je trebalo vratit natrag a nisam je vizualno imao.
Kako sam upalio fail safe ona je otišla na zadnju zapamćenu lokaciju...a di je to mogu vam samo reći da je zadnja lokacija bila barem 30km dalje.
Dakle, moja greška koju sam skupo platio.

I opet sam nazvao Majka i opet sam uzeo istu letjelicu jer znam da je bila fantastično podešena i ta letjelica i dan danas leti savršeno.
Ta hexa je letjela u africi u bazi gdje je svako 50 metara bio ili wifi antena, satelitska, tv, vojska, radar...nagore moguće mjesto za letenje.
Išao sam i na 800-1000 metara visine i uvjek je savršeno odrađivala svoj posao.
Gore je bila naza V1 sa firmwareom V2.
Imao sam i x8 u africi sa wookongom i on me izdao prvi dan, htjela odletit, popizdila...ma nešto prestrašno, a letio sam u ATT modu, nikakav gps lock ili slično.
Da nisam sletio u manualu...popušio bih model, skupu kameru i novce u nepovrat.

Nažalost morao sam je prodati da kupim x8 ali opet napominjem...velika je stvar u onome što napravite prije.
Predradnje, provjeriti sve, konektore, propele...sve.
Ono što je moguće da se desilo je da je regler prdnuo ili je nešto davalo krivu informaciju.
Još jedno mi je žao čovjeka i samog modela jer je teško kad daš te novce za to i gledaš kako idu u nepovrat :(
Zato želim da napraviš novu bezbolno i nadasve sigurno letenje i sreću ;)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro



Odg: pad letjelice

Reply #263
Kako se rasuo , cijeli frame u milion komada. Ali dobro vidis da je liku otpala noga u zraku, tko zna kako su to oni sklopilili. izgleda mi kao da se FC odvojio u letu kako je palo.



Odg: pad letjelice

Reply #266
Elise ostale citave al se main shaft smotao i repna cijev

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Odg: pad letjelice

Reply #267
Dag, jesi li potjerao radnike na kolektivni da možeš letjeti u firmi, a okolo zelenila koliko hoćeš!  :( Ozbiljno sada: jesi li ustanovio što se desilo... Imaš li od nekog stroja EMS?
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: pad letjelice

Reply #268
To je bilo u ranu zoru, prije nego su radnici dosli, sve po zastiti na radu Bodule! Neznam sto mu bilo, ko da je jedan esc zakazao. Ni prije ni poslije nije napravio tako nesto. Sad cu neko vrijeme letit nad travom da ga opet tako ne klepim u beton...

Odg: pad letjelice

Reply #269
Mogu ti se pridružiti u četvrtak ili da dođeš u srijedu kod toplane bazen, gdje Sekile leti.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(