Skip to main content

Topic: Balsa (Read 6381 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Balsa

prvi put radim sa balsom i ne znam kako da ju spajam. koje ljepilo bi bilo najbolje?
lp Nikola

Odg: Balsa

Reply #1
DRVOFIKS,EPOXI
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: Balsa

Reply #2
hvala!  :)
lp Nikola

Odg: Balsa

Reply #3
ja bi preporučil heftanje cijanom, a "čvrsti" spoj poliuretanom.....

Odg: Balsa

Reply #4
moja mala iskustva sa balzom   -----:    duže spojeve lijepi sa poliuretanom za stolare
                                                       imas dvije vrste brzi i sporiji ---bolje sporiji --- manje ekspandira
                                         
                                          ----- kratke spojeve ---drvofiks i njegovi srodni derivati---mala           preporuka   što  se tiče drvofiksa probaj jowat --fenomenalno dobro

                                               duži spojevi drvofiksom se izvitopere
Nemam snage da razmišljam.

Odg: Balsa

Reply #5
Red Bull, ako si početnik, odgovor je samo jedan:

-UHU Hart (Bauhaus kod blagajni), ljepilo je za modelare i balzu, sjećam ga se još i prije 30 godina..provjereno i nije neugodno za zdravlje..

a ako želiš, ostale specifične mogućnosti su:

-Epoxy (dvokomponentno, 2,5,15,30 ili više minut-no)-dobro i pouzdano, možda preskupo za velike površine
-drvofix i slićno: često korišteno, nije loše-ima i boljih
-PU (poliuretansko): izvrsno za velike površine, ekpandira malo, dobro se brusi u spojevima
-CAK (cyanakrilatno), ima ih gustih i rijetkih..
-Rastopljeni PET (termostik i slićna), dobro za brze popravke ali inaće nepodesno za balsu
-Epoxy smola-odlično za velike površine, ali samo za one koji se usude sa njime raditi (vrlo štetno za zdravlje!!!)

Damir

Odg: Balsa

Reply #6
Za početak rada sa balzom preporučio bi ti patex sličan je drvofixu al puno brže suši i stigneš popraviti stvar ako treba..Ja inače sve radim sa brzim SUPER 2000 i sa 5 minutnim epoksijem a radim isključivo sa balzom što možeš vidjeti u rubrici samogradnja- pozdrav i sretan božić!
 A složio bi se sa Diogenom da je i uhu hart dobar za početnike...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Balsa

Reply #7
pocetnik sam u gradnji modela sa balsom, prije sam samo radio modele od deprona! hvala svima na savjetima... Sretan Bozic!  :)
lp Nikola

Odg: Balsa

Reply #8
neostik, metapren i to ne upotrebljavate iz razloga ili ???

Odg: Balsa

Reply #9
epoxy 5 min za sve a za vaznije spojeve kao protu pozarni zid,remenjaca....30 min epoxy


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.