Skip to main content

Topic: Koji split sistem? (Read 5532 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koji split sistem?

Pokušavam složiti neki split sistem. Nekako mi se više ne da stavljati dodatnu kameru, a i tu su problemi sa time da je kamera fiksna. Sada slažem novi držač za fpv kameru koji bi se kretao gore-dolje (ljevo-desno mi ne treba).
Sad, ima li neki relativno povoljan split sistem na koji bi mogao nakalemiti postojeću fpv kameru i tx ili da sve zaboravim i uzmem gotovi sistem koji ima sve ukomponirano??

Hvala!

Odg: Koji split sistem?

Reply #1
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Koji split sistem?

Reply #2
Sta je to split sistem?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Koji split sistem?

Reply #3
Pa split, znači odvojen...dakle...odvojeni VTX i kamera. AIO znači all in one, opet, sve u jednom, znači kamera i VTX zajedno :)
Split sistemi su uglavnom pogodniji za izmještanje VTX-a, korištenje različitih kamera te ubacivanje OSD signala između kamere i VTX-a (mada sad i neke AIO verzije imaju loop kabel koji se presiječe i ubaci OSD)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: Koji split sistem?

Reply #4
Dadada,multirotori mi nikad nisu bila opsesija pa pretpostavljan da oni koji njih lete imaju koristi od tih AIO sistema,meni je sve split sistem  :D :D
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Koji split sistem?

Reply #5
hm..... tisuću stvari za odraditi i nikako naći vremena za hobi.....    :( :( :(


Da malo preciziram.... složio sam mali dron (imao sam hrpu stvari koje su samo ležale naokolo.....)
gore je fpv kamera koja radi fantastično, ali ako nešto želim snimiti, moram stavljati akcijsku kameru koja je fiksna.
Trenutno radim projekt u kojem bi se fpv kamera pomicala pomoću malog gimbala s kojim se sad zezam da proradi.
Treba mi samo hdr recorder koji nema neke limitacije, kao što su mala rezolucija ili vrijeme snimanja. Svi recorderi koje sam našao na netu jako loši po tom pitanju.