Skip to main content

Topic: RC paraglider2 (Read 63453 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: RC paraglider2

Reply #30
Pošto je to već gotovo dobro bi mi dočlo da znam veličinu hoda navigacionog trougla (napred-nazad i levo desno)Ta se kinematika mora uskladiti.Spreman sam da guram dalje

To ti bude najbolje rešavati u hodu,ko mi na paragliderima.
10000 puta štelat i prerađivat!!
Robert

Odg: RC paraglider2

Reply #31
rošlo je dosta vremena, i sada posle 1001 probe ide malo lakše i sigurnije.Ne žurim ali biće i premijera.

Odg: RC paraglider2

Reply #32
Mogel bi i ja izvuči svoj paraglider i videti kaj sam napravil sa ponovnim vezanjem.
Robert

Odg: RC paraglider2

Reply #33
ustvari radi se o modelu rc zmaja.No bilo bi zanimljivo čuti dali se probudio tvoj rc paraglajder

Odg: RC paraglider2

Reply #34
Jedini problem je u nedostatku slobodnog vremena :-[
Znam da de radi o zmaju.... ;)
Robert

Odg: RC paraglider2

Reply #35
Javi ako budes imao kakav plan za otici na njivu!
da i ja dodem...

pozzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: RC paraglider2

Reply #36
ok,znaš da te bum zval....... ;)
Robert

Odg: RC paraglider2

Reply #37
Ovakve stvari profesionalci i "oni" drugi drže u tajnosti.Ja nemam taj problem ali od neuspele početne probe ne pravim marketing.Naime bila je prva proba i nije uspelo poletanje ali sam uočio da sam min dve greške napravio.No pre toga, reč je o modelu 1:10 u odnosuna prirodu.Ignoisao sam za zmaja jak vetar. druga greška je bila da sam kabel antene ostavio smotan u koturu, pa je do udaljenosti 4-5m "slušao" komande a na većoj razdaljini  ih je pomešao.Kada sam smanjio rastojanje opet je sve bilo uredu.Ukupna težina gondole sa opraemom i krilom je 750 gr a vučna sila je 420gr.Krilo je raspona 1,20m a površina 0,280m2.Izgleda da je gondola laka jer je bočni vetar napravio problem.Preterao sam u dužini i otvorenosti u ovom pisanju ali to je samo za prijatelje a prvenstveno za prvog konsultanta Igora Nohu.Očekujem komentare   

Odg: RC paraglider2

Reply #38
Da, i jos sam ostao duzan nekih podataka. No uz sve, zaboravih na to, a nisi me podsjecao...  ;)

Odg: RC paraglider2

Reply #39
Jučer sam konačno poletel sa paraTURBINOM,a dalje zaključite sami zakaj takav naziv.Krilo sam hvala bogu navezal kak spada i ne vuče ga za sobom.E sad da razjasnim pojam PARATURBINA.Da bi sve to letilo treba mu brzina onak od oka 30-40km/h.Izgleda nenadhebivo,a tek zvuk motora,uh ko avion od 3 metra raspona.Dere se ko da ga kolju ali isto tak i povuče.
Sve bi to bilo dobro da ga možeš kontrolirat.Krilo se napuhne i pruža žestoki otpor,tak dok pokušaš skrenuti,skreneš,a trike se podigne  umjesto da potegne krilo.Bilo je puno poljetanja i krševa.Sve je tak dugo bilo dobro dok nisam pukel i otkril novu disciplinu u modelarstvu.BACANJE STANICE U DALJ i mogu Vam reči da su rezultati zapanjujuči!
Pa da nabrojim redom: automatsko startanje modela,nekontrolirano košenje trave,razbacivanje zemlje,veselo poskakivanje gondole uz mnoštvo zanimljivih zvukova,šrapneli elise sa miksom kamenja,iskrenje u travi usljed rezanja napajanja i puno zanimljivosti koje dižu adrenalin.

Šteta :neprocjenjiva,za sve ostalo tu je American expres i hoby king.
Dijelovi koji su u veselici dobili po tamburi: sva 3 kotača,prednji nosač kotača,porezane žice balans konektora na bateriji,porezano nekoliko špagi na krilu,2 elise,trike savinut van centra.

Stanica: NEOŠTEČENA!!

Zaključak:Gondola je definitivno preteška (1,5kg)jer sam prije poletel sa puno slabijim motorom a gondola je bila oko 1kg RTF.Pošto je tak teška treba veliku brzinu a onda je neupravljiva.Moguče je skrenuti dok se popusti gas i pomakne palica na MAX,a onda automatski gubi na visini i kontroli.

Planiram radit novi trike koji bu lakši i nebudem koristil BRAKE na krilu nego na sredinu ide princip vage kojim upravlja jedan servo.
Kolega KBelcar:Nisam te zval jer sam rastural kod vikendice....

Ajmo sa komentarima i slično...

Robi


Robert

Odg: RC paraglider2

Reply #40
Ej, Toto

Buduci da sam napravio jos jedan paramodel od 1,2 kvadrata, a ne koristim ga - kad slozis trike posudim ti krilo da malo letis!
Inace krilo sam testirao samo jednom, letilo je (gondola je bila preteska 2,5 kg, pa nisam puno isprobavao) - mada treba jos neke prepravke....

pozz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: RC paraglider2

Reply #41
Hvala kbelcar,ali ne volim posuđivati,bum ja to riješil,ali zanima ne kaj misliš ti i ostali o ovom kaj sam napisal.
Nije problem u krilu,savršeno prati putanju več je problem u preteškoj gondoli i prevelikoj brzini koju mora razviti.
Robert

Odg: RC paraglider2

Reply #42
Zanima me dal je neko probal sistem upravljanja sa jednim servom i isti sistem + 2 serva za kočnicu,naravno u mixu.
Tako da je moguče skretat sa jednim servom,upravljat sa zadnjim linijama ili da sve radi mixano.
Robert

Odg: RC paraglider2

Reply #43
Ja skroz koristim dva serva, delta mix! Sa njima upravljam i kocim!
Neki navodno koriste jos jedan servo za speed sistem. ..

Pozzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: RC paraglider2

Reply #44
Pogledaj ove slike pa napiši kaj misliš i kolko se može upravljati tak,a isto tak s onim jednim servom.
Sad se nebrem odlučit s kojom težinom trike-a bi krenul.

Proves Prog. Paramotor FPV 2
Robert