Skip to main content

Topic: prvi avion (Read 14220 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

prvi avion

Pozdrav ekipa!

Oduvijek sam htio imati neki avionček na daljiniski ali nikako se odučiti kupiti nešto, pošto znam sada kada zatopli da će želja biti još veća odlučio sam se upustiti u kupnju navedenog, ono što sam htio je neki avion tipa cessne po mogućnosti na klipni motor, malo sam pročavao tu po forumu i stao na loptu pa reko neću biti pametan nego idem laganim koracima, pošto vidim da je stanica najbitni elemet ilitiga što će u mom slučaju biti najdugotrajni odlučio sam naručiti Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 1) (v2 Firmware) što se tiče aviona mislim ipak prvo napraviti zagija pa eventualno prebaciti kasnije taj motor neki drugi avion, zanima me koju elektroniku i koji elektromotor da tražim? imam nešto iskustva sa stakloplastikom pa me također zanima kako se ona ponaša? težina i to...

Hvala unaprijed


Odg: prvi avion

Reply #2
Dođi na livadu, popričaj s ljudima, pogledaj malo ostale početnike. Ako si zainteresiran možemo baciti let sa učitelj/učenik vezom.  Zagi je dobra i zgodna letilica ali za samostalno učenje ništa nije nadmašilo EasyStar/Bixler tip modela.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }


Odg: prvi avion

Reply #4
Tnx na odgovorima,

mislio sam raditi zagija jer ga puno ljudi preporuča ali bi radije i ja EasyStar/Bixler tako ću ipak ići u potragu za njim? Nisam još stigao preletiti oglase ovdje na forumu pa me zanima gdje najjeftinije doći do takvog aviona?

Što se tiče mode 1 Turnigy-a njega sam naručio jer sam išao po nekoj "kuharci", koja je razlika? poslao sam upit u HA dali postoji mogućnost zamjene pošto još nije poslano.




Odg: prvi avion

Reply #7
nesta mi nije jasno,predpostavljam da si iz hrvatske tu ima svugdje modelara s kojim mozes popricat a pogotovo u okolici zg-a i osijeka,ps dobro dosao u ovaj hobby :)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Re: prvi avion

Reply #8
Treba ti mode 2 a ne mode 1...

Odg: prvi avion

Reply #9
Ma moze on letit sa mode 1 bez frke,ali se treba naviknuti
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2


Odg: prvi avion

Reply #11
Ma moze on letit sa mode 1 bez frke,ali se treba naviknuti

Pa nema se na kaj naviknut kad je početnik.

Ali ipak je bolje da leti ko i svi mode2 - ak niš drugo može ga se spojiti na učilicu.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }


Odg: prvi avion

Reply #13
nadam se da će mi ga zamjeniti jer je cjena praktički ista da ne moram kemijat.....gdje je livada? :)

Odg: prvi avion

Reply #14
Počni sa Mode2, pogotovo ako ti je svejedno jer nisi nikad vozio, čisto zato jer 90% (možda i više) nas vozi na mode2 pa ti bude lakše pomoć itd.
Predlažem da skineš Absolute RC Sim (ima za iOs i za Android), tek toliko da vidiš o čemu se tu radi i kakva je razlika između modova. Odmah probaš pa znaš što ti paše.

Za prvi model ti je kolega Faldomak odlično rekao, EasyStar/Bixler (novi Bixler tu na forumu kod kolege Neo1234 500kn), samo ti treba prijamnik i baterija (i stanica naravno)

Letimo posvuda, najčešće preljevnica i kanal (isto preljevnica ustvari). Znači Jankomir i Čehi :)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.