Skip to main content

Topic: pomoć-helikopteri (Read 5232 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pomoć-helikopteri

uskoro ću kupiti prvi heikopter i dok ne sakupim dovoljno novaca vježbam kod frenda na simulatoru, ali ne zna mnogo o helićima. Pa me zanima gdje se i kada leti da dođem i da mi netko objasni neke stvari.

hvala unaprijed  ;)

antonio

Odg: pomoć-helikopteri

Reply #1
Prvi ti je korak u temi predstavi se

A drugi korak ti je da vidiš di su okupljanja za tvoju vrstu modelarstva

Ima ljudi na forumu koji će ti pomoći

Lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: pomoć-helikopteri

Reply #2
Pozdrav, ja bih ti predložio da prvo kupiš svoj vlastiti simulator. RealFight G6.5 bi bilo super. Zatim super stanicu kao npr. Futaba T8FG, Futaba T14SG, Spektrum Dx8 ili slicno. I tek nakon puuno viježbe na simulatoru, uzmeš si T-Rex 450 Pro. Trebat ce ti još alati (Hex 1.5-3.0, cvikcange, needlenose i ball link kliješta, loctite i digitalni pitch guage), punjač (250W mimimum, imas ih na HobbyKingu, uzmi najbolji koji možeš) i dobro napajanje koje može pokrenut punjac (znaci ako je punjac 250W, treba ti napajanje 250W). Sretno i uživaj u helicima!  ;) Ako trebas bilo kakvu pomoc, slobodno pitas.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: pomoć-helikopteri

Reply #3
Znaci kolko, jedno soma eura :D

pomoć-helikopteri

Reply #4
Jedna te ista prica..... A covjek ni nezna da li ce se bavit sa tim. Kupi jedan mikro cp heli sa stanicom za cca 100e i ako mu se svidi neka skuplja lovu za dalje i vjezba na simulatoru. Kada padne jer je izgubio orjentaciju pad ga kosta 10-20$ i vozi dalje a ne odma najbolju stanicu, u najboljem slucaju dx6i za stanicu (budimo realni koliko dugo ce mu sluzit dok je ne preraste, pocetniku ne treba 14kanala, 3 f moda....).
Neki blade bnf heli i vozi, za pocetnika nije 550-700..... Em ga treba slozit dobro, ako ne slozi odma ce ga skrsit i izgubit volju i lovu i nemamo jos jednog hobistu.
Kada polozis vozacki neces kupit odma M5 i ic vozit nego ces se ucit vozit na necemu na cemu ti nece biti zao ako ga ogrebes.....
Moje misljenje.

Odg: pomoć-helikopteri

Reply #5
dobro ti neo kaze stanica dx6i i neka 450 klasa helic za pocetak  i ako ti se svidi hobi onda uzimas nesto brze vece jace

Odg: pomoć-helikopteri

Reply #6
ako nema za tipa klase 500 (trex , protos ...) bolje da niti ne počinje sa 450 kikiriki klasom jer bude samo šarafil i slagal a to u konačnici dođe puno novaca ....
dx9-xd8-gobac630

Odg: pomoć-helikopteri

Reply #7
Problem je to što ja neznam ako budem mogao (znao letjeti 3d helikopterom vježbam na simulatouru.Bojim se da ga nebi nakon prvog leta razbio i onda potrošio sav taj novac na ništa.Sad stvarno neznam kaj da radim:(
Hvala svima unatoč na podršci:)

pomoć-helikopteri

Reply #8
Blade heli sa stanicom i miran si.

Odg: pomoć-helikopteri

Reply #9
Ili sa nekim iskusnim preko kabla.
Opusteno i bez straha.


Pitaj ekipu koja leti kod Preckog ili Robija iz MAK Tresnjevka, oni imaju skolicu letenja.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: pomoć-helikopteri

Reply #10
Ne mogu izabrati između ova dva helikoptera pa molim vašu pomoć.
Ja sam početnik i htio bi si uzeti novi 4ch helikopter(imao sam već 2 3ch helića)
Ne mogu izabrati između:

MJX F645-http://igrackenadaljinski.net/proizvodi/mjx-f645


Double horse 9117-http://www.toyrc.com/rc-helicopter/by-helicopter-channel/4-ch-helicopter/double-horse-9117-4ch-helicopter-24ghz-w-built-in-gyro-blue.html


Hvala unaprijed:)

Odg: pomoć-helikopteri

Reply #11
Moj savjet je da preskocis 4ch, ne nude puno vise od onih koje si probao.


Radije uzmi FBL100 sa HK pa se njime igraj, a ne kosta puno ako ga zabijes.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: pomoć-helikopteri

Reply #12
Znači ovakvo nešto?-http://www.hobbyeurope.com/rc/helicopters/hisky-fbl100-cpu-flybarless-nano-helicopter
Hvala

Odg: pomoć-helikopteri

Reply #13
da, to ti je taj heli.... samo eto, ekipa ti savjetuje da preskočiš FP helić, nešto što bi te naučilo raditi prstima sa ciklikom, jer kod CP helića je to jako osjetljiva priča.... e sad ak hoces jos malo letuckat uzmi si 4ch FP, naučit će te inicijalno letit sigurno..... ako ti je zelja se malo kvalitetnije igrat kupi radije stanicu. Juroxzg ti jako dobro piše, moj ti je savjet futaba T8FG, znam da izgleda skupo ali vrijedi svake lipe.... stanica ti je najbitnija i tu nikad ne sparaj!!! NIKAD!!! kaj se tiče fbl100 helića, bez ikakve ljutnje ikome, ali za start ti ga ne preporučam, vjerojatno bus ga zakucal na prvu jer je to jedan od najtežih helića kaj sam letio.... iako je jako izdržljiv (naravno ovisi u čijim je rukama)... što ti je helokopter veći, lakši je za vozit, pa je tako manji teže.... ako želiš raditi bilo kakve akrobacije i voziti po vani bez carape za vjetar, treba ti 6ch helicopter..... ako misliš da ce te zadovoljit letuckanje i još si nesiguran da li se mozes zarazit s tim, uzmi si neki FP i igraj se, samo znaj da svaki pad sa njim ti odgađa kupovinu pa za početak barem stanice.... ko god ti prvo preporuči stanicu, preporuča ti ju samo zato jer te zeli spasiti od nepotrebnog bacanja love jer teško da ćes moć prodat double horsea ili bilo koji drugi FP heli.... bilo kak bilo nadam se da ćes ipak prvo uzet stanicu, skinut si simulator, koji ce te opet naučit letit (pitaj Juru, njegov prvi let ikad sa CP helijem je prošao izvanredno, a učio je na simulatoru).
ovim putem pozdravljam i sve jalne forumaše.... valjda im je bed kaj nemaju takvu koordinaciju čevapčića na stanici pa pljuju sve kaj ima veze z helićima.....
dakle flyfreak123 zelim ti puno sreće u odluci i zapamti da je teško vratit uloženi novac..... stoga pametno, sretno i nadam se nagodinu na neakvoj livadi da se vidi kak si naučio letit preko sima kroz zimu...
sretno!!!

Odg: pomoć-helikopteri

Reply #14
Hahahahahahahahahhaha