Skip to main content

Topic: Tarot 450pro (Read 18038 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tarot 450pro

Reply #15
Obicni mali je way to go  ;)

Odg: Tarot 450 pro V2

Reply #16
Evo konacno nakon cca 50 dana stigo mi je FRAME za helic 8) , e sad je red da se lagano krene radit ;)


Odg: Tarot 450pro

Reply #17
I ja sam nedavno pokušavao za prijatelja programirat flybarless kontroler  na helic preko tgy i6 stanice i iste stvari su mi se desavale sa servima. Nakon malo istraživanja vidio sam da ta stanica nema u heli  modu nema slobodan jedan aux kanal i to stvara problem kod fbl  jedinice. Probao malo bolje istrazit o toj stanici.  Čak u uputama od stanice piše da je u heli modu jedan kanal zauzet.
Ja sam isti kontroler sa drugom stanicom isprogramirao za 10 min bez problema.
Nadam se da će ti ovo pomoć.
Lp ;D

Odg: Tarot 450pro

Reply #18
Poceo sam sastavljati helic i sad vidim da ce mi link od elevatora bjezati cca 1 1,5 mm od centra helica. Sta mislite hoce li mi ovo pravit sta probleme?

evo slika


Odg: Tarot 450pro

Reply #19
Mogao bi biti problem kod ukupnog hoda swasha. Uslikaj kako si montirao servo.

Odg: Tarot 450pro

Reply #20
Nisam ga jos skroz montiro ali ovako to izgleda, u medjuvremenu idem bacit let do dva s quadcopterom da se malo opustim 8)

Odg: Tarot 450pro

Reply #21
Čudno, ja sam kupio kit od CopterX, i on nema utore za servo-e u aluminiju ko tvoj, i servo stoji normalno (meni kuglica od ball linka gleda od serva, ne prema njemu.) Vjerojatno ti je zbog tog utora cijeli servo pomaknut prema sredini helića, pa zato nije kuglica točno na sredini,mogu uslikati kasnije da vidiš kako izgleda kod mojeg. Pogledao sam i na 450L, on ima utore za servo, ali je cijeli frame siri za debljinu tih utora, tako da je opet ball link u sredini.

Odg: Tarot 450pro

Reply #22
Ja zaboravio na ovo. Uzmi i okreni servo horn naopako i pričvrstila ga podloškom i vijkom. Pogledajte negdje u temi gdje sam šarana po svojoj walkeri kako sam to odradio

Odg: Tarot 450pro

Reply #23
Evo lagano sam nest i radio 8) Sto se tice tog linka malo sam ga pomoto. Ima na slici i nadam se da ce ovo biti OK...?



Odg: Tarot 450pro

Reply #25
To bi trebalo bit ok, pošto imaš standardnu FBL glavu, opterečenje na swahu ne bi trebalo biti veliko kao na DFC-u, mislim da će bit ok, probaj ga tak sastavit i ako će ti se ponašat čudno na pitch pumpanju ili kad mices elevator, onda podloži servo da se pomakne par milimetara u ljevo i okreni kuglicu u smjeru od serva. Ali sve u svemu trebalo bi ovo bit ok, mozda ce jedino bit pain in the ass narihtat swash level sa takvim spiganim linkom, ali opterecenje nebi trebalo bit problem, moraš i računat na to da će ti taj cijeli link biti nešto kraći od ostalih jer je spigan na sredini sad

Odg: Tarot 450pro

Reply #26
Ovako izgleda na CopterX-u, znaci montirani su na aluminijski nosac, ali ovaj nema utore za servoe:

[attach=1]

A ovako izgleda na 450L, na njemu je frame dosta siri, pa su servo-i montirarni na nosac koji ima utore:

[attach=2]


Ne kuzim stvarno kako su zamislili taj aluminijski frame sa utorima na tankom klasicnom 450...  >:(

Odg: Tarot 450pro

Reply #27
Pozdrav

Ima li mozda neko ovih vijaka za canopy mount m2.5x10mm? Trebo bi 2 kom pa ako neko ima za prodati ili posudit dok moji ne stignu iz Kine. Narucio sam 5 setova i dobio ih danas s krivim vijcima :'(


Odg: Tarot 450pro

Reply #28
Evo i ja sam danas bio u zraku s svojim helicem i ajmo rec nije tako lose proslo :-\ . Ovih cu dana probati i snimit video. Pod ovim da nije lose proslo mislio sam reci da je danasnji dan proso samo s polomljenim repnim sabljama i jednom svinutom repnom osovinom :) . Helic sam vem popravio i spreman je za sutra.

Odg: Tarot 450pro

Reply #29
kako onda izgleda kad je lose!? :D