Skip to main content

Topic: Izgubljeno-nađeno (Read 11708 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Izgubljeno-nađeno

Reply #16
oglas sam stavio na
http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=2366&posts=2&mid=24984#M24984
i čak dogovorio kupnju modela jer bi ti o bila fer naknada nalazniku,
a onda bi se vlasnik našao na tekmama, ili po drugim detaljima, samo da ga ne proda nekom ko nije u tim vodama a skršit će ga pokušajima leta
Vidim da će model ipak kući prije početka sezone.
Eto modeli se ipak vraćaju, kao i moj Niger

btw da li su našli onaj F5j koji je otišao na zadnjoj Trešnjevki?
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Izgubljeno-nađeno

Reply #17
Hvala Drveni, vidio sam i na aeromodelarstvo.net.
Sa nalaznikom sam dogovorio detalje oko vračanja.
Još jednom hvala svima koji ste pomogli.

Odg: Izgubljeno-nađeno

Reply #18
Za sad je priča završena. Model je u rukama kolege modelara Igora u Rijeci i prvom prilikom dolazi u Varaždin. Čovjeku koji je našao model na Grobniku i nije znao što bi sa time pa stavio oglas na njušklo dobio je naknadu.

Odg: Izgubljeno-nađeno

Reply #19
btw da li su našli onaj F5j koji je otišao na zadnjoj Trešnjevki?
Nije nađen iako sam angažirao čak i motor-paraglidere . Do sada su nam spasili nekoliko modela, ali ovaj puta nije uspjelo.
Općenito, na toj lokaciji, ako ga nađu 'lokalci', nema šanse da ga dobiješ natrag, tamo sam posijao dvije F1H, pa evo koristim priliku u ovom sretnom topic-u: ako je netko vidio ili našao ovaj model F1H, izgubljen prije 4-5 godina, na slici.
Damir

Odg: Izgubljeno-nađeno

Reply #20
evo da dignem temu iz zaborava, a možda bi ju modovi mogli staviti kao sticky (s obzirom na nedavne događaje)

nego, da pređem na stvar

, kao što sam već postao, pred cca 6 mjeseci mi je model preletio preko nasipa i "nestao"

danas je spletom okolnosti (malo me sram reći, ali zaboravio sam stanicu kad sam išao na livadu :) , pa da put nije bio uzalud, odlučili smo se malo potražiti preko nasipa sad kad je zelenilo malo manje bujno)

i evo ga :)

nedaleko mjesta gdje smo tražili

[attach=1]

malo bolja slika

[attach=2]


rekonstrukcija je pokazala da je manje više čitav trup tu, ali na žalost u komadima
ALI ne od pada, nego je netko (nepoznati sretni nalaznik ;)  ) odstranio edf, regler i mpx prijemnik komada 1

servaći u krilima i u trupu mu nisu bili interesantni :)

ili nije skužio o čemu se radi

[attach=3]

čini se da je model neko vrijeme bio na tlu i odmarao, jer se vide tragovi gdje su ga životinjice grickale :)


Odg: Izgubljeno-nađeno

Reply #21
nakon ovog sretnog nalaza, još smo malo prošetali po okolici i našli i bateriju jedno 10 metara dalje

[attach=1]


ona je isto bila "pojedena" pa je vjerojatno zato i odbačena

[attach=2]


model smo znači našli, a tko je našao setup, ostati će misterija :)

ili su možda nalaznici ostavili neke tragove :)...

[attach=3]

hint, susjedno polje je friško zasijano :)




Odg: Izgubljeno-nađeno

Reply #22
Poz kolege modelari, vidim da su se neki modeli tražili po bjelopolju i okolici! Ako ikada ITKO izgubi (nedaj bože) model u okolici plitvica - (Plitvice,Korenica,Bjelopolje) neka se slobodno javi! Ja i moj kolega dobro poznajemo područje i drage volje ćemo pomoći u potrazi i vratiti model vlasniku.

Čudi me da je netko uzeo model i nije pokušao pronaći vlasnika, mislim nama se to desilo na ovom području više puta pa su nas ljudi zvali da su našli ili nam donijeli na našu livadu.

Ako netko bude trebao pomoć slobodno neka nam se odrvati (znamo kako je to kada odleti u tamu hahahaa.)
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Izgubljeno-nađeno

Reply #23
Pitaj autocestare, maroka9 ili tak nekog :D


Odg: Izgubljeno-nađeno

Reply #25
mozda uskoro bude neki build log sa scratch built edf-om :)


Odg: Izgubljeno-nađeno

Reply #27
:)

Odg: Izgubljeno-nađeno

Reply #28
Pitaj autocestare, maroka9 ili tak nekog :D
Jeli maroko9 nastavio build-log , onaj zajedno sa tobom (Zagi) ?
Damir

Mislim da je kolega Zed odustao od build-loga, da opet ne doleti radkapa od čeha i zruši zagia s afričke šljive

Sorry al moral sam

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Izgubljeno-nađeno

Reply #29
Slažem afričkog Zagija u tišini. Bit će na lajni tak da mi ne pobegne!