Skip to main content

Topic: Moj prvi racer - Wizard X220 (Read 34063 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj prvi racer - Wizard X220

Stigao neki čarobnjak u moje selo, i to prvi takvog tipa :)

Eachine Wizard X220

Kupljen na banggood jer je cijena (142$) predobra za novi stroj sa takvim speckama.
http://www.banggood.com/Eachine-Wizard-X220-FPV-Racing-Drone-Blheli_S-F3-6DOF-2205-2300KV-Motors-5_8G-48CH-200MW-VTX-ARF-p-1085802.html

Prvi dojam je odličan pošto je i malo prije odrađen prvi LOS let. Sa 2200 3S 25C baterijom lebdi na pola gasa. Nisam još testirao vrijeme jer koristim stare baterije od zagija na kojima alarm trubi pri svakom kratkom testu punog gasa. Moram nabaviti 1500 3S baterije da mu odobrim malo više snage iako je za početnika i to previše :)

Trenutno sam stavio gore betaflight 3.1.5 i, na blheli_s reglere, multishot sa 4-4 khz. Sve radi stvarno ok. Default rate-ovi su malo preslabi možda, pogotovo u horizon modu koji sam prvi i probao pošto mi je na LOS malo petljav za lovit u Acro modu :) U FPV-u mi paše Acro mod pošto vježbam već mjesec dana DRL simulator i FPV event.

[attach=1]

DVR leta s wizarda od prije 3 dana (ujedno i 5. let sa njim i uopce sa nekim rejserom):
http://www.youtube.com/watch?v=lrXq-gzVfbE

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #1
Odmah prijeđi na 4S jer ćeš u vrlo kratkom vremenu prodavat hrpu 3S batki :D
Mogu preporučiti Dinogy Graphene v2.0 (4S 1300mAh).

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #2
Hobby king za batke... je da ima dosta troskova ali...

I 4s deff 3:)

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

keep rippin'
peace

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #3
Živio Ivane , ma znam da si talentiran a još kad nabaviš očale i kad se podigne temperatura zraka,bit će ''ludo''  ;)
Pozdrav iz Splita
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #4
Hvala kolega! Ocale ne mislim kupovat, imam quanum vizir kojeg koristim i dovoljno mi je dobar. Jedino moram ugradit ventilatoric jer mi se zamagli staklo koje koristim umjesto fresnel lece.
Po toplijem vremenu se nadam malo duljem vremenu leta :)

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #5
Imaš ih na banggood-u.

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #6
Šalju. Gore uz valutu, ako si postavio državu Hrvatska, promjeni u neku drugu, Francuska naprimjer i onda napravi narudžbu.

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #7
Za batke, HK tipa ove isključivo sa EU skladišta, mi to radimo tako da se skupimo nas par i naručimo i podjelimo shipping koji je iz nizozemske oko 17$ cca... nedavno su ove batke koje sam gore linkao bile po 16$ al jbg moraš imat para da ih odma ubodešš... svakako domah 4S nemoj se zatrpavat sa 3S...


Jedini limit na HK je da možeš u paket maksimalno staviti 8 batki... (govorim sa EU skladišta)...

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #8
Upravo isprobao nove 4S 45C 1300 grafenke s hobbykinga. Sok i nevjerica, definitvno je prebrz za pocetnika.

Cini mi se malo tih 45C, izdura 3 min ganjanja i onda moram polako jos 4 minute dok se ne isprazni :)

 

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #9
Može preporuka 4s baterija za Wizarda? Ako može i link jer sam početnik pa da ne uzmem krive. Također ako još netko misli naručivati da uzmemo skupa pa podjelimo poštarinu.

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #10
Ja sam uzeo Turnigy graphene 4s 1300mah 45c s hobbykinga eu warehouse. Cine mi se malo slabog C pa sam sad ovdje preko forumasa lasera uzeo 70C dinogy graphene v2.0 baterije.
Ne mogu jos dati nikakvu preporuku jer sam i sam pocetnik i nisam isprobao puno baterija.

Po rijecima drugih dinogy baterije su jako dobre.

Kontaktirajte laser-a ovdje na forumu i uzmite od njega.

http://www.flyfreak.net/index.php?topic=22356.0

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #11
Ako ne smeta, pisat ću u ovoj temi za svoj Wizard, nema smisla da budu 2 teme o istom quadcopteru.
Koji OSD bi preporučili da stavim na Wizarda (npr kao što imaju Realacc, Falcon...)?
Ima razlike ako punim bateriju preko dobivenog B3 punjača ili SkyRC Imax B6? Sa koliko ampera puniti 3S, a s koliko 4S na imaxu?
Na nekom od videa sa YT sam čuo da nikako ne upaliti quadcopter a da nije našrafana antena inače će nešto pregorjeti. Zašto?
Imam još dosta pitanja, ali ih se trenutno ne mogu ponovo sjetiti.

Šalju. Gore uz valutu, ako si postavio državu Hrvatska, promjeni u neku drugu, Francuska naprimjer i onda napravi narudžbu.
U čemu je "fora/caka" da se promjeni iz Hrvatske u Francusku? Drugačije obračunava?

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #12
Ne bih znao za osd, meni to ne treba. Možda micro minim osd, ako paše tu. Ja imam telemetriju na stanici koja mi kaže kad je prazna baterija, drugo mi ne treba.


I jedan i drugi će ju napuniti, b3 je samo balanser na kojem se, pretpostavljam, ne može ništa postaviti, a b6 je pravi punjač na kojem se može dosta toga podesiti i puniti i ostale baterije.


Puni se sa toliko A koliko piše na bateriji mah-a. Ako je 1300mah, onda sa 1,3A. Ako je 2200mah onda sa 2,2A. I naravno, za 3s se odabere 3s, za 4s - 4s! Puniti u balance modu na b6!


Pregorit će video transmitter, ako ne, onda će se oštetiti i smanjiti snagu i pouzdanost signala, zašto - zato! :) Bolje ne isprobavati bez antene.


Za francusku i banggood ne znam, nisam to uspio napraviti. Na kraju moram stisnut na svoju adresu i onda pada cijela teorija u vodu jer nestane shipping i ne mogu izvršiti kupnju. - Molio bih forumaša @kepy da pojasni metodu, ako je još aktualna :)

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #13
Hvala na odgovorima. Da li circular polarized  antena moze prenijeti sliku na linearnu antenu? Da li su u stanju komunicirati na udaljenosti recimo pola metra ili uopce ne komuniciraju? Jer ne mogu dobiti sliku sa drona na naocale pa nisam siguran da li je stvar antena ili su pobrkani kanali (stavio sam na kanal prema uputama).


Danas sam ga probao vani los, i stvarno je zvjer od drona kako potegne

Odg: Moj prvi racer - Wizard X220

Reply #14
I bez antene bi moralo raditi bar na blizinu makar (vec receno) VTX moze izgoriti zato jer nema otpora tj. impedancije antene na izlazu.
Moze jedna na drugu i obrnuto ali nije neka sreća!