Skip to main content

Topic: Rc timer 2 axis gimbal stavljanje u pogon POMOĆ! (Read 3589 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Rc timer 2 axis gimbal stavljanje u pogon POMOĆ!

Imam ovaj gimbal http://rctimer.com/product-872.html   sa ovim kontolerom  http://rctimer.com/product-884.html i nikako da ga stavim u pogon: ne mogu ga spojit na pc- port uredno prepoznat driveri instalirani. ako ima neko da se razumije molio bih pomoc oko instalacije firmwarea do PID tuninga.





Odg: Rc timer 2 axis gimbal stavljanje u pogon POMOĆ!

Reply #1
Up.
Imam jos jedan 2 axis na kojeg nikako firmw ne uspijevam stavit.

Odg: Rc timer 2 axis gimbal stavljanje u pogon POMOĆ!

Reply #2
Ak nije nista upucano na plocicu a arduino ga prepoznaje stavi prvo frim.  gore pa spoji na program za gimbal.
Slicno kao multiwii. Prvo ai intaliras arduino za wi i potrebne pakete. Otpakiras soft za gimbal (arduino skicu) uploadas na plocu. Te tek onda se spajas na navedenu plocu s programom za podesavanje. Lp.

Odg: Rc timer 2 axis gimbal stavljanje u pogon POMOĆ!

Reply #3
Znaci imam ovaj i jos jedan 2 axia gimbal
Taj 2 axis drugi je isto alexmos plocica gore i radio je kako je dosao out of box, al sam ja po nekom tutorialu isao staviti novi firm pomocu xloadera ali nisam uspio i sad je u ne funkcionalnom stanju mada ga simple bgc prepoznaje al npr ne mogu napravit kalibraciju acc senzora. Pa mislim da treba ponovno flashat firm pa bi trebalo radit morat cu se jos malo poigrat s tim pa mozda i otkrijem koju verziju i kako flashat plocicu


Odg: Rc timer 2 axis gimbal stavljanje u pogon POMOĆ!

Reply #5
A jel moguce preko xloadera ili neceg drugog stavit firm ili moram bas preko arduina?

 

Odg: Rc timer 2 axis gimbal stavljanje u pogon POMOĆ!

Reply #6
Moze s svakim atmega programatorom a ne usb konekcijom (ne spoaja plocu na usb vec s progranatorom na cip) ili ako ga u win prepoznaje možeš probat s bilo kojim programom, samo odaberes atmega cip (neznam vise koji je gore 328 ili 168) kkflash/xloader..., . Ak imas koji fdti možeš i preko njega.