Skip to main content

Topic: Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :) (Read 27241 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #15
Odi u neki centar laminata, Baumax, Pevec....bilo gdje i traži Arbiton Izofloor 6mm. Ako nema glatki s obje strane, uzmi rebrasti, ja sam svoje prve avione sa rebrastima pravio i sve je bilo ok


http://www.arbiton.com/strony/1/y/230.php


Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #16
Nemoj se ljutiti ali taj Arbiton stvarno nije dobar za raditi avione.

I ja sam upao u tu  zamku i bio sam presretan dok god ga nisam trebao letjeti onda mi je sreća naglo splasnula.

Problem kod tog materijala je što je mekan i lagano se drapa.

Ako ikako možeš koristi Climapor, je skuplji (230 kn je 10mkv) ali s tim boxom napraviš 10 aviona, preporoditi ćeš se.

Odg: Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #17
Eto, ja sam sa arbitonom napravio preko 30 aviona, trenutno ih imam 8 u letnom stanju, nikad mi se ništa nije potrgalo.
Naravno, sve rubove krila i stabilizatora sam obljepio selotejpom, najobičnijim uskim selotejpom. Nije mi jasno što se to vama strga ??


Evo neki od mojih modela, svi od izofloora (drugi materijal nisam nikad ni koristio) a modeli su i sa propelerima i sa turbinama:
















Kako modeli lete... mala rekapitulacija (ne svih mojih modela) je ovdje:

http://www.youtube.com/watch?v=qZnIwCNJ2_g
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #18
arbiton je za tu lovu super, gdje treba, kao što je kolega rekao, doda se selotejpa i vozi miško

onaj rebrasti je malo banana, ali i sa njim se može raditi (ako se baš mora)

ne shvatiti ovo kao pametovanje, svaki materijal ima svoju namjenu

za  raditi depronce, arbiton 6mm glatki je super

da, relativno lako puca, da, nije najčvršći, ali košta ok 10 kn  tabla!!

uz selotejp i malo karbona to je mrak materijal i za relativno malo novaca se može se super letiti

kad padne, il ise poljepi za 5 min  ili se napravi novi za 35 min :)

za one koji žele znati i napraviti više, stiropor, stirodur, žica i rezač i tu onda nastaju čudesa

--> pogledati build logove od mirta i kristijana

za "proizvode" od "drva" :)

--> bar sad ima nekoliko biuld logova prekrasnih modela koji se grade balza folija style

Odg: Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #19
kolega nisde se neće ljutiti, stirodur, šmirgl

easy star II kao predložak

[attachimg=1][attachimg=2]

Odg: Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #20
sve se može kad se hoće :)

Odg: Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #21
Tek sad sam vidio da si to stavio :)   >:( >:(
Nema frke; sad je "več" i prestakljen i tormo je nutra, a uskoro ak sve uspijem složit kak planiram, idemo i letit!

Odg: Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #22
arbitron imas kod uvoznika za BiH u tuzli i u Brčkom koliko ja znam depron kupujesn a paket od 6mm,5,4,3,2 ili 1mm debljine paket je 27KM kod uvoznika a u brckom je 30KM ali ovo je onaj rebrasti ravnog nema nigdje,varadero nisam vidio nikad da netko pravi tako lijepe modele od deprona poput tvojih ps.sad sam se sjetio da si ti bio prvi modelar kojeg sam upozno xd
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #23
Pozdrav ekipa :)
Zovem se Tomislav i iz Zagreba sam.
Tek sam se počeo bavit RC-om.
I da se pohvalim, danas sam uspio satrat svoj avion :D
Kupio sam na HobbyKingu ovaj avion: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=24474
Od tri pokušaja puštanja (otprilike svaki drugi dan smo ga po jednom pustili), treći je bio koban, odlomio mu se nos u dužini nekih 6-7cm, puklo desno krilo komada veličine 10cm, i odvalio se rudder. Naime, desilo se ovo, obavili smo provjeru aviona, svi servići su radili super, motor također...
Kada sam ga bacao, dao sma mu full gas i bacio ga ravno i u vjetar (bio je zanemarive jačine), avion je prošao kakvih 3-4m i počeo roll u desno pokušao sam korigirata aleronima u kontra stranu, ali to je samo malo usporilo taj roll, avion je pao :P
Naime, sve je bilo ispravno i avion dobro složen (jesam početnik, ali sve smo provjerili par puta), i CG mu je bio dobar. Sad, po mojem mišljenju (a fizika i tehnika su mi omiljene teme), mislim da su dvije mogućnosti zašto se to desilo.
Prva, moguće da je u pitanju nekakva greška u izradi (kada sam provjeravao centar gravitacije, provjerio sam samo da li ima tilt prema naprijed ili nazad, a bena ja, nisam provjerio da li ima tilt u lijevo ili desno).
Druga je mogućnost, da mi se prilikom bacanja odvojila velcro traka na bateriji, te da je baterija kliznula u desnu stranu i time promijenila težište aviona.

Vi iskusni veterani letenja, recite neki savjet ili mišljenje zašto je moglo doći
 do pada?
Sutra stavim fotke odlomljenog aviona :)
Mada mislim da će ga biti lako vratiti u funkciju uz pomoć vrućeg ljepila :)

Re: Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #24
Na mojim prvim modelima redovito bi pogrijesio u smjeru okretanja elerona tj bili su naopako slozeni pa kada bi ja ispravljao u biti sam jos jace naginjao. To provjeravam prije svakog leta sada. Lakse proveriti nego popravljati. Cisto ideja za tebe

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #25
Hvala :) mada mislim da je to bilo ok...
Ali samo da se osiguram, kada radiš roll u recimo, lijevo, onda desni aleron ide gore, a lijevi dolje? Pitam, da ne bi bilo da sam stvarno tu zaje... :D


Odg: Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #27
Hvala :) mada mislim da je to bilo ok...
Ali samo da se osiguram, kada radiš roll u recimo, lijevo, onda desni aleron ide gore, a lijevi dolje? Pitam, da ne bi bilo da sam stvarno tu zaje... :D
kontra...za desni roll desni aileron gore lijevi dolje.
tj kak si ti naveo za lijevi roll lijevi aileron gore desni dolje.


evo ti još par slika da si i ostale stvari na avionu nebi kontra složio
http://hk.rc-international.info/swarm/skillah
http://www.youtube.com/user/scorpiokillah
-----------
Zagi, Quadcopter X666(lost :( ), QR ladybird, Multiplex Gemini :)
T9X, T9XR

Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #28
U j... ti... :D znači ipak sam ga ja zaje... :D
Moram na daljinskom okrenut kanale znači :)
Hvala ti na savjetu, ovo je stvarno razjasnilo neke stvari :)

Odg: Pozdrav, Avion od stiropora, pocetnik :)

Reply #29
Udaril si glavom u isti zid kam i većina nas ostalih ništ strašno. I meni su iskusniji pomogli.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.