Skip to main content

Topic: Pitanje za msh brain/ikon ekipu (Read 4786 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Pozdrav!!

Ukratko nov sam u ovome, nabavio sve potrebno da se sklopi solidni helić i onda banana!!!!
Okosnica svega je msh brain kojeg ne mogu nikako natjerati da radi kako treba, no o tome u nekom drugom postu...
Za sada me zanima imate li vi problema sa bindanjem. Naime, u brain su zapiknuta 2 spektrum dsmx satelita potpuno nova iz iste serije i nadam se istim softwareom. Pokušaj bindanja sa spektrum dx7s stanicom prođe ok (naravno odmaknem se min 2 metra od helića). Lampice na oba satelita veselo svjetle. Ugasim heli, ponovno ga upalim i onda pljus... 1 satelit i dalje veselo svijetli, dok drugi živčano treperi kao kada čeka bindanje. Probao sam sve varijante tipa paljenje stanice prvo pa heli, paljenje helića, pa stanice, restartanje braina, brisanje modela iz stanice i rađenje novog.
Sad da ne duljim, negdje sam pročitao kako ponekad sateliti malo skrenu, pa ih je potrebno spojiti na original spektrum reciver, bindati ih i kada se to odradi vratiti ih na brain. Budući da nemam spektrumov reciver, ne mogu isprobati tu teoriju.
U privitku je mali video manifestacije problema, pa ako netko zna, svakako javite

P.S. molim, bez onog "pređi na Futabu i nemaš frke" fore. Imam ovaj hardware i htio bi sa njime pokušati  ;D

P.P.S. filmić ne prolazi prevelik je...  :-\
Hvala

Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #1
Hm ja letim brain sa satelitom ali nikada nisam imao problem. Jel ti se to dešava nakon što si prošao komplet setup ili za vrijeme podešavanja parametara?

Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #2
Probao sam napraviti neki osnovni setup (dosta opširne instrukcije na youtubeu), no sa gašenjem i ponovnim paljenje sve odlazi u "q" kao da uopće ne može sejvati postavke. Prije negoli proglasim brain death još se vodim sa teorijom da još nisam dovoljno iskusan i da nešto radim krivo...

Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #3
Pokušaj završiti kompletan setup (basic ne advance) i provjeri dali ti se to i tada dešava.

Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #4
Meni je radio s dva orange DSMX satelita bez problema.
Probaj zamijeniti mjesta satelita na brain-u, pa ako opet svijetli isti možda je ipak do satelita.
Što se tiče setupa ostalih parametara to ne bi smio biti problem. Možeš donesti helić pa ćemo riješiti.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #5
Prošao sam basic setup ali ništa. Ponovno paljenje i idemo iz početka.

Na ovom linku je tema sa istim problemom. Navodno je riješenje bindanje sa bilo kojim ARxxx reciverom.

www.helifreak.com/showthread.php?t=483613

Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #6
Davor, ako imaš vremena za vikend, mogli bi se naći.  :)

Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #7
E a o kojem je helicu rijec? ;D

Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #8
Bućkuriš  :D

Frame - hk450
Scorpio outrunner
Servo - corona 929mg (align repni)
Poganja ga brain sa spektrum satelitima

Budući da mi je ovo prvi veliki 6 kanalni heli nisam htio ići na skupe varijante, jer ću ga vjerovatno skršiti par puta. Simulator ipak ne daje toliki feeling kao stvarno letenje.  :)

Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #9
Onda nemas problema. Sto ce ti 2 satelita na 450-ki? Ja na logu 690sx i na protosu imam jedan  ;D


Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #10
Preporuka frenda  :) ali kako stvari stoje biti će i ovaj moj trenutno na jednom, dok ne prokljuvim šta me zeza

Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #11
Mali update......

Uključio gov. Port blinkanje satelita se promjenilo, kao da su se portovi promjenili. Napravio rebina sa negdje 5 metera i ding oba satelita bindana  ;D ;D ;D

Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #12
Hm A sto imas sada uključeno u gov port?

Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #13
Senzor brojača okretaja.   On uredno počeo pokazivati broj okretaja, a sateliti rade. Ajde neću coprat. :)

Odg: Pitanje za msh brain/ikon ekipu

Reply #14
Sretno