Skip to main content

Topic: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova (Read 80554 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #225
Bolje imati papire nego se natezati s njima.

Ali ja sam spominjao dozvole za koristenje frekvencija. To treba imati.

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #226
Bolje imati papire nego se natezati s njima.

Ali ja sam spominjao dozvole za koristenje frekvencija. To treba imati.

Cim on tebi pokaze dokumente za koristenje wifia na njegovom mobitelu tek se onda mozemo razgovarati o dokumentima za koristenje 2.4 i 5.8 GHz na stanici :)

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #227
On ti je sluzbena osoba, jel'... pa ne mora nista dokazivati  ;)

Ali apsurdnost te dvije dozvole je tim veca sto su one "defaultno" svima dostupne tj. te frekvencije su dozvoljene za koristenje svakome cim zivi ovdje, ali iz nekog samo nasoj drzavi znanog razloga, moras svejedno imati te papire uz sebe kod letenja - a slobodno ih skines s weba i isprintas. Ono, samo da imas - reda radi! A isto to ne treba za npr. wifi router koji imamo kod kuce i koji isto, cini mi se, radi na 2.4GHZ... Uglavnom, ja uopce na razumijem na cemu su bili likovi koji su to sve pisali, ali volio bih znati da slucajno to ne konzumiram...  ::)

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #228
Pozdrav dečki!


Ovi što su pisali pravila su to radili,najvjerojatnije,sa namjerom da čim više ljudi odbije od traženja papira,pogotovo za amaterske namjere.Dakle,isplati se profićima koji sve to mogu naplatiti i njima se isplati proći kroz proceduru.Bio sam na Dron-festu i sve to odslušao i odmah izgubio volju.Ima to nekog smisla,ali opet...


E sad,što se tiče dozvola za radio frekvenciju:da li treba ići u Hakom i tražiti istu na osnovu nečega ili samo nešto isprintati,ali kakva je to onda dozvola?Nekada sam dio CB-aš pa sam trebao sa papirima od stanice ići u Grušku i tražiti dozvolu baš za taj tip uređaja.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

 

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #229
Dečki ojte letiti i ne brinite se previše. Common sense uvijek pobijedi! 8)

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #230
Imaš pravo,samo serendamo,a niš ne letimo! :)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #231
E sad,što se tiče dozvola za radio frekvenciju:da li treba ići u Hakom i tražiti istu na osnovu nečega ili samo nešto isprintati,ali kakva je to onda dozvola?Nekada sam dio CB-aš pa sam trebao sa papirima od stanice ići u Grušku i tražiti dozvolu baš za taj tip uređaja.

Za 2.4 i 5.8 samo isprintas. Zato sam i rekao da je to totalno apsurdno jer samo trebas imati papir kojim zapravo dokazujes da je HAKOM dozvolio javno koristenje tih frekvencija. Aspurd, uglavnom.

Imaš pravo,samo serendamo,a niš ne letimo! :)

Tocno ::)

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #232
Hvala na informaciji,lp!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #233
Kad vec letimo kilobajte po forumu- Tko je zaduzen za nadzor? Znam da je HAKOM bio nadlezan za upotrebu frekvencija jer kad sam radio izjave o sukladnosti npr za TV onda je to bio Inspektorat ali ako je TV imao Bluetooth i trebala je HAKOMova potvrda o sukladnosti onda je bila nadlezna inspekcija HAKOMa i Drzavni inspektorat se mogo slikati.

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #234
On ti je sluzbena osoba, jel'... pa ne mora nista dokazivati  ;)

Ali apsurdnost te dvije dozvole je tim veca sto su one "defaultno" svima dostupne tj. te frekvencije su dozvoljene za koristenje svakome cim zivi ovdje, ali iz nekog samo nasoj drzavi znanog razloga, moras svejedno imati te papire uz sebe kod letenja - a slobodno ih skines s weba i isprintas. Ono, samo da imas - reda radi! A isto to ne treba za npr. wifi router koji imamo kod kuce i koji isto, cini mi se, radi na 2.4GHZ... Uglavnom, ja uopce na razumijem na cemu su bili likovi koji su to sve pisali, ali volio bih znati da slucajno to ne konzumiram...  ::)

Slazem se s tobom, ali kad ti dolazi samo takva sluzbena osoba mozes mu na uvid dati uzorak stolice ako hoces nikakve dokumente :) ako ne dolazi s policijom u pratnji moze me pitati samo koliko je sati ili koliko ima do najblize gostione :)

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #235
U 99% slucajeva dođe policija a ne HAKOMovac ili CAAovac ili tko vec.

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #236
Može li netko staviti link sa kojega mogu skinuti dozvole od HAKOM-a za korištenje frekvenicija?

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #237
kaj ste zabrijali kakvi papir pa jel nosite za mobitele papir. CE naljepnica je certifikat  koji potvrđuje da je uredjaj po stamdardima.

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #238
Ti k'o da ne znas u kojoj drzavi zivis...  ;)
No, ozbiljno - popis dokumentacije koju moras imati da bi mogao letjeti ukljucuje i te dvije apsurdne dozvole tj. moras imati i te papire i dati na uvid ako te traze (iako sumnjam da ce itko traziti ista)
 

Odg: Pravilnik o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #239
o cemu ti? CE naljepnica je dokaz da uređaj radi po standardu i ona sitna slova