Skip to main content

Topic: Problem sa montiranjem propelera (Read 11090 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem sa montiranjem propelera

Odlučio sam se napraviti F-22 Raptor iz videa sa flitetest kanala. To mi je prvi model. Danas sam probao staviti propeler na motor i vidim da ne može stati na prop saver jer je prevelika, a ne može ni na spinner jer je rupa preuska. Ne mogu naručivati nove propelere jer idem 1. 7. u tehnički kamp u Kraljevicu i trebao bih ga tamo nositi. Motor je Turnigy Park300 Brushless Outrunner 1380kv (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14398__Turnigy_Park300_Brushless_Outrunner_1380kv.html), a propeler je  APC style propeller 8x4-E (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5437).

Odg: Problem sa montiranjem propelera

Reply #1
Ako ti prop adapter ima dovoljno navoja onda rupa nije problem - samo je proširiš  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Problem sa montiranjem propelera

Reply #2
Nije to malo preveliki prop za propsaver? Prosiri rupu na propu i smontiraj ga normalno (collet ili grub screw adapter)

Odg: Problem sa montiranjem propelera

Reply #3
Hvala vam, problem je bio u tome što gumica za prop saver nije došla uz motor, pa sam je posebno naručio i još nije došla. Zbog toga nisam mogao probat montirat, ali na youtubeu sam vidio isti ovakav propeler na istom motoru sa propsaverom, pa sam probao sa običnom gumicom i valja  ;D Mislio sam i proširit rupu, ali treba mi prop saver jer kad slijećem moram držat motor upaljen, a propeler dodiruje tlo  :)

Odg: Problem sa montiranjem propelera

Reply #4
Dobro se zabavi u Kraljevici. poznajem voditelja.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Problem sa montiranjem propelera

Reply #5
Hoću, hvala!  :)

Odg: Problem sa montiranjem propelera

Reply #6
ako je f22 u stilu parkjet poput F16 Falcon-a od nac-a onda nemas potrebe za prop saver-om jako fino se daju takvi avioni usporit pri slijetanju tak da ga spustis skoro ko helic ... btw zasto ovakav set up?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Problem sa montiranjem propelera

Reply #7
Setup je preporučen od strane flitetesta, a i meni je bio malo čudan, ali sam im ipak odlučio vjerovati. Ipak su oni profići, a meni je ovo prvi model, samo se bojim da ne pregori nešto jer je najveći preporučeni propeler 8x3. Prop saver koristim jer ne želim slomit propeler u Kraljevici pa da ne mogu letit više, a model se kao takav može jako lijepo usporit

Odg: Problem sa montiranjem propelera

Reply #8
daj neku sliku od tog modela
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa


Odg: Problem sa montiranjem propelera

Reply #10
hm na ovakve stvari inace ide set up kao na zagija 2200kv motor 2.2Ah batka i 6x4 prop... btw ne izgleda mi ovo nesto stabilno i jos jedan savjet igraj simulator isplati se
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Problem sa montiranjem propelera

Reply #11
Prvi model...meni je zadnje sto me mucilo bilo propeler :)
Radje isprobaj dali leti, uzmi u Kraljevicu deprona, hot glue gun i dva rezervna serva :)

Odg: Problem sa montiranjem propelera

Reply #12
Setup ću vjerojatno promijenit kad se vratim osim ako ne bude baš dobro letio s ovim.  Simulator nažalost ne mogu igrat jer nemam kabel za njega, vjerojatno ću ga naručit kad se vratim. Ponijet ću depron i sve to, ali serva imam samo dva na modelu (TGE9). Zašto mi trebaju rezervna? Valjda se neće baš odmah pokvarit  ::)

Odg: Problem sa montiranjem propelera

Reply #13
Nikad ne znas :) nisam skuzio koja su serva,ja sam preskocio plasticna i odmah narucio mg90 prezadovoljan sam ;D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Problem sa montiranjem propelera

Reply #14
plasticni servaci se strgaju pri gotovo svakom padu. ima modela koji su iznimka, recimo Bixler (moj ima jedno 30 oštrijih padova i servači su ok)

recimo Zagija teško da ćeš prisilno prizemljit bez da strgaš bar jedan servo :)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.