Skip to main content

Topic: Pomoć oko Bixlera 1.1 (Read 23888 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #32
Još jedno pitanjce za znalce, oprostite što vas gnjavim :)

Da li smatrate da su aileroni na Bixleru dovoljno blizu CG-a da se isprogramira na stanici da rade kao flaperoni?
Volio bi imati flapse jako ali mi se cini da su predaleko i da bi puno bolje bilo izrezati prave flapse i staviti ih na servo.

Vaše mišljenje?

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #33
Možeš ih bez problema isprogramirati kao flaperone, ja sam to probao, samo nemoj previše, cca 30% jer pri malim brzinama nećeš imat kotrolu po horizontalnoj osi inače.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #34
Još jedno pitanjce za znalce, oprostite što vas gnjavim :)

Da li smatrate da su aileroni na Bixleru dovoljno blizu CG-a da se isprogramira na stanici da rade kao flaperoni?
Volio bi imati flapse jako ali mi se cini da su predaleko i da bi puno bolje bilo izrezati prave flapse i staviti ih na servo.

Vaše mišljenje?

Zed ne izmišljaj flapsove nego leti i stavi video da vidimo kak ti ide  :) :)
usput to je spori tip letjelice zašto bi ga još usporavao  ::)

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #35
Još jedno pitanjce za znalce, oprostite što vas gnjavim :)

Da li smatrate da su aileroni na Bixleru dovoljno blizu CG-a da se isprogramira na stanici da rade kao flaperoni?
Volio bi imati flapse jako ali mi se cini da su predaleko i da bi puno bolje bilo izrezati prave flapse i staviti ih na servo.

Vaše mišljenje?

Zed ne izmišljaj flapsove nego leti i stavi video da vidimo kak ti ide  :) :)
usput to je spori tip letjelice zašto bi ga još usporavao  ::)

Zasto ne? :)
Dijelovi napokon naruceni. Cekam da snijeg okopni i da paket stigne.

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #36
Zasto ne? :)
Zato jer će ti kod spuštanja flaperona Bixler stalirati (slom uzgona na krilima).
Ako pak programiraš manji hod flaperona prema dole, tada nebi trebao stalirati, ali češ izgubiti upravljivost (nepostojanje diferencijala kod upravljanja po uzdužnoj osi).
Slijedeće rješenje je da se oba elerona dižu kao varijanta flaperona i tada shvatiš da je to beskorisno kod slijetanja.
Dakle začarani krug i bez koristi za tako spor model.

Damir

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #37
Zasto ne? :)
Zato jer će ti kod spuštanja flaperona Bixler stalirati (slom uzgona na krilima).
Ako pak programiraš manji hod flaperona prema dole, tada nebi trebao stalirati, ali češ izgubiti upravljivost (nepostojanje diferencijala kod upravljanja po uzdužnoj osi).
Slijedeće rješenje je da se oba elerona dižu kao varijanta flaperona i tada shvatiš da je to beskorisno kod slijetanja.
Dakle začarani krug i bez koristi za tako spor model.

Damir

Hvala na preciznom odgovoru. Htio sam ga još maksimalno usporiti jednostavno zato što mi se to jako sviđa. Nema ljepše nego sletiti sa minimalnom brzinom :)

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #38
Hvala na preciznom odgovoru. Htio sam ga još maksimalno usporiti jednostavno zato što mi se to jako sviđa. Nema ljepše nego sletiti sa minimalnom brzinom :)
Teoretski, moguće je sletjeti sa brzinom 0 u odnosu na tlo: u slućaju da vjetar puše istom brzinom kojom i model krstari; no tada se brzina vjetra mijenja obzirom na visinu, a i nisko pri tlu nastaju neke turbulencije koje ti samo bacaju model na sve strane pa nema gušta nego adrenalina !  :)
Damir

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #39
Naravno, sam da nije prejak pa da lebdim na mjestu pod punim gasom :)

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #40
Bixler je isproban sa tuđom elektronikom 8)

Motorčeki rade kak spada, porihtano sve pic pic, sretan sam ;D

Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #41
Ajde super! :)


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #42
NAPOKOOON! ;D

Zahvaljujući mojim dragim drugovima DaMarku i Mile1 koji su mi ustupili bateriju, prijamnik i ESC odrađen je maiden! Sve je prošlo bez ikakvih problema, čak sam bez problema odradio par lupinga, rollova, snaprollova, a palo je cak i jedno deset touch&go dodirivanja snjegića :)

Bixler je prekrasan model. Slijeće na snijeg, polijeće sa njega, pravo čudo. Da se baterija nije ispraznila i da mi nisu skoro prsti otpali od zime još bi bio na Jankomiru :)

Evo mali video maidena, Mile1 se malo uzbudio pa je zaboravio snimiti trenutak polijetanja :D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=rA8AaeJWMR4

Na ovom drugom je polijetanje sa snijega, ovaj put Mile1 snima u vertikalnom stilu :P
Sanjke su out, Bixler je in!

http://www.youtube.com/watch?v=8KnXqDAqJz4

Odg: Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #43
Kaj je, niko nist? Mogli ste bar cestitat Bixleru sto je prezivio haha :)

Pomoć oko Bixlera 1.1

Reply #44
Hej, pa čestitke!! :) super video, i fakat fino leti, jako stabilno!


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.