Skip to main content

Topic: Pomoć oko Bixlera 1.1 (Read 23942 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #15
Meni su od stock opreme ostala samo krila  :D  sve drugo je upgrade
ESC je Red brick 50A  , motor je  NTM 2200 kv , stavljen  jači i veči ruder bla bla bla...
avion je brutalan na punom gasu, vertikano može ić dok se baterija ne isprazni ;D , ak se ne divlja moguče je letiti do 40 min.

Video u prilogu
Super fast Easy Star - Multiplex - Krapina - Pristava

FCB GROUP

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #16
švarcloza samo pazi da ne ubije nekog  ??? nadam se da ti je prop dobar,ako ne izdrzi okretaje....
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #17
Za sad još niš nije otpalo s njega al kad bi se prebacil na 4s vjerojatno  bi se raspal u zraku :D
Pripremljen je za  FPV koji ce biti montiran kad skupim sve kaj treba
P.S. primam ponude  :)

FCB GROUP

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #18
e a dali se moze spojit normalni fotoaparat na fpv opermu? npr.ja imam sony dsc s2100 on moze slikavat i snimat pa me to zanimalo
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #19
Možeš spojit onaj fotić koji ima analogni video izlaz.
Znači, ako imaš za fotć kablove da ga spojiš na TV (cinch konektor iliti činč žute boje), i ako, kad aga spojiš na TV ima opciju da na televizoru vidiš ono što fotić vidi.
Ja sam za FPV isprobavao i spajao čak i parkirnu kameru za auto. To je CMOS kamera, ima 3 žice, jedna je video signal, a dvije su + i - napajanje kamera sa 12V.
Napajanje uzmeš sa baterije, a video signal spojiš na ulaz videosignala u TX od FPV-a. Ali pazi sa time ako nemaš iskustva u elektronici ili elektrici :D
Ja sam elektroničar, pa mi je to mačji kašalj, ali ti pripazi da si ne skuriš TX :)

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #20
 :D fino objasnjeno ali prvo da je poletim i naucim letit a otom potom xD
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #21
Fino si ti to slozio :)

Evo meni napokon dosao moj avioncic, moram primijetit da se dosta razlikuje od starije verzije!
Drukciji je poklopac (sad s njim dolazi i mali "pilot"), krila se šarafe na trup (nema ljepljenja i rastavljivo je), nema utega u nosu, hornovi izgledaju puno kvalitetnije, itd...

Recite mi jel moze polovice trupa aviona držati dvostrana ljepljiva traka ili ga moram bas zaljepiti skroz? Pitam jer ako cu morat mijenjat servoe unutra moram operirat cijeli avion (ako zaljepim).

Koje ljepilo savjetujete za ovih par malih zahvata, tj. dijelova koje moram zaljepiti pri slaganju aviona?

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #22
zaljepi sa epoxy ljepilom polovice tak da ih ni pad neće rastaviti :D :D :D :D :) :) :)

lp


Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #24
neka te to ne brine, a ako i rikne možeš se sigurno spustiti (za razliku od serva dubine)  ::)
ako tek učiš letiti kormilo i nečeš nešto previše koristiti  i to pogotovo za taj tip letjelice  ;)
ugodan i siguran let ti želim i da staviš odmah video

lp

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #25
neka te to ne brine, a ako i rikne možeš se sigurno spustiti (za razliku od serva dubine)  ::)
ako tek učiš letiti kormilo i nečeš nešto previše koristiti  i to pogotovo za taj tip letjelice  ;)
ugodan i siguran let ti želim i da staviš odmah video

lp

hvala na savjetima :)

nisam mislio ak rikne u zraku nego opcenito....kad ce ga trebat zamijenit (njega ili servo dubine) bit će rezanje aviona napola :)

cim se financijska situacija malo popravi narucujem ESC i bateriju pa cu vam staviti video maidena :D

Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #26
Probaj negdje izrezati vrata, tako da ti servić bude dostupan :)
Ja imam Sirius Skywalkera, i isto sam si izrezao vrata na desnoj strani trupa, da mi rx bude dostupniji, jer čačkanje kroz kabinu je živa muka :P
Evo upravo mi dolazi Bixler 2, pa me baš zanima kakva će situacija biti na njemu :)


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #27
easystar 2 ima to rjeseno tako da se serva za dubinu i rudder guraju izvana u plasticne kosuljice i poklopac jos imaju za stavit

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #28
Na ovoj mojoj verziji imaju mala vratašca odozdola, na magnetić. Odlično riješeno. Mislio sam da se neće dat čačkat kroz tako malo rupu ali kroz malo isprobavanja - da se :)

Mane modela:

- prekratke žice od motora
- trebalo mi je preko sat vremena da dotegnem krila (plus je što su napokon na šarafe, minus što nisu dobro ubušene rupe pa se stvarno čovjek namuči)
- uputstva su smiješna (dovoljno je reći da nigdje ne spominju motor uopće niti kako ga staviti)
- naljepnice su pogužvane i loše zaljepljene (klasika)

Sve ostalo je manje-više super. Ostale utiske ću napisati kada napokon poletim :-X

Pa evo i jedne slikice  8)


Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #29
Već si ga sastavio
Dobro izgleda, sretno sa letom :)
Ja sam danas planirao isprobat svoj Skywalker Sirius, ali eto, zapao snijeg :P


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.